REKLAMAA1_FortSłużew-15-10----31-10-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2018, 08:22 komentarzy 86

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  REKLAMA

  Mieszkańcy jednego z budynków należących do spółdzielni SAM-81 zastali w swoim garażu podziemnym samochód elektryczny podłączony do gniazdka. – To chyba nielegalne – mówią i zastanawiają się czy nie znaleźli właśnie źródła ostatnich dopłat do czynszu.

  O tym, że samochody elektryczne mogą mieć wiele korzyści dla środowiska nie trzeba nikogo przekonywać. Przede wszystkim redukują szkodliwe zanieczyszczenia z układu wydechowego oraz emisję dwutlenku węgla. Mają też wady, np. wykorzystywanie do produkcji baterii rzadkich pierwiastków, ale nie to jest zmartwieniem mieszkańców jednego z ursynowskich bloków. Martwi ich to, że zauważyli znaczny wzrost dopłat do czynszu, co wiążą z pojawieniem się elektrycznego samochodu na parkingu podziemnym.

  Winny "liść"?

  Nissan Leaf, taki jak ten, którego usiłowano naładować w garażu, to w pełni elektryczny samochód, który posiada długi przewód umożliwiający ładowanie przy użyciu standardowego gniazda 220 V. Czas ładowania to dla tego modelu około 10 godzin, można następnie przejechać od 150 do nawet 250 km. Tylko za czyje pieniądze? 

  Mieszkańcy, którzy zobaczyli nielegalnie ładowany samochód, powiadomili policję, ale ta nie mogła nic zrobić, bo właściciel na chwilę przed jej przyjazdem wyłączył wtyczkę.

  - Jak rozumiemy teraz wszyscy będę musieli zapłacić za ładowanie przez kilka dni samochodu firmowego. Jeśli tak ma wyglądać ekologia, to my dziękujemy – mówi pani Joanna, mieszkanka bloku.

  Zapłacą wszyscy

  Opłaty za energię elektryczną zużywaną w garażu ponoszą wszyscy mieszkańcy, także to „tankowanie” będzie wliczone w koszty całego budynku.

  - Jesteśmy bezsilni. Zróbcie coś. Nagłośnienie sprawy może nam pomóc, bo potem spółdzielnia przesyła nam dopłaty do opłat remontowych po nawet 300 zł. Teraz już wiemy dlaczego – zwracają się do nas poszkodowani.

  Jednak władze spółdzielni tłumaczą, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, a taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy.

  - Na razie na podstawie nagrań monitoringu nie udało nam się namierzyć właściciela służbowego samochodu, ale będziemy się starali go odnaleźć – mówi Ryszard Rak, prezes spółdzielni SAM-81. - To nielegalne działanie, kradzież, bo korzystano z prądu wspólnego, który opłacają wszyscy mieszkańcy – dodaje.

  Będą kłopoty…

  Punktów ładowania samochodów elektrycznych jest coraz więcej, na samym Ursynowie jest już pięć stacji. Ale ile to właściwie kosztuje? Czy opłaca się podbierać prąd sąsiadom? Część stacji działa w Polsce bezpłatnie, w ramach wspierania rozwoju elektrycznych samochodów. Jednak część już pobiera opłaty.

  źródło: wysokienapiecie.pl (06/18)

  Wg portalu Wysokie Napięcie, szybkie ładowanie w sieci GreenWay (trwa 20 minut i można przejechać 100 km) to koszt 28 zł – o jedną czwartą mniej od kosztów przejechania 100 km samochodem benzynowym, porównywalnie do jazdy na oleju napędowym i o kilkanaście procent drożej od jazdy na gazie LPG.

  Dużo taniej, bo 18 zł zapłacimy za tzw. półszybkie ładowanie prądem stałym (trwa od 1,5 godziny do 4 godzin). Jednak najtańszą opcją jest ładowanie samochodu... w domu. Zajmie ono około 4-5 godzin, ale zapłacimy za nie od 5 do 10 zł w zależności od tarfy.

