REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2022, 13:37

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Implanty to przede wszystkim najlepszy sposób na to, aby dana osoba mogła uzupełnić ubytek po zębie, którego wcześniej straciła. Nie musi tutaj wcale chodzić o osobę starszą - możemy przecież stracić nasz ząb w wyniku urazy czy wypadku. W takiej sytuacji też nie możemy pozwolić na to, aby pozostałe zęby zaczęły się wykrzywiać i aby nasze przeżuwanie stało się bardziej problematyczne. Potrzebne będą nam implanty zębowe, które wyglądem będą przypominały nasze pozostałe zęby - pomimo, iż na zewnątrz widoczna będzie sztuczna korona. Obecnie technologia jest już tyle zaawansowana, że nawet z bliska nie widać tutaj żadnej różnicy. Jeżeli interesują nas takie implanty Żoliborz oferuje nam usługi wielu stomatologów, którzy je wykonują.

  Implanty zębowe to tak naprawdę specjalne wkręty, które są umieszczane bezpośrednio w kości szczęki - materiałem, z którego się je tworzy jest tytan. Dlaczego? Dlatego, że wykazano, iż najrzadziej jest on odrzucany przez nasze ciało i taki implant po prostu łatwiej się integruje – a przecież dopiero wtedy można przystąpić do tworzenia korony, która będzie naśladowała nasz utracony ząb. 

  Zalety korzystania z implantów 

  Jeżeli zdecydujemy się pozostawić sobie puste miejsce tam, gdzie był wcześniej nasz ząb to z czasem musimy spodziewać się niestety problemów - o czym wspominaliśmy powyżej. Pozostałe w naszej szczęce zęby będą nadmiernie przeciążone, a z czasem mogą też przesuwać się w zwolniony obszar – co będzie skutkowało ich wykrzywianiem. Będziemy mieć większe problemy z jedzeniem, a być może także z mową - im więcej ubytków, tym będzie to bardziej widoczne i odczuwalne z zewnątrz. 

  Implanty żoliborz powinny sprawować się dobrze przez wiele lat, jeżeli prawidłowo dbamy o swoje zęby i regularnie chodzimy na kontrolę. To rozwiązanie jest jednak kosztowne, więc o tym także trzeba pamiętać. Cały proces może trwać nawet kilka miesięcy, ponieważ na samym początku musimy odczekać, aż nasz implant zrośnie się z kością i tkankami. Jeżeli wiesz już jednak na pewno, że chcesz mieć implanty Żoliborz oferuje konkurencyjne ceny. 

  Proces wszczepienia implantu 

  Aby można było przystąpić do tej procedury, stomatolog musi upewnić się, że nie mamy żadnych chorób, które mogłyby utrudnić cały ten proces. W szczególności jest to cukrzyca, zanik kości czy bruksizm. Jeżeli jesteśmy zdrowi to implant może zostać wszczepiony nawet na pojedynczej wizycie – a po kilku miesiącach i kilku wizytach kontrolnych, wrócimy do gabinetu w celu założenia korony. W Warszawie polecamy gabinet Dorodent.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.4705 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022