REKLAMAA1 UNILINK 16.06.2021 - 22.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Wiele osób zakłada, że korzystny kredyt wymaga posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony. W rzeczywistości sama forma zatrudnienia ma znaczenie głównie przy kredytach na bardzo wysokie kwoty. Dowiedz się jakie warunki otrzymania kredytu stawiają banki i jakie akceptują źródła dochodu. Przeczytaj artykuł i sprawdź czego bank oczekuje od klienta i czy można otrzymać korzystny kredyt na wyciąg z konta!

  Sytuacja na rynku kredytowym

  Pandemia koronawirusa spowodowała chwilowe załamanie na rynku finansowym, na którym ucierpiały również banki. Gwałtowny spadek dynamiki sprzedaży kredytów odszedł w zapomnienie a banki przeżywają obecnie hossę. W marcu 2021 roku banki sprzedały o 51% więcej produktów kredytowych niż w roku 2020, a ich liczba stale rośnie. Z czego może to wynikać?

  Oprocentowanie kredytów jest aktualnie niskie jak nigdy wcześniej i zapewne większość konsumentów chce wykorzystać idealny moment na podjęcie dodatkowej gotówki. Powodem może być również trwająca pandemia Covid-19, która pozbawiała wielu Polaków oszczędności i zmusiła do radykalnych kroków, w tym podjęcia kredytów konsumenckich. Ponownie, pandemia przyczyniła się do rozwoju sprzedaży online, która wymaga przejścia przez uproszczoną procedurę kredytową - przynajmniej przy kredytach gotówkowych, często wystarczy wyciąg z konta przedstawiający historię transakcji.

  Od czego zależy decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana przez bank?

  Osoby, które nigdy nie brały kredytu często błędnie uważają, że ubieganie się o kredyt to trudna i skomplikowana procedura. Wbrew pozorom jest inaczej i można otrzymać korzystny kredyt gotówkowy nawet w kilka- kilkanaście minut bez wychodzenia z domu i przedstawiania skomplikowanych dokumentów. Oczywiście, wszystko zależy od tego o jak wysoką kwotę i na jak długi czas potrzebujemy kredytu oraz jak wyglądają nasze możliwości finansowe.

  Różne banki stawiają różne warunki otrzymania kredytu. Wystarczy zapoznać się z zestawieniem przygotowanym przez ekspertów Loando na stronie: https://loando.pl/kredyty-gotowkowe, by zauważyć różnice. Na co zwracają uwagę banki podczas udzielania kredytu? Dla kredytodawcy najważniejszą informacją jest to czy wnioskodawca jest w stanie zwrócić daną kwotę w określonym czasie i nie zawsze oczekują konkretnego rodzaju umowy. W celu potwierdzenia możliwości spłaty kredytu, ekspert banku przeprowadzi analizę zdolności kredytowej, której może dokonać nawet na podstawie wyciągu z konta bankowego. 

  Czy bankom zależy na naszej umowie o pracę?

  Bankom oraz pożyczkodawcom zależy na bezpieczeństwie odzyskania udzielonych środków. Zależnie od rodzaju zobowiązania i kwoty kredytu czasami wystarczające zapewnienie stanowi sam wyciąg z konta i weryfikacja w bazach dłużników, natomiast przy kredycie hipotecznym na 30 lat najlepsze warunki kredytowania zapewni umowa na czas nieokreślony.

  Kredyt hipoteczny to prawdopodobnie największe zobowiązanie jakie zaciągnie większość Polaków przez całe życie. Stąd też banki najchętniej udzielają kredytów osobom zatrudnionym na możliwie najdłuższy okres. Jednakże wszystko zależy od indywidualnego przypadku - korzystny kredyt hipoteczny można otrzymać również na umowę na czas określony, co opisuje artykuł pod tym linkiem: https://loando.pl/wpis/kredyt-hipoteczny-umowa-czas-okreslony. Na decyzję kredytową wpływ ma wiele czynników: stan cywilny, staż pracy, wykształcenie, miejsce zamieszkania, wiek i wiele innych. Czasami o odrzuceniu wniosku może zadecydować mały detal, mimo posiadania wysokich dochodów i świetnej umowy.

  Jakie źródła dochodu akceptują banki?

  Jak zostało wspomniane powyżej - warunkiem uzyskania korzystnego kredytu jest wykazanie odpowiednio wysokiego i stałego dochodu. Przy prostym kredycie gotówkowym na niewielką kwotę dochody można potwierdzić przedstawiając wyciąg z konta na kilka miesięcy wstecz lub przedstawiając umowę zatrudnienia. Banki akceptują różne formy zatrudnienia, a jest ich sporo, co dokładnie przedstawia autor wpisu na stronie: https://prawawpracy.pl/html/rodzaje_zatrudnienia_s1.html. Sama forma zatrudnienia nie jest szczególnie ważna, gdyż często osoby samozatrudnione posiadają znacznie większe dochody niż te zatrudnione na umowę o pracę.

  Kredytodawcy akceptują różne źródła dochodu i bez problemu można przedstawić ich kilka. Wśród nich znajdziemy: umowy o pracę, umowy zlecenie i o dzieło, emerytury, renty, dochód uzyskany z najmu, dochód z gospodarstwa rolnego czy dochód z jednoosobowej działalności gospodarczej. Wymagania w kwestii dokumentów zmieniają się zależnie od rodzaju i wielkości zobowiązania kredytowego.

  Artykuł załadowany: 0.277 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021