  Te dane jasno wyznaczają kierunek, który będzie na razie najbardziej opłacalny dla polskich kierowców elektryków, którzy będą chcieli jeździć jak najtaniej. O ile mieszkańcy domów jednorodzinnych bez trudu sobie z tym poradzą, to w garażach podziemnych i na pakingach przy blokach mieszkalnych, rozwiązaniem może być montowanie legalnych stacji ładujących, w któych uiszcza się opłatę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 466

  • 80
   BARDZO PRZYDATNY
  • 39
   ZASKOCZONY
  • 60
   PRZYDATNY
  • 66
   OBOJĘTNY
  • 25
   NIEPRZYDATNY
  • 76
   WKURZONY
  • 120
   BRAK SŁÓW

  86Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zygmunt 86 8 dni temuocena: 0% 

   Samochód elektryczny kosztuje drogo .Jego produkcja to dla środowiska 3 letnia eksploatacja samochodu na olej . !)) km 28 zł to kpina bo mój stary Ford spala na 100 km za 32 zł .Gdzie tu ekonomia .Podobno bydło produkuje procentowo najwięcej CO2 .Samochody elektryczne to jeden wielki przekręt , nadają się do wesołego miasteczka lub do przewożenia seniorów w sanatoriach .Wystarczy żeby Polacy zaczeli zarabiać tak jak w Unii to skończymy jeździć starymi gratami . A co do ładowania w lokalach wspólnoty wystarczy skrzynka z własnym licznikiem dla właściciela jedynego elektryka w okolicy .

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do Księgi Guinessa z nim! 85 12 dni temuocena: 64% 

   Szanowna Redakcjo gratuluję rekordu! Diler, Janusz, Pick up, Sasiadka, Przestraszona, Lick, Mieszkanka tego bloku itd. Naliczyłem 14 nicków tego niewiniątka.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Diler 84 12 dni temuocena: 69% 

   Właścieciel ma szwagra na policji bo na chwilę przed przyjazdem odłaczyl auto od zasilania. Jak odjechała policja znowu właczyl skoro mieszkancy mowia ze ładował kilka dni. Zabawa w kotka i myszke. Brak logiki panie redaktorzyno

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 83 12 dni temuocena: 8% 

   Haha sąsiedzi konfitury, zwykle parowy :) I tak będę dalej lądował swój samochód, a Wy za to zapłacicie :-D

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 82 12 dni temuocena: 100% 

   Kurła ten elektryk to za darmo na weekend dawali. Tera to ja będę jeździł polonezem na gaz, bo jeszcze jest taniej

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M4 81 6 dni temuocena: 100% 

   A my ci utniemy kabelek, Januszku.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~monikabe 80 13 dni temuocena: 80% 

   Hahaha wszystkie komentarze broniące tego czlowieka, któremu nie chciało się podjechać na stację i zapłacić za prąd, pisze w kóło jedna i ta sama osoba- co mozna rozpoznać po stylu. Pewnie sam własciciel auta.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 79 13 dni temuocena: 27% 

   A ty to pewnie żonka somsiada, który pozazdrościł samochodu. Idź lepiej męża zabaw, bo chyba nie jest w humorze

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 78 11 dni temuocena: 100% 

   Wystarczy kliknąć "Wpisy tej osoby". Żenada, tego piszącego pod różnymi nickami tłumoka nawet mi nie szkoda...

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pick up 77 13 dni temuocena: 29% 

   Panie Twp wiem, że sąsiad zapłaci te kilka złotych dla świętego spokoju. Bo ma dość bzdur i kłamstw autora tego tekstu, który nawet publicznie nie ujawnia się, tylko chowa głowę w piasek. My bliscy sąsiedzi jesteśmy z nim. To nawet żadne służbowe czy prywatne auto. Człowiek wypożyczył samochód na 2 dni, bo mu się akumulator zepsuł w jego własnym, a musiał sprawy ważne pozałatwiać. Bo można mu było o tym telefonicznie powiedzieć, jak Pan z nim rozmawiał. On jest w porządku. A nie oczerniać człowieka i tylko dawać znaki zapytania w tekście. Co za okropny styl dziennikarski. Tylko na tyle Pana stać? Też zakończę znakiem zapytania.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 76 13 dni temuocena: 25% 

   W regulaminie nie jest napisane, że zabronione jest korzystanie z gniazdka prądowego w garażu. Chyba poprostu sąsiad pozazdrościł samochodu

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiadka 75 13 dni temuocena: 29% 

   Chyba pozazdrościł, bo parkując samochód w tym samym garażu, mógł widzieć innych sąsiadów naprawiających swoje samochody. Też korzystali z energii. I jakoś nie reagował, a teraz zobaczył samochód na prąd i...

