REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (IB)

  O kłopotach integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 343 wiadomo nie od dziś. Dyrekcja i rodzice od dłuższego czasu zabiegają o dofinansowanie na niezbędne remonty. Trzeba odnowić toalety, potrzebna jest konserwacja instalacji elektrycznej. Jest duża szansa, że tak się stanie. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa zapewnił, że dotacje na remont szkoły zostaną uwzględnione w budżecie na 2022 rok.

  Sprawą zainteresował radny dzielnicy Tomasz Krasowski. O interwencję i pomoc prosili go rodzice uczniów szkoły.

  - Dostałem wiele sygnałów, że konieczna jest pomoc finansowa dla tej placówki. To szkoła z oddziałami integracyjnymi. Wymaga dużych nakładów. Sama szkoła nie jest w stanie z własnych środków wykonać koniecznych napraw - mówi radny Tomasz Krasowski.

  Rodzice uczniów z SP 343 podkreślają, że remonty są konieczne także ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

  To jest szkoła z klasami integracyjnymi. Uczą się tu dzieci z niepełnosprawnościami. Muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. A my rodzice musimy mieć pewność, że szkoła zapewni komfort funkcjonowania w szkole - mówi nam jeden z rodziców.

  Placówka kilka lat temu została rozbudowana, wyremontowała boisko, jednak nadal potrzebuje dodatkowych prac naprawczych.

  Zdaniem radnego Tomasza Krasowskiego SP 343 to tylko jedna ze szkół, które wymagają wsparcia.

  - Będę odwiedzał ursynowskie placówki, rozmawiał z dyrektorami o pilnych potrzebach i niezbędnych inwestycjach - mówi radny.

  Burmistrz daje zielone światło

  Na apele radnego i rodziców zareagował burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Zapewnił, że w budżecie dzielnicy na 2022 rok, zostanie uwzględnione dofinansowanie szkoły.

  - Wspólnie z dyrektorem szkoły będziemy analizować i określać priorytety oraz działania które zostaną podjęte w ramach powyższego zadania inwestycyjnego. Zostaną wyremontowane toalety, zabezpieczona zostanie instalacja elektryczna. W budżecie na rok 2022, dzielnica chce przeznaczyć na te prace 250 tysięcy złotych - mówi burmistrz Ursynowa.

  Urząd Dzielnicy Ursynów zapewni także konserwację i naprawy we wszystkich placówkach edukacyjnych na terenie dzielnicy.

  - Do tej pory to szkoły we własnym zakresie naprawiały awarie i zajmowały się konserwacją teraz będzie się tym zajmował jeden podmiot zewnętrzny, który będzie działał we wszystkich placówkach dzielnicy. Tak naprawdę chodzi nam o to, żeby zabezpieczyć szkoły przed awarią. Będziemy sprawdzać na bieżąco co w danej chwili jest najpilniejsze. Sfinansuje to dzielnica, nie szkoły - mówi Robert Kempa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4896 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022