REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Serwis Otodom.pl przepytał tysiące warszawiaków na temat bezpieczeństwa w stołecznych dzielnicach. Już po raz drugi w rankingu najbardziej niebezpiecznych miejsc zajęła Praga Północ. A jak wypadł nasz Ursynów?

  Warszawa uchodzi za miasto bezpieczne. Serwis nieruchomości Otodom opublikował nowy ranking bezpieczeństwa dzielnic. Poprzedni - z 2017 roku - wygrał Wilanów, który w oczach mieszkańców okazał się najbardziej bezpieczną dzielnicą. 

  - W Warszawie z bezpieczeństwem nie jest najgorzej. Różnica między dzielnicami wskazywanymi jako najlepsze a tymi z najgorszym wynikiem wynosi niespełna jeden punkt w pięciopunktowej skali - przekonują twórcy badania z Agencji Badawczej IQS.

  Namniej bezpieczne są...

  W opinii warszawiaków najmniej bezpiecznymi dzielnicami stolicy są: Praga-Północ (3,45), Śródmieście (3,53), Ochota (3,66), Targówek (3,69) i Włochy (3,69).

  Największy szok wywyołuje na tej liście obecność Śródmieścia, które w poprzedniej edycji rankingu Otodom z 2017 roku zaliczane było do dzielnic bezpiecznych.

  O tym, która dzielnica Warszawy zostanie uznana za najbardziej bezpieczną, decydowały odpowiedzi na dwa pytania. Mieszkańcy stolicy musieli po pierwsze ocenić, w której dzielnicy czują się bezpiecznie po zmroku, a po drugie, w której lokalizacji dzieci mogą bez ryzyka bawić się poza domem. Najwyższą ocenę otrzymał Wilanów (4,28). Dzielnica ta powtórzyła swój wynik z pierwszego rankingu dzielnic Otodom sprzed trzech lat. 

  Ursynów, a więc dzielnica bliska nam wszystkim, zajął świetną, drugą pozycję z wynikiem 4,26 w 5 punktowej skali. Trzecie miejsce dzierży dzielnica Wesoła (4,21). Czwarte i piąte są Żoliborz (4,11) i Ursus (4,08).

  - Wilanów i Ursynów to jedne z najmłodszych dzielnic Warszawy. Mieszkają tu ludzie w zbliżonym wieku i sytuacji rodzinnej. Podobnie rzecz ma się z Wesołą. Przeważa tu jednorodzinna, rezydencjonalna zabudowa, co sprzyja budowaniu sąsiedzkich więzi. Wszystko to przekłada się na wysokie poczucie bezpieczeństwa - komentuje Małgorzata Podbielska z biura En Casa Premium Real Estate.

  Największy skok zanotowała Wesoła – w pierwszej edycji rankingu zajmowała 10. miejsce. Pozycję poprawiły też Bielany – awansowały z 9. na 6. miejsce oraz Wawer – z 14. na 8. miejsce.  Największy spadek z kolei zanotowało wspomniane już Śródmieście – z 4. na 15. miejsce oraz Ochota – z 7. na 14.

  Czy Warszawa jest bezpieczna?

  Warszawiacy wysoko oceniają bezpieczeństwo w swoim mieście. W pięciopunktowej skali ostatnia w rankingu dzielnica zyskała powyżej 3 punktów.

  W badaniu wzięło udział 120 tys. osób z całej Polski, oceniających swoje miasta. Realizowane ono było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej.

