REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Warszawski Ogród Zoologiczny to miejsce niezwykle popularne nie tylko wśród lokalnych mieszkańców, ale i turystów. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bowiem to świetna lokalizacja na spędzenie kilku godzin z rodziną na świeżym powietrzu. Czy jednak stołeczne ZOO jest największe w Polsce?

  Warszawski Ogród Zoologiczny w obecnej formie powstał w 1926 roku i od początku wzbudzał ogromne zainteresowanie, które nie spadło do dzisiaj. Oprócz liczby ludności Warszawy oraz samej popularności miasta dla turystów istnieje jeszcze dodatkowy fakt przemawiający za tym miejscem. Na wschodzie Polski znajduje się bowiem tylko jedno ZOO – w Zamościu – co powoduje, że chętni obejrzeć zwierzęta często wybierają się właśnie do stolicy.

  Co można zobaczyć w warszawskim ZOO?

  Warszawskie ZOO zajmuje powierzchnię aż 40 hektarów i jest tym samym jednym z największych w naszym kraju. Znajduje się w nim ponad 12 tysięcy zwierząt, które pochodzą z imponującej liczby ponad 550 gatunków. Ważne jest jednak co innego – ponad 60 gatunków jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem.

  Dla dzieci często najciekawsze są zwierzęta afrykańskie – żyrafy, słonie czy hipopotamy. W warszawskim ZOO znajdują się jednak także gatunki z dalekiego wschodu – nosorożce indyjskie czy różnego rodzaju ptaki. Ogromną atrakcją jest również rezydencja goryli i szympansów oraz rekinarium.

  Uzupełnieniem wybiegów są także akwaria, gdzie można znaleźć tropikalne ryby, a nawet panoramiczną ekspozycję Amazonii. Na terenie ogrodu znajduje się polana piknikowa, liczne punkty gastronomiczne oraz plac zabaw, które z pewnością umilą wizytę. W cenie biletu zawarte są także bezpłatne toalety. Więcej informacji o ogrodach zoologicznych oraz wielu innych atrakcjach dostępnych w Polsce znajdziecie w serwisie clamor.pl.

  Czy jest największe w Polsce?

  Trzeba przyznać, że rywalizacja wśród ogrodów zoologicznych w Polsce jest niezwykle zacięta. Wszystkie rywalizują powierzchnią ekspozycji, ich interaktywnością, a także dbałością o zwierzęta. Swoje azyle dla zwierząt mają przecież także inne duże polskie miasta – Gdańsk, Poznań czy Wrocław. To ostatnie miasto pomimo niezwykle ciekawych ekspozycji ma powierzchnię mniejszą od warszawskiego ZOO.

  Dwa wymienione wyżej są już jednak większe – ogród zoologiczny w Poznaniu ma bowiem aż 121 hektarów, a ten w Gdańsku imponujące 125. Większe od warszawskiego ZOO jest jeszcze to w Chorzowie, mające 47 hektarów. Wszystkie te punkty są z pewnością warte odwiedzenia, a każdy kupiony bilet to przecież cegiełka dla przedłużenia życia gatunków zagrożonych wyginięciem.

  Artykuł załadowany: 0.3763 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022