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mick 74 13 dni temuocena: 36% 

   Co ten Pan wypisuje w tym artykule. Co za bzdury. Cytuję: "To chyba nielegalne – mówią i zastanawiają się czy nie znaleźli właśnie źródła ostatnich dopłat do czynszu". Jak można tak nieświadomymi ludźmi manipulować? Ten samochód stał tylko dwa dni i nigdy więcej nie było go w tym garażu. A czynsze rosną z powodu większych opłat eksploatacyjnych i podwyżek. To Pan o tym nie wie, tylko sugeruje, że przez tego człowieka. Proszę Pana proszę się opamiętać. Jest Pan PR-owcem i dziennikarzem. A więc należy się z powodu wykonywania zawodu jakaś uczciwość dziennikarska i rzetelność. Proszę podawać fakty a nie kłamstwa.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~twp 73 13 dni temuocena: 77% 

   Niech pan sąsiad zapłaci rachunek w spółdzielni za prąd do swojego czy firmowego auta, a spółdzielnie niech to odliczy opłatach za energię dla mieszkańców.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 72 13 dni temuocena: 13% 

   To niech pan zapłaci za korzystanie ze światła na klatce schodowej.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tif 71 13 dni temuocena: 28% 

   Panie Sąsiedzie proszę ujawnić SWOJE IMIĘ I NAZWISKO. Więcej odwagi proszę Pana. Chcę poznać człowieka, który podaje nieprawdziwe informacje i jeszcze podburza innych. Czy Pan sobie zdaje sprawę, że za wprowadzanie mieszkańców i Czytelników w błąd negatywne konsekwencje ponosi człowiek, którego Pan oskarżył. Proszę Pana jak może Pan podburzać innych lub może sam Pan to wymyślił: "Jesteśmy bezsilni. Zróbcie coś. Nagłośnienie sprawy może nam pomóc, bo potem spółdzielnia przesyła nam dopłaty do opłat remontowych po nawet 300 zł. Teraz już wiemy dlaczego – zwracają się do nas poszkodowani". Jacy poszkodowani proszę Pana. Proszę mi wskazać ludzi. Konkrety. Znam sąsiadów i nikt z moich sąsiadów nie kontaktował się z Panem. "Jak rozumiemy teraz wszyscy będę musieli zapłacić za ładowanie przez kilka dni samochodu firmowego. Jeśli tak ma wyglądać ekologia, to my dziękujemy – mówi pani Joanna, mieszkanka bloku". Kilka dni? Proszę Pani znowu zmyślone. TO SĄ KŁAMSTWA DZIENNIKARSKIE.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lick 70 13 dni temuocena: 24% 

   No cóż, jak tak czytam te komentarze, to nasuwa mi się jedno pytanie do wszystkich: Czy Ci wszyscy, co tak negatywnie oceniają tego człowieka są tacy uczciwi we wszystkim, że dają sobie prawo oceniać kogoś, kogo w ogóle nie znają i nie znają całej sytuacji? No cóż osądzanie innych zawsze oddala od własnego życia i własnych złych uczynków, myśli i działań.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Love 69 13 dni temuocena: 54% 

   Szkoda mi takich ludzi, którzy w ten sposób się zachowują co Pan, który użył słowa totalnie armatniego KRADNIE PRĄD. ZNAM TEGO CZŁOWIEKA. Pierwszy RAZ W ŻYCIU jeździł tym samochodem, wypożyczył go na 2 dni i nawet nie wiedział, że trzeba go naładować. I CÓŻ MIAŁ ZROBIĆ. Musiał jakoś wyjechać z tego garażu. Wywołał Pan burzę. Czy wie Pan jak ten człowiek się teraz wobec którego użył Pan słowa KRADNIE. OKROPNIE się czuje. Czy jest Pan w stanie to zrozumieć? Czy jest Pan w stanie wejść w JEGO BUTY? Gdyby tak było nigdy Pan by tego nie zrobił? Chyba, że jest w Panu tyle gniewu, takiego związanego z Pana życiem, że nie ma Pan żadnych skrupułów, aby tak postępować? Życzę Panu więcej zrozumienia dla problemów ludzi. Bo o tym problemie Pan doskonale wiedział. Bo ten człowiek jak mi mówił do Pana dzwonił i wyjaśnił sprawę.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz420 68 13 dni temuocena: 65% 

   LOL, uderz w stół... Czy w artykule widnieją tablice auta, nazwisko jego właściciela? Nie. Więc po co "ten człowiek" wydzwania do redakcji Halo Ursynów z jakimiś wyjaśnieniami??? W tekście wyraźnie jest napisane, że mieszkańcy sami zauważyli znaczny wzrost dopłat do czynszu, więc to chyba jednak nie był jednorazowy incydent, hm? Jak rozumiem "temu człowiekowi" starczyło prądu akurat na wjechanie do garażu, ale żeby z niego wyjechać i doładować auto w najbliższym punkcie już nie... W samochodach elektrycznych nie ma wskaźnika energii? Czy "ten człowiek" nie wiedział, ile prądu zostało aucie, zanim wjechał do garażu? Pana wyjaśnienia są śmieszne. Za Policję wezwaną w związku z całą sprawą również odpowiada redakcja? Podejrzewam, że ten artykuł to była interwencja, że ktoś z bloku powiadomił dziennikarzy, ale Pan z pewnością ma na ten temat swoją teorię, prawda? Wszystkiemu są winni gniewni dziennikarze bez skrupułów. Zmień dilera człowieku.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 67 12 dni temuocena: 100% 

   do Love - skoro znasz człowieka, poproś by skontaktował się z naszą redakcją. Chętnie wysłuchamy jego relacji: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta)

