REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2020, 07:38 komentarzy 18

  (SK)

  Samorządowcy podwarszawskiej gminy Nieporęt przekażą swoje diety na walkę z koronawirusem. Na Ursynowie podjęcie takiej decyzji jest niemożliwe - mówią nam nasi samorządowcy. Jak przedstawiciele wszystkich ugrupowań zasiadajacych w radzie dzielnicy widzą dobroczyność w tym trudnym okresie?

  Radni z gminy Nieporęt zdecydowali, że ich diety trafią do lokalnie działających medyków, strażników, strażaków oraz policjantów, czyli tych wszystkich, którzy walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Ich decyzja wzbudziła poruszenie w mediach społecznościowych. Padło pytanie, czy naszych radnych też byłoby na to stać. 

  Okazuje się, że w ursynowskich realiach podjęcie takiej uchwały jest niemożliwe z powodów prawnych. 

  - Nasze diety, które pobieramy są uchwalone przez Radę Warszawy i przeznaczenie ich na inny cel jest poza naszą kompetencją. Diet nie można się też zrzec, ewentualnie organ nadrzędny, czyli w naszym przypadku Rada Warszawy, mogłaby w ramach przesunięcia budżetowego przeznaczyć je na inny cel - wyjaśnia Michał Matejka przewodniczący Rady Dzielnicy.

  Ursynowscy radni miesięcznie za udział w sesjach i komisjach otrzymują około 2,3 tys. złotych miesięcznie na rękę. Pytani przez nas zgodnie przyznają, że podejmowanie uchwały odbierającej wszystkim diety nie jest dobrym rozwiązaniem. 

  - Każdy ma swoje uwarunkowania, dla mnie mającego etat, to nie byłby większy problem, ale są tacy, którym obecnie sytuacja materialna się pogorszyła. Uważam, że to sprawa indywidualna - uważa Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Podobnie myśli radny Koalicji Obywatelskiej, twierdząc że nikogo nie można zmuszać do dobroczyności.

  - Jestem za tym, aby pomagać, ale mądrze. Trzeba mieć rozeznanie, komu i w jaki sposób to zrobić. Obecnie rozmawiam o sposobie wsparcia jednej z inicjatyw pomagającej w walce z epidemią - mówi Krystian Malesa.

  Zagranie pod publiczkę

  Gremialne zrzeczenie się diet i publiczne ogłaszanie decyzji to dla większości naszych rozmówców zagranie pod publiczkę i ocieplanie wizerunku samorządowców. 

  To sprawa serca każdego z nas i każdy pomaga na swój sposób i na ile go stać. Ostatnio np. przekazałem do domu samotnej matki na Pradze Płn. środki czystości, płyn do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe i słodycze - mówi Mateusz Rojewski z Prawa i Sprawiedliwości.

  Radni przyznają też, że nie zawsze pieniądze mogą pomóc i rozwiązać każdy problem, który przyniosła epidemia koronawirusa. 

  - Niech każdy robi to wedle własnego uznania. Ja zgłosiłem się jako wolontariusz do ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i chętnie zrobię zakupy, wyprowadzę psa starszej osobie, przygotowałem też paczkę świąteczną dla potrzebującej rodziny - mówi Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa.

  Ursynowscy radni są zgodni w jeszcze jednej opinii, że reprezentując swych wyborców, są zobligowani do pomocy innym, a w tym szczególnym okresie ze zdwojoną siłą. Będą więc szukać sposobów jak zrobić to najlepiej, niekoniecznie przeznaczając na to całą swoją dietę. 

  Czy radni Ursynowa powinni oddać swoje diety na walkę z koronawirusem?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~44 18 9 miesięcy temuocena: 76% 

   Polska jest zbyt małym i biednym krajem na utrzymywanie tak gigantycznej i nikomu niepotrzebnej armii urzędasów-nierobów (NIEDASIÓW). Każdy przedsiębiorca ma tego pełną świadomość, ponieważ sam nie zatrudni bandy ludzi do każdej, nawet drobnej czynności-jak w urzędach, pracujących tylko od 8-16 z wielkim pakietem przywilejów. Ta gigantyczna rzesza darmozjadów, nie dość,że jest na garnuszku obywateli, to jeszcze dodatkowo rzuca im kłody pod nogi! (w dużym uproszczeniu:pracownicy utrudniają życie szefowi) Żeby Polska zaczęła się poważnie i dynamicznie rozwijać musimy ograniczyć zatrudnienie w strukturach urzędowych o minimum 80%. Wtedy nie będą potrzebne żadne programy socjalne (socjalistyczne)...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do wek 17 9 miesięcy temuocena: 91% 

   To jest sedno sprawy- funkcja społeczna to w rzeczywistości powinna być społeczna w 100% a więc bez poborów. Ale jak się ma dochód na 1 członka rodziny w kwocie kilkuset zlotych-albo wcale i do tego wszystko na kredyt sięgający kilkuset tysięcy złotych to jest jak teraz czy stoi się czy leży dieta się należy. Nie będę dodawał, że większość radnych ma tyle wspólnego z ta funkcja co systematyczny pobór kasy, dla nich aż tyle a dla nas mieszkańców zero działań !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 16 9 miesięcy temuocena: 20% 

