REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Po drzewie rosnącym na Kłobuckiej pozostał tylko kwietnik, który teraz bardzo utrudnia parkowanie - narzekają mieszkańcy. Nie zanosi się jednak na jego rychłą rozbiórkę.

  Przy budynku na ulicy Kłobuckiej 23 znajduje się parking - miejski i ogólnodostępny - mieści się na nim 16 aut. Teoretycznie, gdyż w dostaniu się do jednego z wyznaczonych miejsc przeszkadza kierowcom betonowy kwietnik.

  - Ten kwietnik rzeczywiście może zablokować dostęp do ostatniego miejsca, jeśli ktoś już wcześniej zaparkował na przedostatnim – stwierdza jeden z parkujących tam kierowców.

  Pomiędzy kwietnikiem a pierwszymi miejscami są tylko niecałe 2 metry. Objechanie kwietnika z lewej i wjechanie tam także może być niewykonalne – po jego drugiej stronie również bywają zaparkowane samochody. Jedyną opcją jest przejazd po chodniku i kawałku i tak już wydeptanego trawnika, a następnie wjazd tyłem.

  Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku przedostatniego miejsca. Gdy po jego jednej i drugiej stronie stoją już samochody, wjechanie tam jest problematyczne. Dlatego też oba te miejsca wykorzystywane są rzadko, albo i wcale, a tym samym są bezużyteczne.

  Drzewo usunęli, a co z kwietnikiem?

  - Środek parkingu to dosyć osobliwe miejsce na kwietnik - mówią mieszkańcy. Według pracownika budynku przy Kłobuckiej 23 jest on pozostałością po niegdyś rosnącej w tym miejscu topoli. Potwierdzają to również archiwalne zdjęcia Zarządu Dróg Miejskich.

  - Jeszcze pod koniec pierwszej dekady XXI w. drzewo na zdjęciach wygląda na dość dorodne. Na zdjęciach z kolejnych lat robi się coraz bardziej mizerne, podejrzewam, że z powodu wylanego dookoła betonu i parkujących aut. Trudno, żeby rosło w takich warunkach. Na pewno już w 2010 r. było otoczone murkiem, co jednak mu nie pomogło. Na zdjęciach z 2017 r. już go nie ma – mówi Jakub Dybalski, rzecznik drogowców.

  Drzewo zostało ścięte, gdyż miało grozić zawaleniem. Kwietnik jednakże pozostał i prawdopodobnie pozostanie w tym miejscu jeszcze przez jakiś czas. Pierwszeństwo dla ZDM mają inwestycje związanie z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Ta natomiast do takich nie należy.

  Masz dla nas temat? Coś Cię irytuje, drażni na Ursynowie albo chcesz coś pochwalić? Daj znać! Napisz do nas: redakcja@haloursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ojej 5 4 miesiące temu

   Ojej nie postawie swojego rzecha bo kwietnik przeszkadza, ojoj, a nie kupię miejsca garażowego bo 3krotnie przekracza wartość mojego symbolu statusu społecznego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 4 5 miesięcy temuocena: 0% 

   To klasyka dywersji parkowania. Betonki, klomby, kamulce, trawnikowanie itp. itd, wszędzie widoczne, nawet po osiedlach pleni się ta zaraza. Ale neurobiałki zachwycone i szczęśliwe? Jeszcze nie, dopiero gdy zalegną w łóżeczkach swoich domowych hospicjów bo już nigdzie ani dojść ani dojechać, hi, hi. A fundusze norweskie hojnie wzmocnią Ostatnią Posługę w Południowym palnikami plazmowymi (ekologia), ha, ha.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Weźnieperdol 3 5 miesięcy temuocena: 81% 

   Zaraz , zaraz Czemu usunąć miejsce na drzewo? Posadzić nowe drzewo, jak i również kilka wokół . Choć patrząc jak wygląda teren wokół Domu kultury przy Ratuszu ...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tree 2 5 miesięcy temuocena: 18% 

   Jak widac tu sie drzewo nie przyjęło, wiec zasadźmy kolejne, czego nie rozumiecie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Weźnieperdol 1 5 miesięcy temuocena: 87% 

   Tree jak znam wolskie realia to jakiś zmotoryzowany "pomógł" niebyć drzewu. Poza tym, to drzewo roslo dużo przed tym jak się komuś urodził pomysl tego parkingu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4963 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021