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przestraszona 66 13 dni temuocena: 30% 

   Strach się bać takich sąsiadów. Nie jeżdżę windą tylko chodzę klatką i to często, a więc zużywam więcej wspólnego światła. To może to też trzeba donieść? Proszę Pana niech Pan coś na siebie doniesie, bo zapewne też ma coś Pan na sumieniu.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ali 65 13 dni temuocena: 44% 

   Nie sądźcie bo sami będziecie sądzeni. Nie przystoi osądzać człowieka i czynu, jeżeli nie zna się przesłanek i intencji takiego postępowania Panie Redaktorze. Szczególnie, kiedy coś może być jednorazowe. A zapewne jest, bo ochrona obiektu to potwierdza. Z tego powodu robić hallo i to jeszcze na haloursynów. I zwracać ludziom głowę. Czy nie ma Pan naprawdę o czym pisać? Owszem chce Pan zaistnieć, ale nie w taki sposób proszę Pana. Na krzywdzie innych i pomówieniach nie zdobędzie Pan sukcesu.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eryki 64 13 dni temuocena: 77% 

   Nie tak dawno niejaki Filip Chajzer testował auto elektryczne i parkował je i ładował w garażu podziemnym, za wspólną kasę. Po interwencji mieszkańców na swoim fejsbuku wyzwał ich od "słoików" (klasa Panie Chajzer) i przelał jakąś kasę na konto wspólnoty czy spółdzielni. Nie docierało do niego, że niezależenie od tego czy przelał kasę czy nie - nie powinien tego robić. Ładowaniu takich aut służą inne miejsca. Ale cóż, taki Chajzer to jest, gość, on może, nie to co te podłe słoje :-D

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kradzież?? 63 13 dni temuocena: 61% 

   Ludzie, sami piszecie, że korzystał ze "wspólnego" prądu. Skoro wspólny, to jego też, to ja się pytam jaka kradzież? Chyba powariowaliście. Skoro jest dostępne, to się korzysta. A jeśli ktoś nadużywa, to już w gestii administratora jest, żeby to w sesnsowny sposób zorganizować, tak żeby wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka tego bloku 62 13 dni temuocena: 55% 

   Czy szanowny Pan, który zrobił zdjęcie samochodu i stworzył ten artykuł nie wziął pod uwagę, że mógłby być to incydent, coś jednorazowego wynikającego z tego, że właściciel samochodu znalazł się w kłopocie. Zabrakło mu prądu. Po prostu skończył się prąd i człowiek nie mógł wyjechać z garażu. Jestem mieszkanką tego bloku i w tym garażu nie widziałam wcześniej tego samochodu. Nie róbcie z człowieka złodzieja. Złodziej prądu to ten kto celowo kradnie i robi to w sposób systematyczny, a nie jednorazowy bo nie mógł wyjechać samochodem. Panie autorze tego artykułu, proszę przyjrzeć się sobie, czy może Pan o sobie powiedzieć, że taki Pan uczciwy, że rości sobie Pan prawo osądzać innych nie znając prawdziwych intencji człowieka. A może ten człowiek teraz cierpi. I to przez Pana pochopne i nieuczciwe działania. Będąc PR-owcem trzeba też proszę Pana mieć klasę. A przede wszystkim zanim coś takiego się umieści trzeba się wcześniej zastanowić i zrobić rozeznanie.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wola 61 13 dni temuocena: 30% 

   Nie ma cwaniaka nad Warszawiaka, mówi Wam to coś ?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 60 13 dni temuocena: 80% 

   Macie słabego administratora... w moim garażu i piwnicach przerobiono instalację elektryczną na 24V i jest święty spokój z elektrycznymi samochodami i domowymi narzędziami zasilanymi 220V. Pozdrawiam Administratora.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Akłaku 59 13 dni temuocena: 70% 

   Wystarczy zmienić napięcie w garażu na 24V i po sprawie

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~edds 58 9 dni temuocena: 100% 

   mozna podlaczyc przetwornice 24V na 230...

