REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 września 2018, 16:00 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wypadki dzieci w szkołach zdarzają się znacznie częściej, niż myślisz. Potwierdzają to również wyniki raportów i statystyk. Nie możesz być wszędzie ze swoim dzieckiem, ale możesz zadbać o jego bezpieczeństwo poprzez wykupienie ubezpieczenia szkolnego. Jaka ochrona wchodzi w skład tego ubezpieczenia?

  Wypadki w szkołach – statystyki nie są najlepsze

  Niestety w roku szkolnym 2016/2017 doszło do aż 13 wypadków śmiertelnych, 102 ciężkich i 59449 zdarzeń innego typu z udziałem dzieci uczęszczających do placówek edukacyjnych. Takie dane można znaleźć w sprawozdaniu znajdującym się na stronie danepubliczne.gov.pl.

  Zdarzenia te miały miejsca zarówno w liceach ogólnokształcących, jak i przedszkolach, jednak najczęściej dotyczyły podstawówek. Z raportu wynika, że przyczyny tych wypadków były różne. Wina leżała niekiedy po stronie samego ucznia, innym razem po stronie opiekuna sprawującego nad nim dozór. Przykre sytuacje miały miejsce podczas zajęć lekcyjnych (np. wychowania fizycznego), nierzadko również w czasie przerw między lekcjami oraz w czasie wypoczynku.

  Ubezpieczenie szkolne nnw – co obejmuje?

  Zapewne interesuje cię, co wchodzi w skład takiego ubezpieczenia. Wszystko zależne jest od tego, czy wybrany pakiet ma zakres podstawowy, czy rozszerzony. Przede wszystkim ważną informacją jest to, że umowę ubezpieczenia zawiera się w zakresie pełnym, czyli całodobowym. Dzięki dodatkowej opłacie w razie potrzeby można uzyskać jeszcze więcej świadczeń, a konkretnie: zasiłek dzienny z tytułu niezdolności do nauki lub pracy, zadośćuczynienie za ból, jednorazowe świadczenie w wyniku ubezpieczonego lub jego rodzica. A także refundację kosztów leczenia za granicą, jak i w naszym kraju. Można tu ponadto wymienić zwrot pieniędzy wydanych na wycieczkę, czy czesnego w przypadku śmierci rodzica ubezpieczonego dziecka.

  W podstawowej ochronie znalazły się tymczasem zdarzenia takie jak: zgon w wyniku samobójstwa, zachorowanie na sepsę, czy uszczerbku na zdrowiu i śmierci spowodowanej zawałem serca lub udarem mózgu.

  Ubezpieczenie szkolne – co nie wchodzi w zakres?

  Wypłata odszkodowania, czy inny rodzaj finansowego wsparcia nie zawsze będą możliwe. Jeżeli doszło do wypadku, ale jego przyczyną było umyślne działanie ubezpieczonego dziecka, wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe może nie odpowiadać za zaistniałą szkodę. Podobnie, kiedy ubezpieczony będzie pod wpływem środków osłabiających jego zdolności percepcyjne, np. alkoholu. Takie same zasady obowiązują, kiedy uszczerbek powstanie w wyniku udziału poszkodowanego w bójce.

  Wykluczone spod ochrony są również różne dyscypliny sportowe, między innymi: szybownictwo, spadochroniarstwo, nurkowanie z akwalungiem, wspinaczka wysokogórska i skalna, skoki bungee, paralotniarstwo itd. Sprawdź, jakie inne szkody nie podlegają polisie. Chcesz zdobyć te informacje od ręki, zajrzyj do wykazu informacji zawartych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Dostępne są one na stronie firmy Uniqa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KatarzynaB 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Warto pamiętać, że każdy ubezpieczyciel ma nieco inne warunki ubezpieczenia NNW dla dziecka. Polisa oferowana grupowo przez szkołę bardzo rzadko jest najkorzystniejszą propozycją. Dlatego warto przeglądnąć różne oferty i wybrać dla dziecka indywidualne ubezpieczenie z dobrymi warunkami dającymi rzeczywistą ochronę. Katarzyna ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2893 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO