REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 sierpnia 2020, 13:43

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wybór dachu jest poważną inwestycją. Chodzi nie tylko o koszty. Również o to, aby wybrany służył przez długie lata, bez konieczności wymiany czy poważnych napraw. Jakie pokrycie dachowe sprawdzi się najlepiej? Oto przegląd trzech najczęściej wybieranych.

  Dach ceramiczny

  Dachy ceramiczne są znane i powszechnie stosowane od setek lat. Dachówkę uzyskuje się z gliny bądź z iłu. Materiał jest specjalnie formowany, suszony i wypiekany w wysokich temperaturach. Ma to zapewnić profilom trwałość. Dachówka jest dosyć ciężka, co czyni ją stabilną i odporną na podmuchy wiatru. Ze względu na wagę wymaga jednak wzmocnionej konstrukcji. Nie ułożymy jej na wiekowej więźbie. Wraz z dachówką będzie konieczna też wymiana stelaża.

  Dachówkę ceramiczną, ze względu na materiał, można z łatwością formować – dzięki temu możemy pozyskać zróżnicowane kształty profili i dopasować je estetycznie do budynku.

  Dachówka betonowa

  Dachówki betonowe, nazywane także dachówkami cementowymi, są wytrzymałe na temperatury, opady deszczu, śniegu czy gradu, a także silny wiatr. Ze względu na swoją wagę oraz trwałość materiału, z którego są wykonane, mogą wiele przetrwać. Podobnie jak w przypadku dachówki ceramicznej, są jednak ciężkie. Ich także nie ułożymy na starszych konstrukcjach.

  Blachodachówka

  Niewątpliwą zaletą dachówki blaszanej jest jej waga. To dachówka lekka, która sprawdzi się także w przypadku starszej więźby. Ze względu na ciężar oszczędzimy także na kosztach transportu. Zyskamy natomiast na czasie, jeśli chodzi o układanie profili. Co istotne, ponieważ do przewiezienia blachodachówki nie trzeba aut ciężarowych, transport może dotrzeć także do trudniej dostępnych terenów, np. na obszary górskie czy leśne, z wąskimi drogami dojazdowymi.

  Dachówka z blachy może być tak samo wytrzymała jak profile ceramiczne czy betonowe. Wystarczy, że wybierzemy dobrą. Dachy Gerard mają aż 50 lat gwarancji. Są montowane w innowacyjny sposób – ośmiopunktowy system mocowania oraz horyzontalne ułożenie czyni dachówkę odporną na podmuchy wiatru do 200 km/h. Posypka wulkaniczna, którą wykończona jest dachówka, także wpływa na jej trwałość. Dach wytrzymuje lata nawet na terenach o bardzo silnym zasoleniu – w pobliżu mórz i oceanów. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy kształtów i kolorów. Blachodachówkę dostaniemy także stylizowaną na tradycyjny gont drewniany, dzięki czemu sprawdzi się również w domkach letniskowych czy w stylizowanych budynkach.

  Artykuł załadowany: 0.2756 sekundy
  REKLAMAA2-ZapkiexyLuksusowe-GIGANT400--01-09----30-09-2020