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slavo 57 13 dni temuocena: 89% 

   Gniazdka garażowe powinny być podłączone do licznikó prepaidowych... Wkładasz kartę, podłączasz, łądujesz, odłączasz, wyjmujesz kartę.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~006 56 13 dni temuocena: 60% 

   A może ktoś po prostu padła bateria (czy akumulator?) Nie wiadomo ile czasu tam stał z tym kablem itd. Fakt, że nie powinien używać do ładowania wspólnego prądu, ale nie musiał od razu chcieć kraść....... Może wyjątkowo tym razem to nie cfaniak tylko desperat?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SAM-81 55 13 dni temuocena: 100% 

   Naładowany prądem os SAM-81

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jas 54 13 dni temuocena: 9% 

   nie lepiej przebić oponę albo odciąć wtyczkę po wypieciu z sieci? Od razu Policja która nic nie może... Bierne barany.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Góść 53 13 dni temuocena: 50% 

   Kozak w necie, pi### w świecie. Odciąć tobie to można co innego, bo chyba właśnie zacząłeś tym myśleć. Przebicie opony to większe przestępstwo niż ładowanie samochodu

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja Jarząbek 52 13 dni temuocena: 70% 

   nie może być wspólnych gniazdek,gdyż jeden ładuje raz na tydzień ,drugi codziennie .garaż w bloku ,to nie warsztat. Pompować opony to na stacji,mycie odkurzanie to na myjni,lub w swoim garazu. Po za tym za licznik trzeba płacić ,opłatę stałą ,zmienną ,abonament miesięczny itd. Nie tylko prąd netto.. jak widać będzie sporo kłopotów z tymi kablami a jak na noc będzie włączony i ktoś zrobi zwarcie celowo ,albo prąd kogoś porazi,co wtedy? Co ze zużytymi bateriami? czy to naprawdę będzie ekologia? Wyjdą wam te samochody czubkiem głowy. to mówię wam ( ja Jarząbek)

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bob 51 13 dni temuocena: 67% 

   Chajzer?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 50 13 dni temuocena: 50% 

   Kto to liczył? Moim dieslem za 28 zł przejeżdżam 100 km, pali 5,7 i nie jesteto mały samochód bo Ford Mondeo. 4x więcej to chyba jakiś smok. Naładowanie tego Leafa do pełna to 15 zł a nigdy nie jest pusty, więc zapewne 10 zł. w podziale na np 30 gospodarstw przez miesiąc, to 10 zł na gospodarstwo - to nie Pani 300 zł. tylko dyszka, ale jednak dyszka. Jak nie ma gdzie ładować, to robi to w garażu, ale powinien ugadać się najpierw ze wspólnotą. Co miał zrobić jak mu dali taką furkę na klilka dni?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I_tyle 49 13 dni temuocena: 100% 

   Zamontować gniazdka z licznikiem i kontrolą dostępu.Solidnie,tak by nie dało się łatwo obejść.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Erd 48 13 dni temuocena: 45% 

   Debile, doładowanie takiego auta to 5 zł max a wam wszystkim czynsze podnieśli przez to. Żygać się na takich tumanów.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skaczący Elektryk 47 13 dni temuocena: 59% 

   Debilem to jesteś TY. Za 5 zł to możesz sobie oliwy do pustej głowy wlać może coś pomoże.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Carlos 46 13 dni temuocena: 25% 

   Ha ha i macie swoją ekologię. Teraz wszyscy będą płacić.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polak mały 45 13 dni temuocena: 63% 

   Ten artykuł już był jakiś rok temu. Problem nie jest taki prosty jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wbrew opiniom nie jest to kradzież ( chyba że to zrobił ktoś kto tam zaparkował gościnnie ) gdyż każdy z lokatorów jest uprawniony ( w tym posiadacz auta elektrycznego ) do korzystania z gniazdka w garażu. problemem jest ilość prądu zużywana do tego celu która przy ładowaniu np. co drugi dzień jest wartością znaczną. Gdyby to był ktoś normalny to po uzgodnieniu z zarządcą budynku zamontowałby gniazdko z licznikiem i rozliczał się za prąd do ładowania. W tej sytuacji nie dziwi mnie oburzenie pozostałych lokatorów gdy muszą płacić za kogoś. To tak jak by wszyscy jechali na stację benzynową i tankowali do pełna, z tym że jeden do skutera a drugi do samochodu ciężarowego, a później mieli płacić po równo. Pozostaje tylko likwidacja gniazdek w garażu i ciągnięcie przedłużacza np. z drugiego piętra aby odkurzyć samochód albo zamontowanie na wniosek mieszkańców gniazdek z poborem opłaty.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koń 44 13 dni temuocena: 100% 

   Wystarczy założyć podlicznik przynależny do miejsca parkingowego.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~romek 43 13 dni temuocena: 60% 

   ja podobnemu delikwentowi zdemontowałem gniazdko.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier 42 8 dni temuocena: 100% 

   A ja mu zamontuję z powrotem

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Plus 41 13 dni temuocena: 100% 

   Na samochodzie napisane, że naładowany prądem od Plus + a. Ten prąd jednak nie od Plus-a, haha.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wd 40 13 dni temuocena: 80% 

   trzeba było postac i popilnowac do czasu przyjazdu policji

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WoPo 39 13 dni temuocena: 33% 

   Wystarczyło odłączyć wtyczkę, skoro uważali że im prąd kradnie i tyle.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 38 13 dni temuocena: 73% 

   Stać dziada na autko na baterię na okrada lokatorów. Ot bolszewicki-lewackie wychowanie.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zgred 37 13 dni temuocena: 77% 

   To może zlikwidować gniazda w garażu no bo niby do czego sa potrzebne ? Ewentualnie zostawić ze dwa w zamykanej na klucz skrzynce na potrzeby zarządcy. garaż to garaż, a nie warsztat samochodowy do majsterkowania przy aucie czy myjnia.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fsvdf 36 13 dni temuocena: 86% 

   powiadomili policję, ale ta nie mogła nic zrobić, bo właściciel na chwilę przed jej przyjazdem wyłączył wtyczkę. no tak....

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CIVI 35 13 dni temuocena: 67% 

   No super a jakby policja przyjechała to co by zrobiła? Pełne zatankowanie smochodu to ile 40-50PLN? A kto podliczy ile prądu zostało zużyte? A jak mniej niż do odkurzania samochodu? Trzeba szukać kompleksowych rozwiązań...

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polak mały 34 13 dni temuocena: 100% 

   Ale były zdjęcia, więc co za problem dla policji ?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyt. 33 13 dni temuocena: 33% 

   Policja autentycznie nie mogła i nie może - tak długo jak spółdzielnia nie podpisze z tym panem umowy na tzw. odrębny licznik (podpisują z nim umowę, montują w garażu obok jego stanowiska odrębny licznik i podpięte pod niego dedykowane gniazdo, przy czym gniazdo powinno być zabezpieczone przed dostępem dla innych osób - kłódka, puszka, itp.). Dodatkowo - w umowie z panem jest deklaracja pana, ze nie będzie korzystać z innych gniazd w garażu. I dopiero od tego momentu można 'ścigać" delikwenta, łącznie z wzywaniem policji. Oczywiście ew. kolejną "kradzież" trzeba będzie udowodnić, np. na podstawie monitoringu. Bez umowy tego pana ze spółdzielnią ("odrębny licznik") jego zachowanie jest legalne i nie podlega jakimkolwiek sankcjom. PS: A same ogólnodostępne gniazda w garażu mogą się przydać, nie tylko do mycia ale np. do napompowania nowego koła. Wejdźcie na głowę spółdzielni - niech naciska na delikwenta - a jak oleje temat to pozostaje odciąć zasilanie w garażu - zmięknie :)

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HWDPolsce 32 13 dni temuocena: 17% 

   a mieszkańcy tego bloku, pewnie tez korzystają z tego gniazdka np; - odkurzają auto -podłączają prostownik itd - JAK TO MŁO MIEĆ UPIERDLIWEGO SĄSIADA..! TO NASA POLSKA CECHA...

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KRIS 31 13 dni temuocena: 100% 

   Polską cechą jest kombinowanie i cwaniakowanie. Takie PRL-owskie nawyki jak wspólne to można kraść bo niczyje. A ty jesteś tuman jak uważasz reagowanie na takie incydenty upierdliwością sąsiada.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niemily 30 13 dni temuocena: 100% 

   jest bardzo proste rozwiązanie ( tak jest np. w Austrii) , należy zamontować licznik prądu który włącza się po wrzuceniu odpowiednich monet na odpowiedni czas ... i po kłopocie

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niestety 29 8 dni temuocena: 100% 

   Niektórzy o tym nie wiedzą

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emigrant 28 13 dni temuocena: 93% 

