REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2018, 23:03

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Utrzymanie porządku w zakładach przemysłowych o charakterze produkcyjnym, to bardzo istotny czynnik, który wpływa nie tylko na warunki higieniczne i estetykę pomieszczenia, ale także na efektywność pracy. Zanieczyszczenia gromadzące się na liniach produkcyjnych przyczyniają się do długotrwałego zastoju w produkcji. Czyszczenie taśm transportowych jest zatem ważnym procesem. Jak on przebiega? Które metody są najbardziej skuteczne? Czy w dzisiejszych czasach ręczne mycie ma jeszcze sens? Czy parownice przemysłowe całkowicie zdominują rynek?

  Czysta maszyna przemysłowa, to sprawne urządzenie

  Wysoki standard higieniczny jest szczególnie ważny w zakładach produkcyjnych o charakterze spożywczym. Maszyny, hale i taśmy transportowe powinny być wyjątkowo czyste i odpowiednio zdezynfekowane. Chodzi o to, by zanieczyszczenia i zarazki nie przedostawały się do pożywienia.

  To właśnie dlatego, każda firma zajmująca się produkcją żywności, poświęca dużo uwagi na kwestię utrzymywania czystości w swojej firmie. Ważne jest dbanie o stan maszyn.

  Regularne czyszczenie maszyny przemysłowej z tłustych plam, wycieków olejowych i innych zabrudzeń, znacznie zwiększa jej sprawność, a także przedłuża żywotność.

  Dobrze działające maszyny to warunek wydajnej produkcji. Jednak to, co najbardziej ważne w kontekście zakładów produkcyjnych o charakterze spożywczym, to dbanie o czystość linii produkcyjnej, czyli taśm transportowych.

  To głównie od ich wydajności zależy stopień efektywności produkcji.

  Skutki źle wyczyszczonej linii produkcyjnej

  Zanieczyszczona taśma przyczynia się do blokowania gotowych produktów, które mają się po niej przemieszczać.

  Ma to dwojaki negatywny wpływ.

  Po pierwsze, przyczynia się do blokady ruchu, a tym samym wprowadza zastój w produkcji, co przekłada się na zaniżone efekty i straty finansowe. Jak wiadomo, w przemyśle produkcyjnym czas to pieniądz i liczy się każda chwila. Im większy zastój w pracy, tym większe straty.

  Po drugie zaś, zanieczyszczona taśma może przyczyniać się do niszczenia gotowego produktu, który może przywierać, przypalać się na niej i niszczyć swoją pierwotną strukturę. Jako taki, nie będzie nadawał się do sprzedaży.

  To właśnie dlatego należy dokładać wszelkich starań, by eliminować takie problemy i usprawniać przebieg logistyczny w zakładzie produkcyjnym.

  W wielu firmach za porządek na hali wciąż odpowiadają pracownicy, którzy dokonują czyszczenia ręcznego, procesu, który wymaga długiego nakładu czasu. Dodatkowo, muszą oni oderwać się od swoich obowiązków. Jest to przyczyną poszukiwania nowych rozwiązań.

  Wiele zakładów przemysłowych postawiło już na nowoczesne parownice przemysłowe, które świetnie sprawdzają się w roli czyszczenia maszyn przemysłowych i taśm transportowych (linii produkcyjnych). Stają się one powoli potentatem w tym segmencie ruchu. Ich wykorzystanie jest sprawne i szybkie.

  Dawne techniki czyszczenia maszyn = strata czasu

  Choć parownica przemysłowa staje się coraz bardziej popularna, w wielu zakładach stosuje się wciąż dawne, przestarzałe już i dość prymitywne z dzisiejszego punktu widzenia techniki czyszczenia maszyn.

  Zabierają one dużo czasu i energii, wymagają męczącego szorowania, które nie przynosi najlepszych efektów.

  Pracownicy w takich zakładach najczęściej używają skrobaków lub szczotek. Nie można powiedzieć, by były one całkowicie nieskuteczne. W jakimś stopniu spełniają swoje zadanie, jednak w porównaniu z efektami, jakie osiągają parownice przemysłowe, ich efekt jest dość słaby.

  Nylonowe włosie, jakie zazwyczaj znajduje się w szczotkach, które podłączane są do silników, jest zbyt słabe, by stawić czoła wyjątkowo trudnym zanieczyszczeniom, głównie przypaleniom, którego efekty mocno weszły w strukturę powierzchni blaszanej taśmy.

  Nieco lepszym rozwiązaniem są skrobaki, które współpracują z wodą wyrzucaną pod ciśnieniem. Jednak to wciąż nie ten poziom osiąganego efektu, który zapewniają parownice przemysłowe.

  Mycie parą - w czym tkwi sukces?

  Wystarczy zobaczyć ten kilkusekundowy film, aby zobaczyć jak sprawnie może przebiegać czyszczenie linii produkcyjnych w zakładzie spożywczym.

   

  Tego rodzaju myjki parowe przemysłowe można zamówić w katalogu polskiego dystrybutora Multi-Matic.pl

  Więcej: https://tromil.pl/czyszczenie-linii-produkcyjnej/

  Parownice przemysłowe powoli zaczynają dominować na rynku produkcyjnym i zapewne niedługo staną się niemal powszechnie używane.

  Nie może ten fakt dziwić. Ich skuteczność jest niezwykle wysoka, praca jest szybka i sprawna, a dodatkowym atutem jest fakt, że nadają się do wykorzystania na każdym rodzaju powierzchni.

  Parownica zarówno czyści, jak i dezynfekuje miejsce, na którym pracuje. Jest to szczególnie ważne w przypadku branży spożywczej. Wykorzystuje ona bowiem parę o wysokiej temperaturze, która przyczynia się do zabijania wszelkich bakterii i innych drobnoustrojów.

  Urządzenia te wykorzystują suchą parę, która wyrzucana jest pod wysokim ciśnieniem. Siła uderzenia w brud powoduje rozpad jego cząsteczek i sprawne ich usunięcie. Sucha para posiada znikomy stopień wilgoci, co przekłada się na fakt, że czyszczenie nie pozostawia mokrych plam, nie zachodzi zatem konieczność odprowadzania wody.

  Dzięki temu, parownice przemysłowe mogą być wykorzystywane w miejscach, w których nie ma systemu odpływowego. Mogą także być stosowane do czyszczenia maszyn przemysłowych, które nie tolerują wody i wilgoci, jak np. różnego rodzaju silniki. Para z łatwością się rozprowadza i dochodzi nawet do trudno dostępnych miejsc.

  Jak czyścić parownicą przemysłową?

  W dużych zakładach produkcyjnych najlepiej jest postawić na profesjonalne urządzenia, które dysponują potężną mocą. Zapewni to naprawdę wyjątkowo wysoki stopień czyszczenia.

  W tym celu, warto postawić na urządzenia o zasilaniu trójfazowym. Najbardziej dogodnym sposobem czyszczenia taśm transportowych jest przygotowanie stacjonarnego stanowiska czyszczącego.

  Myjką parową przemysłową należy zamontować tak, by jej rura czyszcząca była skierowana nad taśmą, bądź pod nią. Taśmę należy uruchomić i wykorzystywać jej ruch obrotowy.

  Para będzie uderzała cały czas w to samo miejsce, a dzięki przesuwaniu się taśmy, zostanie ona dokładnie wyczyszczona w każdym miejscu. Taki sposób mycia nie musi angażować dużej ilości pracowników.

  Artykuł załadowany: 0.1698 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO