REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Jedna z bohaterek nowego cyklu fotografii

  Jedna z bohaterek nowego cyklu fotografii (Mirosław Kilijańczyk )

  Czas i wspomnienia utrwalone na taśmie. Ulotne myśli i wnętrza domów zatrzymane w kadrze. Historia 40 lat Ursynowa opowiedziana przez jego rdzennych i napływowych mieszkańców. Już w najbliższy czwartek zobaczymy efekty pracy Mirosława Kilijańczyka, artysty, który postanowił stworzyć kronikę naszej dzielnicy.

  W pierwszej odsłonie projektu „Órsynuf – portret nieznany” wzięło udział 10 rodzin. Wpuściły fotografa do swoich domów, dzieląc się wspomnieniami i pozwalając uwiecznić wnętrza mieszkań takimi, jakie są na co dzień. Był to początek nietypowej pamiątki dla przyszłych pokoleń.

  - Z czasem tylko mury pamiętać będą te zmiany, meblościanki nie będą skrywać już koszul z mickiewiczowskim kołnierzem i spodni dzwonów – mówi artysta, który portretując bohaterów w ich najbliższym otoczeniu, chce wzbogacić pamięć o Warszawie.

  Teraz będziemy mieli okazję poznać kolejną odsłonę projektu - historie kolejnych 10 ursynowskich domostw - których lokatorzy zdecydowali się dołączyć do tworzenia tego nietypowego dzieła.

  - Cykl fotografii jest dokumentem mającym charakter ponadczasowego zapisu tego, jak żyją ludzie jak podporządkowują sobie niewielkie przestrzenie mieszkań, jak też wnętrza te zmieniają się w okresie tak długiego zamieszkiwania – opowiada autor projektu. – W tej edycji najstarszy bohater ma 83 lata, a najmłodszy rok – dodaje.

  Na stronie projektu można obejrzeć prace, które powstały podczas tworzenia pierwszej części wystawy oraz posłuchać nagranych opowieści mieszkańców. Artysta przyznaje, że jego marzeniem jest wydanie kroniki w formie drukowanej oraz wystawa wszystkich 65 plansz z fotografiami.

  Tymczasem wernisaż wystawy fotograficznej "Órsynuf - portret nieznany - kontynuacja" odbędzie się w czwartek 21 lutego o godz. 18:30 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej 12b. Będzie można spotkać się tam z twórcą zdjęć i z częścią ich bohaterów.

  W GALERII ZDJĘCIA Z UBIEGŁOROCZNEGO WERNISAŻU ARTYSTY W DOMU SZTUKI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.242 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019