   W Polsce w kraju pełnym mądrych ludzi nikt dotąd nie wpadł na proste rozwiązanie uniemożliwiające kradzież energii elektrycznej. Mieszkam w Niemczech w budynku zbudowanym 30 lat temu. W piwnicy jest pomieszczenie przeznaczone do ustawienia pralek i suszarek elektrycznych. do obydwu gniazdek mam w mieszkaniu skrzynkę wbudowaną w ścianę w przedpokoju w której są bezpieczniki na piec elektryczny, osobno do każdego pokoju i bezpieczniki do gniazdek w piwnicy gdzie stoi moja pralka i moja suszarka. Po skończonym praniu wyłączam bezpieczniki i nikt mi prądu nie ukradnie. Czytając ten artykuł dochodzę do wniosku, że polscy architekci jeszcze nie są tam gdzie byli Niemcy 30 lat temu.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 27 9 dni temu

   W Polsce by ci ukradli nie prąd tylko pralkę i suszarkę:-)

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wert 26 13 dni temuocena: 100% 

   przestępstwa kradzieży prądu nie ma bo z gniazdka i przed licznikiem ale szkodę wyrządza innym lokatorom bo płaci za wspólny prąd ryczałtem a nie więcej a to kodeks cywilny tylko komu się będzie chciało iść do sądu. usunąć gniazdka albo założyć liczniki przedpłatowe na monety czy kartę

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaa 25 13 dni temuocena: 71% 

   Najprościej ograniczyć dostęp do gniazda, czyli zamontować skrzynkę i zamknąć na kłódkę. Jak ją zniszczy to będzie włamanie, a jak jeszcze podłączy się do gniazdka, to już będzie kradzież prądu z włamaniem.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CIVI 24 13 dni temuocena: 35% 

   Dobrze, Nie rozumiem, czemu ludzie piszą, że ukradł? Skorzystał z gniazdka w garażu. Niestety świat leci do przodu i nie bedzie czekać. Może po prostu trzeba wprowadzić we wspólnocie rozwiązania na takie okazje? Liczniki poboru prądu są łatwo dostepne. Można zrobić stosowne zmiany w regulaminie, ze np raz w miesiącu osoba która ma elektryczny samochód przedstawia licznik do rozliczenia w księgowości wspólnoty i płaci za prąd który wykorzystała? Ludzie będą kupować samochody elektryczne i je ładować w domu/garazu i po prostu trzeba sie na to przygotować....nieprawdaż? Zaraz powiedzą ale nie wszyscy będą podłanczac liczniki - wtedy trzeba dodać do regulaminu, że jeżeli taka sytuacja bedzie miec miejsce wtedy właściciel płaci stawkę maksymalną czyli tak jakby "tankował" samochód codziennie do "pełna" wtedy każdy bedzie licznika pilnował :).

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I 23 13 dni temuocena: 64% 

   Znowu za ten licznik beda placic wszyscy i znowu czesc mieszkancow ma prawo czuc sie poszkodowana... Mysle ze na takie rozwiazania jeszcze za wczesnie, dopoki te samochody nie stanowia jakiegos konkretnego procenta ogolu beda skazane na ogolnodostepne stacje. Osoba kupujaca takie auto w Polsce na pewno jest swiadoma niedogodnosci.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CIVI 22 13 dni temuocena: 100% 

   Ale taki licznik może zostać kupiony przez właściciela - liczniki mozna juz kupić za kilkanascie złotych a podejrzewam, że to inwestycja na lata i bedzie to w interesie właściciela pojazdu bo jak nie to pełna stawka (rozwiazania leżą na ziemi trzeba je tylko podnieść).

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 21 13 dni temuocena: 72% 

   My to zawsze nie możemy żyć bez złodziejstwa i cwaniactwa. To oczywiste, że koleś okrada mieszkańców i powinien iść pod sąd. Tyle tylko, że na to pewnie nie ma paragrafu. Ale to jedno! A drugie? Ano jak zwykle nasze władze, właściciele garaży, drogi i cała infrastruktura komunikacyjna nic nie robi w temacie zabezpieczenia kraju w miejsca do "tankowania" samochodów elektrycznych. Zawsze jesteśmy zdziwieni. Jak nadejściem zimy! Jeśli wprowadza się do sprzedaży samochody elektryczne to powinny powstać rozwiązania umożliwiające korzystanie z nich! Energetyka niech ruszy doopę i zamontuje kolesiowi podlicznik! To takie proste!

