REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 listopada 2020, 10:39 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ubezpieczenie szkolne stało się dość popularnym ubezpieczeniem. Przede wszystkim szkoły same organizują możliwość zakupu takiego produktu, na co wielu rodziców naturalnie przystaje. Jednakże oferowane przez placówki szkolne polisy nie zawsze są korzystne, a niekiedy lepszym wyborem będzie zapoznanie się z innymi ofertami na tego rodzaju ubezpieczenia. Przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

  Pamiętaj: ubezpieczenie szkolne jest nieobowiązkowe!

  Przede wszystkim część rodziców może wychodzić z założenia, że ubezpieczenie szkolne oferowane przez szkołę ma charakter obowiązkowy. Uczulamy, że absolutnie tak nie jest: szkoła nie może żądać od rodziców zakupu jakiejkolwiek polisy, a wszelkie tego typu naciski są działaniem bezprawnym. Rodzic ma pełną swobodę i dowolność w zakupie ubezpieczenia.

  Zwracamy na to uwagę także dlatego, że promowane przez placówkę szkolną ubezpieczenie wcale nie musi być najbardziej opłacalną polisą na rynku. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają dużą swobodę w kształtowaniu swoich Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU) i warto przestudiować poszczególne oferty, by wybrać produkt jak najbardziej korzystny.

  Czym jest ubezpieczenie szkolne i co obejmuje?

  Musimy też wskazać, że omawiane ubezpieczenie dla dziecka to rodzaj ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które dedykowane jest dzieciom w wieku szkolnym (ewentualnie dla studentów). Polisa ubezpieczeniowa w tym przypadku, co do zasady, wykupywana jest na okres jednego roku kalendarzowego.

  Podkreślamy, że ubezpieczenia tego typu będą chroniły dziecko nie tylko podczas pobytu w szkole, ale i również poza godzinami lekcyjnymi. Ochrona trwa w tym przypadku cały czas, przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Ubezpieczenie to jest zatem korzystne także dlatego, że bezustannie zabezpiecza Twoje dziecko.

  Jaki jest zakres ochrony?

  Ubezpieczenia dla uczniów oferowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe na ogół nieco różnią się zakresem ubezpieczenia, ale wiele podstawowych elementów pozostaje identycznych. Przede wszystkim ubezpieczenia te zapewniają odszkodowanie za różnego rodzaje uszkodzenia ciała dziecka (zwichnięcia, złamania, itp.), za zapadnięcie na poważną chorobę, czy za okres hospitalizacji.

  Polisy szkolne często też oferują opcję opłacenia rehabilitacji, zakupu sprzętu ortopedycznego, czy organizację korepetycji w razie dłuższej nieobecności dziecka w szkole. Ponadto, ubezpieczenia szkolne mogą przewidywać ochronę w razie utraty zębów stałych, czy pogryzienia przez zwierzę. Rodzic musi już sam zdecydować, jaki rodzaj ochrony wyda mu się najistotniejszy.

  W jaki sposób wypłacane jest odszkodowanie?

  Ubezpieczenia NNW dzieci oferują wypłatę odszkodowania zależnie do rodzaju zdarzenia ubezpieczeniowego. Dla przykładu, w przypadku hospitalizacji dziecka odszkodowanie wypłacane jest za każdy dzień pobytu w szpitalu Twojej pociechy. W przypadku zapadnięcia na poważaną chorobę, wypłacana jest jednorazowo kwota ustalona w OWU.

  Natomiast w przypadku urazów ciała, otrzymasz określoną kwotę będącą odpowiednim stosunkiem procentowym do sumy ubezpieczenia. Niniejszy stosunek procentowy określony jest zawsze w OWU danej polisy względem każdego urazu przewidzianego przez towarzystwo.

  Ile to kosztuje?

  Ubezpieczenie szkolne nie jest produktem drogim, a jego cena zależy przede wszystkim od zakresu ochrony oraz od sumy ubezpieczenia. Najtańsze polisy możesz kupić nawet za ok. 30 – 40 zł, a najdroższe do ok. 200 zł. Sam zdecyduj, jaki zakres ochrony spełnia Twoje oczekiwania i na ile dany wybór wyda Ci się opłacalny.

  Czy warto kupić? Jak najbardziej!

  Zakup ubezpieczenia NNW dla dziecka jest jak najbardziej opłacalnym wydatkiem, szczególnie w kontekście jego niedużej ceny. Zachęcamy jednak, by dokonywać wyboru świadomie, przestudiować różne oferty, a nie decydować się automatycznie na propozycję składaną przez szkołę. Warto upewnić się, czy na rynku nie znajdziesz lepszej propozycji!

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kuba4390 1 2 miesiące temu

   Nie każdy niestety rozumie jak to jest ważne, akurat warunkach epidemii. Ja na przykład ubezpieczyłem swoją firmę i nie żałuje, teraz chociaż mogę spać spokojnie, wam też polecam, w sumie to się opłaca, ty płacisz mniej więcej 50 zl (średnia cena) ale w ciągu roku możesz się nie martwić o nic. Polecam firmę clicket.pl, to jakaś nowa firma, mają dobrą cenę i w porównaniu do innych firm bardzo szeroką ofertę a jak skontaktowałem z ich biurem żeby pomogli mnie kupić ubezpieczenie(u nich można kupić na stronie i oni nawet mają swoją aplikacje), to oprócz tego dali jeszcze rabat 30%. Polecam wszystkim

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3388 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021