REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Po wakacyjnej przerwie wraca bardzo popularna wśród mieszkańców Ursynowa Wszechnica Żywieniowa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na początek naukowcy opowiedzą o dolegliwościach, z którymi na co dzień zmaga się wiele osób. "Zgaga, refluks i choroba wrzodowa - palący problem na talerzu" to temat spotkania, które odbędzie się w środę.

  Pali, piecze, boli, nie pozwala spać - co robić, aby uniknąć przykrych objawów żołądkowych i jak sobie z nimi radzić? Między innymi na te pytania odpowiedzą specjaliści z SGGW. Będzie to pierwszy w tym sezonie wykład dla wszystkich, którzy interesują się zdrowym odżywianiem. Można nie tylko słuchać, ale wziąć udział w dyskusji i indywidualnie porozmawiać z wykładowcami, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Środowy wykład to kontynuacja rozpoczętego przed rokiem cyklu dotyczącego układu pokarmowego człowieka. Po kilku spotkaniach poświęconych zdrowej diecie, przyszedł czas na diagnostykę i leczenie wybranych chorób tego układu. Mowa będzie o tym jakie leki mogą pomóc oraz jaką stosowac dietę, by czuć się lepiej. 

  Zgaga, refluks i choroba wrzodowa to bardzo częste dolegliwości, a zarazem niezwykle uciążliwe. Na wykładzie w SGGW mówić o nich będą eksperci - lekarz dr n. med. Mirosław Kiedrowski i dietetyczka dr inż. Katarzyna Kowalcze.

  Długa lista porad

  Wśród tematów: objawy, przyczyny i skutki chorób przewodu pokarmowego, diagnostyka i leczenie farmakologiczne. Można będzie dowiedzieć się jakie czynniki przyczyniają się do choroby refluksowej oraz jakie 
  produkty nasilają objawy zgagi. Naukowcy opowiedzą o roli diety w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy
  i produktach i potrawach dozwolonych oraz niewskazanych w żywieniu osób z chorobą refluksową i wrzodową. Nie zabraknie informacji o metodach łagodzenia objawów zgagi i refluksu.

  Wykłady Wszechnicy zostały wymyślone 26 lat temu, by upowszechniać tematy związane ze zdrowym odżywianiem. Prelekcje prowadzą eksperci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i innych ośrodków naukowych. 

  Wstęp na wykłady jest bezpłatny, na każdym z nich zjawia się po kilkaset osób, przychodzą nawet lekarze, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat aktualnych zaleceń dotyczących odżywiania człowieka.

  Najbliższe spotkanie ze Wszechnicą w środę, 16 października  o godz. 17:15 w SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159 c, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji (zielony budynek, nr 32), w Auli II. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.284 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020