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gienek333 20 13 dni temuocena: 48% 

   A jak ktoś odkurza, to też kradnie prąd? Po co są gniazda? Z artykułu wynika że było incydentalne. Jak ktoś chce na stałe używać samochodu, to powinien założyć licznik, ale jak miał np. auto do testów, to nie będzie zakładał licznika na 3 ładowania.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alberciuk 19 13 dni temuocena: 80% 

   Podobny problem mam w firmie. Zatrudniam 3 pracowników z których jeden ma samochód elektryczny. Przy miejscu parkingowym mam gniazdo elektryczne dla kosiarki i oczywiście już parę razy skorzystał. Gdy zwróciłem uwagę to zwolnił się. Tak ma wyglądać przyszłość?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gienek333 18 13 dni temuocena: 25% 

   Jeżeli nie zapytał, czy może korzystać z gniazdka, to trochę słabo, ale takie ładowania to często grosze.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CIVI 17 13 dni temuocena: 88% 

   Licznik poboru prądu. Noż trudne rozwiązanie "wielkiego" problemu.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polak mały 16 13 dni temuocena: 67% 

   Jak się zwolnił to po problemie. Ale może warto pomyśleć o przyszłości i zamontować gniazda z rozliczeniem na miejscach parkingowych.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~draser 15 13 dni temuocena: 69% 

   Jak to nie udało się namierzyć. Wystarczy, że parę osób zgodnie zezna, że widziało, jak pompował, poza tym są zdjęcia. Numer rejestracyjny też jest. Policja powinna podjąć dochodzenie w sprawie kradzieży, bo to jest zwykła kradzież, w dodatku firmowana logo znanej firmy. Ciekawe, czy swoją firmę ten typ też tak okrada?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ogr 14 13 dni temuocena: 0% 

   W firmie są gniazdka do ładowania tych samochodów. Jest wystarczająco dużo stanowisk. z aut korzystają pracownicy i Niestety nie zawsze jest czas żeby naładować "do pełna" dla kolejnej osoby, więc trzeba podładować poza firmą.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 13 13 dni temuocena: 92% 

   hehe, "ekologiczny" samochód ładowany prądem ze spalenia węgla

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oczy 12 13 dni temuocena: 100% 

   Sa do kupienia prywatne "stacyjki" liczace pobrana energie. Facet powinien dogadac sie ze spoldzielnia i spbie taka tam zamontowac. Przy ladowaniu 3x na tydzien to jakies 40zl, czyli 160 na miesiac, czyli ok. 2000 na rok. Albo od razu na bazie tego wyliczenia ustalic doplate do czynszu - mialby paierek od spoldzielni i nikt by nie plakal.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadów mam w pupie 11 13 dni temuocena: 0% 

   Podepne się pod latarnie. Płacić nie będę. Walić was frajernio.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polak mały 10 13 dni temuocena: 100% 

   Wtedy to będzie kradzież i na to jest odpowiedni paragraf.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~roller 9 13 dni temuocena: 100% 

   ...tylko weż solidną linę żebyś się nie urwał , debilu !

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~electra 8 13 dni temuocena: 55% 

   Myslę, że zamiast "kradnie" "złodziej" zastanowić się jak te sytuację rozwiązać. Dosyć łatwo policzyć ile "ukradł" i taka kwotę wpłacić np. na fundusz remontowy. Ta tzw "kradziesz" jednorazowo wynosi kilkanaście złotych, a pewnie Ci którzy krzyczą najwięcej nigdy nie zastanawiali się nad efektywności innych wydatków spółdzielni czy wspólnoty. Jest obecnie dostępna technologia do monitorowanie i dołączania tego typu poboru prądu do indywidualnego rachunku ale niestety pewnie nie będzie popularna do momentu spopularyzowania samych pojazdów napędzanych prądem

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ppp 7 13 dni temuocena: 75% 

   Nie istotna jest kwota - kradzież to kradzież

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jano 6 13 dni temuocena: 100% 

   Ot nowe dziady i kategoria złodziei :wibratory elektryczne"

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 5 13 dni temuocena: 71% 

   auto bez tablic? zablokować wyjazd, tak aby właściciel auta nie mógł wyjechać. Choćby postawić inne auta i czekać aż przyjedzie policja.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 4 13 dni temuocena: 89% 

   Auto ma tablice, tylko że zamazane.... bo RODOoooooo :)

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 3 13 dni temuocena: 87% 

   Stać na elektryka a już nie stać na podlicznik i płacenie za prąd??? Wolskie januszowanie XXI w.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyBran 2 13 dni temuocena: 76% 

   Zgłosić na policję, że kradnie prąd i tyle. Jak ktoś nie rozumie, że to gniazdko nie daje prądu za darmo to niech płaci podwójnie - karnie i finansowo.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaassaaa 1 13 dni temuocena: 100% 

   tylko liczniki przedpłatowe na miejscach parkingowych

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1644 sekundy
  REKLAMA