REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2021, 12:05

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Z roku na rok bidet cieszy się coraz większą popularnością jeśli chodzi o wyposażenie łazienek, choć tak naprawdę nie należy on do standardowego wyposażenia polskiej łazienki. Ta armatura łazienkowa jest wybierana w taki sposób, aby swoim stylem pasowała do wnętrza oraz umieszczonej tuż obok toalety. Z tego tekstu dowiesz się - co warto wiedzieć o bidecie, jak z niego korzystać oraz czy warto go zamontować.

  Bidet - co warto o nim wiedzieć? Jak go używać? 

  Bidet to wbrew pozorom niezwykle praktyczne wyposażenie łazienki czy toalety. Tę armaturę łazienkową warto uwzględnić już na etapie projektowania wnętrz. Bidet to niewielkich rozmiarów urządzenie z ceramiki sanitarnej, które swoim wyglądem oraz wielkością przypomina miskę ustępową i służy do szybkiego i komfortowego przemywania miejsc intymnych. 

  Jak używać bidetu? Dostępne na rynku modele są przystosowane do tego, aby siadać na nich zarówno przodem, jak i tyłem. Wyłącznie od preferencji konkretnego użytkowania zależy, w jaki sposób skorzysta z bidetu. Przede wszystkim z uwagi na funkcję, jaką pełni, ta armatura łazienkowa najczęściej jest montowana w pobliżu sedesu. 

  Czy bidet sprawdzi się w każdej łazience? 

  Wiele osób twierdzi, że bidet sprawdzi się wyłącznie w dużych łazienkach, ponieważ swoją wielkością przypomina toaletę. Przeciętne modele mają około 40 centymetrów szerokości i 60 centymetrów głębokości. Nie można jednak zapominać o tym, że bidety są dostępne w różnych kształtach i modelach. Dzięki temu mamy gwarancję, że wybrany przez nas produkt bez problemu dopasuje się do praktycznie każdego wnętrza. 

  Jeśli zdecydujemy się na powyższe rozwiązanie, warto zadbać o to, aby bidet znajdował się tuż obok toalety. Z uwagi na to podczas zakupu należy zwracać uwagę na zestawy ceramiki sanitarnej. Najlepszą inwestycją są dwa elementy z tej samej kolekcji konkretnego producenta. W ten sposób mamy pewność, że unikniemy niedopasowania odcienia czy innych istotnych detali. 

  Jaki model wybrać? 

  Bidety występują w dwóch wersjach - wiszącej i stojącej. I jak powszechnie wiadomo, każdy model ma swoje wady i zalety. Dlatego ostateczny wybór zależy od naszych osobistych preferencji. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że bidet wiszący łatwiej utrzymać w czystości, a cały proces mycia trwa bardzo szybko. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że montaż wiszącego modelu wymaga instalacji stelaża podtynkowego, co nie zawsze jest możliwe. 

  Ile to kosztuje? 

  Na samym początku warto zaznaczyć, że dostępne na rynku modele różnią się między sobą rozmiarami i kształtem. I właśnie od tych parametrów uzależnione są ceny poszczególnych produktów. Jednak z drugiej strony różnorodność tej armatury łazienkowej sprawia, że bez problemu dopasujemy konkretny model do wielkości pomieszczenia. Ceny bidetów w sklepach internetowych oraz popularnych marketach budowlanych zaczynają się od około 300 złotych. Wysokiej jakości bidety to wydatek rzędu nawet tysiąca złotych, jednak nie da się ukryć, że w tym przypadku jest to inwestycja na lata.  

  Planując remont lub nową aranżację łazienki warto przemyśleć, jaki rodzaj ceramiki będzie dominował w pomieszczeniu. Zarówno armaturę łazienkową, jak i meble należy dopasować do metrażu i indywidualnych potrzeb użytkowników. Dobrze dopasowany bidet z pewnością zwiększy funkcjonalność każdej łazienki.

  Artykuł załadowany: 0.3253 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021