REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Koncert Janusza Radka w DOK Ursynów

  Koncert Janusza Radka w DOK Ursynów (DOK Ursynów)

  REKLAMA

  Czy mieszkańcy innych dzielnic niż Ursynów mają prawo skorzystać z oferty kulturalnej naszej dzielnicy? - Czuję się obrażona przez Ursynów - mówi nam mieszkanka Bielan, która zadzwoniła do redakcji oburzona brakiem możliwości telefonicznej rezerwacji miejsca na koncercie w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej. Jej zdaniem to dyskryminacja i niezgodne z prawem preferowanie ursynowian.

  W ubiegłym roku dzielnica wprowadziła zmiany w dystrybucji wejściówek na bezpłatne koncerty, spektakle organizowane lub dofinansowywane przez ratusz, a odbywające się w spółdzielczych domach kultury. Nie ma już możliwości zarezerwowania miejsca, ani rezerwacji telefonicznej czy mailowej. Bilety trzeba odebrać osobiście w ustalonych terminach.

  Nie wszystkim podoba się taki kolportaż wejściówek na imprezy kulturalne. Zadzwoniła do nas mieszkanka Bielan, która chętnie przyjeżdża na Ursynów, by wziąć udział w koncertach lub spektaklach. - Są bardzo ciekawe, u Was więcej się dzieje, niż w naszej dzielnicy - mówi kobieta.

  - Czuję się jednak obrażona przez Ursynów, bo dom kultury przy Kajakowej, gdzie odbył się koncert Janusza Radka, na który bardzo chciałam pojechać, kazał odbierać wejściówki osobiście w ciągu tygodnia - skarży się wielbicielka talentu artysty.

  Dwa koncerty Janusza Radka, popularnego wokalisty muzyki alternatywnej, zorganizowano w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej po świętach - 27 grudnia. Bezpłatne bilety można było odbierać osobiście w placówce, w tygodniu przed świętami.

  - Nie ma numeru telefonu, nie ma rezerwacji przez telefon, muszę dwa razy jechać po 30 km - raz po odbiór wejściówki, drugi raz na sam koncert. Przecież to absurd! - przekonuje mieszkanka Bielan.

  I dodaje, że w innych ośrodkach kultury w Warszawie, bilety można rezerwować przez telefon bądź internet. Jej zdaniem bezpośredni odbiór preferuje mieszkańców Ursynowa, którzy mogą w kilka chwil dojechać do DOK. Reszta mieszkańców stolicy może czuć się dyskryminowana.

  Ciołko: albo losowanie, albo kolejka

  Dzielnica odpiera zarzuty zbulwersowanej melomanki. Zdaniem wiceburmistrza Łukasza Ciołko, odpowiedzialnego za kulturę, nie ma systemu dystrybucji kart wstępu, który zadowoliłby wszystkich.

  - Albo losowanie kart, albo system kolejkowy - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl. - To, że po kartę wstępu trzeba się pofatygować, to nie kwestia preferencji dla ursynowian, a brak innego, lepszego systemu biletowego. Koncert Janusza Radka, DOK Ursynów zorganizował jeszcze przed swoim oficjalnym otwarciem, to ukłon w stronę mieszkańców - przekonuje z-ca burmistrza.

  Dzielnicowy Ośrodek Kultury - w przeciwieństwie do dzielnicy - ma bowiem prawo, a nawet obowiązek, płatnej sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne. Do czasu wybudowania drugiego domu kultury - przy ul. Gandhi, ratusz organizujący koncerty bezpośrednio nie może pobierać pieniędzy od słuchaczy. Mieszkańcy innych dzielnic - jako że Warszawa jest jedną gminą - mogą bez przeszkód korzystać z oferty kulturalnej urzędu. Nie ma podstaw prawnych, by im tego zabronić.

  Również Beata Rusinowska, dyrektorka DOK zapewnia, że osobisty odbiór darmowych wejściówek jest najlepszym sposobem ich dystrybucji.

  - Nie mamy jeszcze strony internetowej. Rezerwacji nie przyjmujemy także dlatego, że gros osób, które rezerwowały bilet nie przychodzą na koncert, a my chcemy, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z naszej oferty - mówi Rusinowska.

  I zapowiada, że w przyszłym roku bilety na koncerty czy spektakle, podobnie jak w innych warszawskich ośrodkach kultury będą odpłatne. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pol 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Rany!!!!! Co za biedna pokrzywdzona kobieta. Dwa razy musiała jechać na Ursynów. Nie masz wiekszych zmartwień??? Czuję się obrazony ,że takie coś przyjechało na mój Ursynów

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klaudiusz 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Kto wymyślił te buźki do oceny? Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu? Do wyboru mam m.in. "nieprzydatny" lub "wkurzony". A czemu ja mam się czuć nieprzydatny (w domyśle światu? miastu? państwu? społeczeństwu?) po przeczytaniu jakiegoś artykułu? kto to układa?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 7 6 miesięcy temuocena: 88% 

   Bardzo dobrze że preferuje mieszkańców Ursynowa. Powinno się w ogóle takie wejściówki dawać tylko osobom które płacą podatki w naszej dzielnicy. Dość darmozjadów ze ściany wschodniej! Dziwię że Ciołko pokrętnie się tłumaczy zamiast powiedzieć wprost: "tak, preferujemy ursynowian i dobrze nam z tym." No ale ściana wschodnia zobowiązuje...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WalićQURVYzPiS 6 6 miesięcy temuocena: 47% 

   Jak to platne? Z mojich podatków postawili klocek w lesie i nie dość że muszę tam jechać poł godziny a mieszkam przy Bronikowskiego to mam jeszcze płacić za wejscie na koncert za ktory honorarium zapłaciła już dzielnica z mojej kasy. To jest poprostu złodziejstwo! Jezeli impreza jest sfinansowana przez ratusz to bilety powinny być za darmo i kropka. Komercyjne wystepy sa platne ale są w prywatnych lokalach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~twojamatkejebalpies 5 6 miesięcy temuocena: 67% 

   To nie jedż i po problemie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lali 4 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Za pieniądze nikt na nie nie przyjdzie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 3 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Hehe... No to się doigraliśmy... pewnie nam Ursynowianom, to Bielany wizy tranzytowe wprowadzą... :) P.s. Powinniście Redakcjo dodać jeszcze jedną opcje oceny, pt. Zieeew, nuuuda.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gregu 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Sam z Ursynowa jadę na Bielany na studia. Tydzień na odbiór to dużo czasu, ale widać że księżniczka wolała by dostać te bilety na zasadzie dowozu do domu. Czasem lenistwo nie popłaca ;)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasiaa 1 6 miesięcy temuocena: 81% 

   Problemy pierwszego świata. Pani mentalnie podobna do Lenarczyka, który tylko problemy zauważa, a sukcesów nawet pod nos podstawionych nie widzi

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1565 sekundy
  REKLAMA