   Artykuł ma celowo wywołać negatywne wypowiedzi i to autorce udało się w 100%. Każdą idee można wypaczyć lub nadać jej wydźwięk niewspółmierny do jej celu. Takimi prostackimi metodami nie buduje się społecznej solidarności. Szanowna Pani redaktor, a może wpadnie Pani na pomysł, który będzie sztandarowym przykładem dla innych? Przecież to takie łatwe i proste w wykonaniu! Wiem, wiem Pani nie jest od tego, tylko od czarnej roboty, a tu zero słowa uznania. Osobiście Panią cenię i nie ma z mojej strony sarkazmu. Więc podpowiadam Pani pewną myśl (do której zrzekam się na Pani rzecz wszelkich praw). Proszę wyjść z inicjatywą do mieszkańców Ursynowa o dobrowolne wpłaty na wskazane konto bankowe – do walki z koronawirusem. I potem przekazać środki … – z zaznaczeniem, że pochodzą od mieszkańców URSYNOWA ! Prawda, że inicjatywa godna uznania. Znajdzie się w niej i redakcja i radni i burmistrz. A ofiarodawców z podaniem kwot zapisać złotymi zgłoskami w stosownej księdze dla wiedzy potomnych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AlbertS 15 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Krzysztof - to już nic nie można pisać bo wszystko wywołuje negatywne emocje? Diety nie, kolejki nie, przychodnie nie... Jak coś się pochwali to od razu ktoś słyszy ze sprzyja PiS, jak zgani, że PO. Czy niektorzy nie są czasem zbyt wrażliwi i wyczuleni? PS. Konto możesz tez założyć sam, pewnie na SiePomaga akcje otworzyć, pokaz własna inicjatywę, wpłacę

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazimierz 14 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie Krzysztofie niezliczone rzesze ludzi wpłacają na różne cele nie afiszujac się tym jak Pan sugeruje .Widać Pana potrzebę robienia nawet takich rzeczy na pokaz aby wszyscy wiedzieli. Czyńmy dobro na codzień bez rozgłosu i ku potrzebie tych którzy potrzebują tego wsparcia

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 13 9 miesięcy temuocena: 29% 

   A może ci,co psioczą poniżej sami oddadzą 50% swojej pensji? Naród sam powybierał w wyborach pewnych ludzi ,a teraz sam chce ,żeby zrzekali się poborów ,które im wyborcy zapewnili. Hipokryzja. Dlaczego sami nie zrzekniecie się 50% swojej wypłaty na walkę z koronawirusem?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 12 9 miesięcy temuocena: 93% 

   To nie do końca tak jak piszesz. Osoby wymienione w artykule postulują różne działania mające w rezultacie obciążyć kosztami np. zwykłych spółdzielców. Więc jak są tacy empatyczni to powinni zacząć od siebie, czyli obniżyć diety. Tym bardziej, że jest to praca społeczna i generalnie pieniądze powinni zarabiać gdzie indziej. Pomijam już fakt, czy obecnie pracują i że ogólnie jakość ich pracy jest mocno problematyczna a inicjatywy mają najczęściej charakter czysto pokarmowy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 11 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Miało być nie "pokarmowy" a "piarowy"

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor W 10 9 miesięcy temuocena: 76% 

   jak mogą zrezygnować jak dla większości z nich pensja radnego to 70-100% tego co zarabiają pracując? a jak dodać jeszcze 500+ na dzieci(zakładając że jest dziecko) to każdy widzi jak ustawili się i żyją na koszt państwa. działalność , która nie jest wzorem do moralnego naśladowania

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 9 9 miesięcy temuocena: 78% 

   Wstydu nie mają. Wszystko są gotowi zrobić dla kasy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pieszy 8 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Dajcie im 2048 brutto za przestojowe tak jak mi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 7 9 miesięcy temuocena: 77% 

   Swinia od koryta sama nie odejdzie

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 6 9 miesięcy temuocena: 23% 

   lol, czy piszesz o sobie? Radosna twórczość odbierania innym wciąż w modzie i bardzo poprawia samoocenę jej autorom.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkańcy 5 9 miesięcy temuocena: 82% 

   Radni wogole powinni zrezygnować. W nowej rzeczywistości to wszystko oni tylko zbędnie obciążają budżet. Uważam że natychmiast trzeba zawiesić budowe Ursynowskiego Centrum Kultury bo każda złotówka teraz się liczy a kultura to raczej nie jest kluczowa sprawa. Budżet partycypacyjny to chyba też przeszłość na litość boską!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatolin 4 9 miesięcy temuocena: 36% 

   Epidemia za kilka tygodni/miesięcy przejdzie, a kultura, samorząd, dzielnica etc. - wszystko musi dalej funkcjonować, żeby poprawiać nasz komfort życia. Nie popadajmy w skrajność.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 3 9 miesięcy temuocena: 61% 

   Miliony wydane na dni Ursynowa, na koncerty Majewskiego, Umer, dni Teatru dni Zimbabwe dni Seniora dni Kartofla to były MILIONY których teraz nam brakuje! Dzięki temu, ze staruszka miała za darmo bilecik na koncert Hulewicza teraz nie wiadomo czy dożyje lata. A jak tam Dni Ursynowa w tym roku? Ile na Perfecyt? 300 000? Ile na Dode 50 000? Ile poszło na ławki solarne?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyJarek 2 9 miesięcy temuocena: 53% 

   Profesor68 - jeśli nasz taki umysł śledzczy to zainteresuj się kasą poziom wyżej. Obejmowanie stanowisk w spółkach skarbu państwa tylko po to by za kilka miesięcy wziąć dużą odprawę? Jak tam z lotami Kuchcińskiego? - przelicz proszę koszt lotów na ilość maseczek lub testów. Parada wojskowa w Katowicach - ile za to byłoby kombinezonów ochronnych?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyJarek 1 9 miesięcy temuocena: 44% 

   Mieszkańcy / profesor68 - nie nauczyli Was jak tam zmieniać IP? Wow, dziwne! (polecam ciekawym zaznaczyć „wpisy tej osoby”).

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.368 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021