REKLAMAA1 SanGiovanni 01.11.2021 - 30.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2021, 16:10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Trudności z dostaniem się do specjalistycznych klinik sprawiają, że coraz większa liczba pacjentów wymagających rehabilitacji decyduje się na pomoc rehabilitanta w warunkach domowych. Jednak czy takie usługi są równie skuteczne i pomocne, jak w przypadku rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach?

  Powodów, dla których pacjenci decydują się na rehabilitację domową w Warszawie, jest wiele. Dla niektórych problem stanowią godziny pracy placówek rehabilitacyjnych, podczas gdy inni ze względu np. na podeszły wiek nie mogą stawić się w nich osobiście. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług domowej rehabilitacji.

  Rehabilitacja domowa z dojazdem do pacjenta - jak to działa?

  Jak sama nazwa wskazuje, zajęcia te odbywają się w domu pacjenta, który zamawia odpowiedni zabieg w wybranej przez siebie placówce, np. Medi Home Care. Rehabilitacja prowadzona jest oczywiście przez profesjonalny i wykwalifikowany personel.

  W praktyce działa to tak, że pacjent, zamiast stawić się osobiście w placówce, przyjmuje rehabilitanta w swoim domu lub mieszkaniu. W określonym wcześniej terminie odbywa się sesja rehabilitacyjna z wykorzystaniem podstawowych przyrządów do ćwiczeń, jakie zabiera ze sobą rehabilitant. Oczywiście wszystkie zajęcia są dostosowane do warunków mieszkaniowych i potrzeb pacjenta.

  Rehabilitacja domowa z dojazdem. Dla kogo taka usługa?

  Jak już wspomnieliśmy, usługa ta skierowana jest przede wszystkim do osób mających trudności z dotarciem do placówki osobiście. Najczęściej są to osoby w podeszłym wieku lub niepełnosprawnością w stopniu zaawansowanym. Jest to również rozwiązanie korzystne dla tych osób, które zwyczajnie nie mają czasu na dojazd do odpowiedniej kliniki i wolą przyjąć rehabilitanta we własnym domu.

  Inną grupę docelową stanowią pacjenci po urazach utrudniających poruszanie się, jak np. złamania kończyn dolnych czy endoprotezoplastyce w pierwszych tygodniach po zakończonym zabiegu lub operacji. W takich przypadkach, pokonanie dodatkowej drogi do placówki rehabilitacyjnej wiązałoby się z niepotrzebnym ryzykiem. Tymczasem rehabilitacja domowa z dojazdem rozwiązuje ten problem.

  Różnice pomiędzy rehabilitacją domową z dojazdem a rehabilitacją w klinice

  Naturalnie warunki domowe nigdy nie pozwolą na przeprowadzenie wszystkich tych ćwiczeń, na jakie można sobie pozwolić w specjalnie przystosowanych do tego salach. Niemniej jednak wciąż umożliwiają wykonanie np. masaży leczniczych, zabiegów fizykoterapii jak krioterapia miejscowa, ultradźwięki czy laseroterapia. Rehabilitanci z powodzeniem wykonują także zabiegi terapii manualnej. 

  Obecnie, większość przyrządów do ćwiczeń pozwala na złożenie ich, co umożliwia ich transport do domu pacjenta. Do grupy takich elementów należą np. trampoliny czy równoważnie. Dzięki temu pacjent może poczuć się niemal jak na sali do ćwiczeń.

  Co warto wiedzieć przed zamówieniem rehabilitacji z dojazdem?

  Centrum Medi Home Care działa w oparciu o najwyższe standardy wykonywanych usług. Profesjonalny zespół fizjoterapeutów zapewnia dobór właściwych metod terapeutycznych, które są każdorazowo dostosowane do potrzeb pacjentów. Mają oni do dyspozycji nowoczesne przyrządy wysokiej klasy do ćwiczeń rehabilitacyjnych, co umożliwia wykonanie bezpiecznych zabiegów fizykoterapeutycznych w warunkach domowych. Cennik usług dostępny jest na stronie https://medihomecare.pl/cennik-uslug/.

  Artykuł załadowany: 0.3355 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021