REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (dezstop.pl)

  Pluskwy to bez wątpienia jedna z najgorszych domowych plag. Te maleńkie owady, których ugryzienia potrafią skutecznie pozbawić nas snu, w sprzyjającym środowisku szybko się mnożą, a pozbycie się ich wymaga sporo wysiłku. Nie jest jednak niemożliwe! Z tego artykułu dowiesz się, jak wyglądają pluskwy, po czym poznać, że pasożyty nawiedziły Twój dom oraz, co najważniejsze, jak się ich pozbyć.

  Jak wyglądają pluskwy

  Pluskwy mają owalny kształt i brązowy kolor. Owady żywią się krwią ludzi i zwierząt. Dorosła pluskwa jest płaska i ma rozmiar pestki jabłka, jednak po posiłku, podobnie jak kleszcz, zwiększa swoją objętość, a dodatkowo przybiera czerwonawe zabarwienie.

  Tym, co przyciąga do nas pluskwy, jest w pierwszej kolejności fakt, że ludzkie ciało wydziela dwutlenek węgla, poza tym ciepłota, a także pewne związki chemiczne wytwarzane przez ludzkie i zwierzęce organizmy.

  Dobra wiadomość jest taka, że pluskwy nie latają oraz pożywiają się średnio raz na siedem - osiem dni. Niestety, te nieprzyjemne insekty bardzo szybko się poruszają, a dodatkowo jedna samica pluskwy w ciągu życia jest w stanie znieść setki mikroskopijnych jajeczek.

  Jak wyglądają ugryzienia pluskiew?

  Ślady po ugryzieniach pluskiew najczęściej mają wygląd niewielkich czerwonych placków o nierównych, jakby rozlanych brzegach. Jednak mogą przyjmować różną formę w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. U niektórych mogą nawet zamieniać się w zaognione pęcherze.

  Ślady ugryzień najczęściej pojawiają się na nieosłoniętych fragmentach ciała, jak twarz czy ramiona. Najgorsze jednak w przypadku ugryzień jest to, że powodują uciążliwe swędzenie, które może trwać nawet kilka dni. W niektórych przypadkach ugryzienia mogą przekształcać się w wysypkę lub stan zapalny.

  Rezultaty nocy spędzonej z pluskwami można złagodzić za pomocą specjalnych, przeciwzapalnych maści dostępnych w aptece. Przed nałożeniem specyfiku należy przemyć pogryzione miejsca ciepłą wodą z mydłem.

  Jak poznać, że w domu są pluskwy?

  Jeśli rano budzi Cię nieprzyjemne swędzenie na odkrytych partiach skóry, istnieje spora szansa, że w Twoim miejscu pobytu są pluskwy. Twoją uwagę powinny także zwrócić: 

  • ślady krwi na pościeli, 
  • rdzawe plamki na kołdrze, poduszce i prześcieradłach oraz ścianach - to ekskrementy pluskiew,
  • skorupki jajek lub pancerzyki owadów, zwłaszcza w miejscach, gdzie pluskwy najczęściej się chowają,
  • nieprzyjemny, stęchły zapach, produkowany przez gruczoły zapachowe owadów.

  Zobacz też: Profesjonalne odpluskwianie Warszawa: https://dezstop.pl/odpluskwianie-warszawa/

  Gdzie żyją?

  Wbrew pozorom, pluskwy w Twoim domu wcale nie oznaczają niedostatecznej higieny! Te złośliwe owady mogą pojawić się w Twoim mieszkaniu razem z używanymi ubraniami, meblami i innymi akcesoriami. Dlatego tak ważne jest, by każdy zakup z drugiej ręki dokładnie wyprać lub wyczyścić przed użyciem. Dzięki swoim płaskim, niewielkim ciałkom pluskwy z powodzeniem chowają się w różnych szczelinach i zakamarkach.

  Pluskwy, w przeciwieństwie do innych owadów, jak na przykład mrówki czy osy, nie mają gniazd, ale żerują i chowają się w grupach. Najczęściej można je znaleźć w łóżku - w materacu, ramie mebla, zagłówku, a nawet w sprężynach! 

  Pluskwy w domu - domowe sposoby

  Pozbywanie się pluskiew to długie i żmudne zajęcie, zwłaszcza jeśli decydujemy się na samodzielne działanie. Najskuteczniejszym domowym sposobem na pozbycie się pluskiew są generalne porządki.

  Wszelkie domowe tekstylia, a także zabawki, buty i inne akcesoria tego typu powinny zostać wyprane i wysuszone w jak najwyższej temperaturze. Materac łóżka należy wyczyścić ryżową szczotką, ze specjalnym uwzględnieniem wszystkich szpar, w których mogą chować się owady. Ważne jest również, by często odkurzać zarówno łóżko, jak i sypialnie, a po tym natychmiast przełożyć worek odkurzacza do plastikowej reklamówki, zamknąć i wyrzucić. Warto również okryć materac szczelnym pokrowcem, w ten sposób odetniemy pluskwom drogę ucieczki lub powrotu.

  Ważnym punktem jest też naprawienie wszystkich szpar i szczelin zarówno w meblach, jak i w ścianach. Prawdopodobnie trzeba będzie także oderwać listwy przypodłogowe i dokładnie odkurzyć każdy kąt.

  Znanym domowym sposobem na pluskwy jest też smarowanie podejrzanych miejsc naftą, olejkiem lawendowym lub denaturatem.

  Lepiej skorzystać z fachowej pomocy specjalisty 

  Niestety, domowe metody zazwyczaj nie są w 100% efektywne, dlatego, zamiast próbować samemu pozbyć się problemu, najlepiej od razu poprosić o pomoc specjalistę. Likwidacja pluskiew specjalnymi środkami oraz przez wykwalifikowaną ekipę daje dużo lepsze, oraz, co najważniejsze, o wiele szybsze i przede wszystkim trwalsze rezultaty.

  Firma Dezstop, która zajmuje się dezynfekcją oraz odpluskwianiem na terenie Warszawy i okolic, korzysta z nowoczesnych metod, które są całkowicie bezpieczne dla domowników, ale zabójcze dla uciążliwych owadów. Metody stosowane przez Dezstop to między innymi wymrażanie - sposób całkowicie ekologiczny i bezpieczny, zamgławianie ULV, oprysk i metoda żelowa. W każdym przypadku wykorzystywane są bezpieczne oraz skuteczne preparaty, które pozwalają natychmiast rozprawić się z niechcianym robactwem.

  Artykuł załadowany: 0.3175 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022