REKLAMAA1-VISTULA-07-05----06-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2018, 12:10 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wybór kierunku na studiach, to dla każdego młodego człowieka bardzo ważna kwestia. Zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę. Głównie dlatego, że zaważy to na życiu zawodowym i jest to już wybór pewnej ścieżki. Większość studentów wybiera dość powszechne kierunki, jak psychologia, pedagogika, administracja, a także zarządzanie.

  Większość decyduje się na nie z ciekawości, zainteresowań oraz podjęcia w przyszłości pracy z tym związanej. Zarządzanie przyciąga uwagę wielu młodych ludzi, ponieważ daje wiele perspektyw. To dość atrakcyjny kierunek, który może zapewnić dobrze płatne stanowisko. Każdy marzy o wysokim szczeblu w firmie czy korporacji oraz by móc zarządzać innymi. Czy warto zatem wybrać ten kierunek?

  Samo zarządzanie jest bardzo ogólnym sformułowaniem,  gdyż posiada wiele różnych odłamów. Można zarządzać instytucjami, zasobami ludzkimi, a także innymi jednostkami. Jest to kierunek niesamowicie obszerny, co sprawia, że wymaga naprawdę sporej wiedzy od kandydata. Dodatkowo sam program studiów nie należy do łatwych i wymaga poświęcenia czasu na naukę.

  Kto powinien zdecydować się na te studia?

  Zarządzanie jest przede wszystkim skierowane do osób o pewnych cechach charakteru, jak odpowiedzialność, kompetentność, wielozadaniowość, stanowczość itp. Wymaga postawy pewnej siebie. Nie każdy będzie nadawał się by w przyszłości zająć stanowisko kierownicze w ważnej instytucji państwowej. Nie tyle nauka jest dość ciężka, ale wymagane są pewne predyspozycje. Dodatkowo ważne są umiejętności ścisłe, ekonomiczne oraz myślenie strategiczne.

  Interesuje Cię kierunek Zarządzanie w Warszawie? Zobacz studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

  Jakie są minusy Zarządzania?

  Po ukończeniu tych studiów, student wcale nie będzie mieć zapewnionej pracy i znalezienie jej nie będzie proste, jak to po każdych studiach. Wybierając je powinno się również mieć pomysł na siebie, bądź swoją własną działalność. Zarządzanie nie jest dla osób, które chcą studiować cokolwiek po to by zdobyć papierek. Trzeba przede wszystkim interesować się tym, co się studiuje, by móc wybrać z tego wszystkiego coś, co będzie się w przyszłości rozwijać. Kierunek ten głównie opiera się na wiedzy ścisłej więc, jeśli ktoś jest humanistą może nie poradzić sobie na tych studiach. 

  Jakie są plusy Zarządzania?

  Student może uzyskać sporą dawkę wiedzy, która będzie dla niego przydatna w przyszłości. Co najważniejsze, zarządzanie opiera się na wielu różnych dziedzinach. Dlatego, jeśli ktoś postanowi iść w innym kierunku niż samo zarządzanie, to wiedza z tych studiów prędzej, czy później okaże się zbawienna. Zarządzanie głównie powiązane jest z ekonomią, zarówno jedno i drugie jest ostatnio bardzo opłacalne, gdyż w przyszłości można naprawdę bardzo dobrze zarabiać.

  Przed podjęciem ostatecznej decyzji i odpowiedzią na pytanie „Czy warto iść na zarządzanie?”, należy starannie przemyśleć i zastanowić się, czy to jest właśnie to, co Cię interesuje. Musisz także sam/a stwierdzić, czy nadajesz się na tego typu studia, czy podołasz, czy to siebie widzisz za kilka, kilkanaście lat w tym zawodzie. Jeśli będziesz pewny/a, co do tego wszystkiego, to będziesz znać odpowiedź na to pytanie.

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~świadom 2 5 miesięcy temuocena: 40% 

   Nie warto ! Zarządzaniem zajmują się kolesie wprowadzeni na stanowiskach po znajomości !!! Choćbyś nie wiadomo co skończył nigdy nie będziesz zarządzał !!! Zarządzają półgłówki nie mające pojęcia o zarządzaniu !!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RymciumPympcium 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Niektórzy z nich piszą też komentarze w Internecie, jak widać.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2298 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019