REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2020, 20:43

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Sama licencja detektywa oraz zapewnienie „działamy dyskretnie i skutecznie” to za mało. Co jeszcze trzeba sprawdzić i o co pytać, by wybrać naprawdę dobrego detektywa?

  Z reguły szukamy skutecznego detektywa na własną rękę. Tu nie sprawdza się zasada, jaką zazwyczaj stosujemy, gdy szukamy polecanej przez innych profesjonalnej firmy. Znajomi nie chwalą się w towarzystwie tym, że korzystali z usług detektywa przy rozwodzie. My też nie opowiadamy na prawo i lewo o tym, że podejrzewamy żonę lub męża o zdradę i chcemy to sprawdzić. Nie zapytamy więc koleżanki czy kolegi, czy zna dobrego detektywa, tak jakby chodziło o znalezienie sprawdzonej ekipy remontowej, dobrego mechanika samochodowego czy manikiurzystki. Bo Przecież zaczną się pytania…

  Co możemy sprawdzić sami, jeszcze zanim wykonamy telefon, by umówić się na pierwsze spotkanie?

  Podstawą działalności agencji detektywistycznej jest licencja wydawana przez komendanta wojewódzkiego Policji. Musi ją mieć co najmniej jeden detektyw zatrudniony w agencji (oczywiście lepiej, jeśli ma ją kilku detektywów). Aby zdobyć licencję, trzeba skończyć specjalistyczny kurs.

  Kolejny warunek, jaki musi spełnić detektyw, który prowadzi firmę, to wpis do rejestru przedsiębiorców wykonujących działalność regulowaną w zakresie usług detektywistycznych. Rejestr ten prowadzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Te dwie informacje to absolutna podstawa, jaką należy sprawdzić, zanim zawrzemy umowę z agencją detektywistyczną. Powinny być one podane na stronie internetowej agencji.

  Ważne jest nie tylko posiadanie licencji detektywa, ale również to, kiedy została wydana

  Tu działa dokładnie taka sama zasada, jak przy weryfikacji usług innych firm. Jeśli firma istnieje od kilku lat, to oznacza, że ma doświadczenie w swojej branży i klienci chętnie ją wybierają.
  Firma, która nie świadczy usług na wysokim poziomie, dość szybko znika z rynku. Tak więc warto zweryfikować nie tylko, czy detektyw ma licencję ale również to kiedy została ona wydana. Godny polecenia prywatny detektyw taki jak Detektyw Pozaroszczyk działa co najmniej od 4-5 lat.

  Dobra agencja detektywistyczna ma profesjonalną stronę internetową

  Detektyw ma być dyskretny, ale ta dyskrecja powinna dotyczyć wyłącznie jego klientów. Powinniśmy mieć łatwy dostęp do informacji o jego działalności, zakresie spraw i sposobie ich prowadzenia. Robienie z tego tajemnicy jest zaprzeczeniem fachowości.

  Firma, która ma duże doświadczenie, nie ukrywa tego. Wręcz przeciwnie - podkreśla, że ma odpowiedni zespół, by skutecznie poprowadzić sprawy zarówno osób prywatnych (np. zdrady małżeńskie, poszukiwanie majątku przy spadku albo alimentach czy kontrola niani), jak i dla biznesu (np. wywiad gospodarczy, sprawdzanie lojalności wspólnika).

  W przypadku osób prywatnych szczególnie istotne jest to, czy informacje uzyskane przez agencję detektywistyczną będzie można wykorzystać jako dowód w sądzie. Jeśli np. detektyw twierdzi, że może założyć podsłuch, by potwierdzić, że mąż lub żona nas zdradza, powinna się nam zaświecić w głowie ostrzegawcza czerwona lampka. Zakładanie podsłuchów przez detektywa jest nielegalne. To świadczy nie tylko o tym, że łamie przepisy ale także, że namawia do zbędnych wydatków. Zapłacimy za nagrania, z których nie będziemy mogli skorzystać podczas sprawy sądowej.

  Cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru najlepszej agencji detektywistycznej

  Kolejna rzecz, która świadczy o tym, że mamy do czynienia z profesjonalną agencją detektywistyczną jest cennik usług podany na stronie internetowej (zobacz tutaj). Usługi detektywistyczne to specyficzna branża i często ostateczne wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie. Ale znając ogólny cennik możemy, choć w przybliżeniu określić z jakimi wydatkami należy się liczyć. Ale to nie powinno by najważniejszym kryterium wyboru.
  Jeśli coś jest wyjątkowo tanie, nie spodziewamy się przecież wysokiej jakości. Profesjonalizm i wysoka jakoś usług ma swoją cenę. Zresztą zanim zdecydujemy się na współpracę z daną agencją detektywistyczną, warto sprawdzić, co proponuje i jakie ceny ma konkurencja.

  Usługi detektywistyczne nie należą do tanich. Często okazuje się, że na pierwszy rzut oka wysoka cena tak naprawdę jest konkurencyjna albo mieści się w średnim rynkowym wynagrodzeniu. Ale o tym możemy przekonać się tylko wówczas, gdy sprawdzimy oferty kilku firm detektywistycznych. Pamiętajmy, że nie musimy od razu podczas pierwszego spotkania podpisywać umowy.

  Artykuł powstał przy współpracy z firmą detektywistyczną Pozaroszczyk.

  Artykuł załadowany: 0.3271 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021