  Cały ranking Dzielnic Otodom 2020:

  1. WILANÓW (4,28)

  2. URSYNÓW (4,26)

  3. WESOŁA (4,21)

  4. ŻOLIBORZ (4,11)

  5. URSUS (4,08)

  6. BIELANY (3,97)

  7. BEMOWO (3,89)

  8. WAWER (3,87)

  9. BIAŁOŁĘKA (3,86)

  10. PRAGA-POŁUDNIE (3,77)

  11. MOKOTÓW (3,75)

  12. WOLA (3,71)

  13. REMBERTÓW (3,69)

  14. WŁOCHY (3,69)

  15. TARGÓWEK (3,69)

  16. OCHOTA (3,66)

  17. ŚRÓDMIEŚCIE (3,53)

  18. PRAGA-PÓŁNOC (3,45)

  (na podstawie otodom.pl)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 109

  • 45
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Irfy 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Wszystko zależy od tego, co rozumie się pod pojęciem "bezpieczeństwa". Ja na przykład uważam za mało prawdopodobne, że wieczorową porą dostanę tu po gębie, w związku z czym pod względem "potencjalnego wpierdolu" czuję się dosyć bezpiecznie. Ale na przykład jeśli chodzi o to, czy ktoś nie włamie mi się do wózkowni albo piwnicy w bloku, to bezpiecznie nie czuję się wcale. To samo jeśli chodzi o podziabanie przez wałęsające się psy które, "och, wcale nie gryzą". Z drugiej strony nie obawiam się jakichś kieszonkowców albo wandali, którzy mi coś zniszczą. Więc to "bezpieczeństwo" to dosyć względna rzecz...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciekawski 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Swoją drogą, swego czasu na Ursynowie było sporo napisów na blokach / murach: BCO oraz Preparat. Co one oznaczają?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alberto Konduktor 5 11 miesięcy temuocena: 59% 

   Prostytucja, wymuszenia, narkotyki, napady, przemoc, alkoholizm to tematy codziennych artykułów na HaloUrsynów. Wnioski nasuwają się same. Bez Ursynowskiego Centrum Kultury które wpłynie zbawczo na element przestępczy dzięki dostępności ciekawych zajęć i występów ta sytuacja będzie się pogłębiać! Uważam, że jak najszybsze dokończenie tej inwestycji jest KLUCZOWE dla ludności Ursynowa.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 4 11 miesięcy temuocena: 57% 

   Po części się zgadzam. Tzn. co do Wilanowa to w 100%. Jest to dzielnica bardzo młoda, która na dobre zaczęła się rozrastać jakieś 10 lat temu (w porywach do 15). Nie ma tam mieszkań socjalnych, zamieszkują ją gł. ludzie stosunkowo młodzi, a tym samym nie ma sytuacji, w której jakaś patologia odziedzicza mieszkanie po rodzicach / dziadkach. Oprócz tego, Wilanów jest dzielnicą - jak ja to mówię - nieprzejezdną. W tym sensie, że na Wilanów trzeba chcieć dojechać, aby tam trafić, w przeciwieństwie do dzielnic, które często mija się, gdy jedzie się gdzieś dalej (np. Mokotów, Śródmieście, Ochota). Nie ma tu klubów, dyskotek, a puby (i to nie speluny) można zliczyć w moment. Nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz słyszałem o jakimś przestępstwie w tej dzielnicy. Samemu zamierzam docelowo kupić tam mieszkanie. Co do Włoch to niezupełnie się zgadzam. Być może zależy to od konkretnej okolicy, ale generalnie też jest tutaj stosunkowo bezpiecznie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ale piszesz o Wilanowie czy też o jego części - Miasteczku Wilanów? Sam Wilanów nie jest młodą dzielnicą, bo w granicach Warszawy jest prawie od 70 lat.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 2 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Zgadza się. Miałem oczywiście na myśli Miasteczko Wilanów. Aczkolwiek Stary Wilanów / Zawady to również przyjazne i bezpieczne miejsce.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 11 miesięcy temuocena: 96% 

   O rankingu bezpieczeństwa dzielnic powinny świadczyć dane o przestępczości, a nie opinie ankietowe. To jest raczej pewna forma rankingu popularności dzielnic nie mająca za wiele wspólnego z realnym bezpieczeństwem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3692 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021