REKLAMAA1 UNILINK 16.06.2021 - 22.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Dance Ma Sens 2019

  Dance Ma Sens 2019 (YT/Fundacja Primus)

  Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub szkoły średniej, uwielbiasz tańczyć i chcesz poprawić swoje świadectwo? W takim razie jest to konkurs dla ciebie. Trwają zapisy do Dance Ma Sens 2021.

  Trudy zdalnego nauczania już od dłuższego czasu dają się we znaki wielu uczniom szkół podstawowych oraz średnich. Brak kontaktu z rówieśnikami ich demotywuje. Okazją do tego, by się trochę rozruszać i otworzyć jest taniec. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Primus im. Roberta Schumana zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich do udziału w 5. edycji Międzyszkolnego Konkursu Dance Ma Sens!

  Zatańcz to, co chcesz tak, jak chcesz

  Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Tegoroczne zawody z uwagi na pandemię odbędą się w formie online i tylko dla solistów. Mogą wziąć w nim udział uczniowie nie tylko z Ursynowa czy Warszawy, ale całej Polski. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w trzech kategoriach tanecznych: street dance, disco dance oraz jazz/contemporary.

  - Wybraliśmy te kategorie, żeby było jak najbardziej różnorodnie. Do street dance zalicza się kilka gatunku tanecznych, np. hip-hop. Disco jest dosyć popularne wśród młodszych uczniów, natomiast jazz/contemporary jest pomyślany dla starszych. Dzięki konkursowi, oprócz zachęcania do aktywności, chcemy pokazać talenty młodzieży szkolnej – mówi pomysłodawczyni konkursu i nauczycielka wf w LO Fundacji Primus Agnieszka Zubrycka.

  Tancerze mogą wybrać dwie kategorie, w których chcą spróbować swoich sił. W pierwszym etapie zmagań zawodnicy przygotowują prezentację taneczną do wybranego przez siebie utworu. Profesjonalne jury wybierze finałową szóstkę, która awansuje do etapu drugiego. W nim zawodnicy będą musieli zatańczyć do utworu wybranego przez organizatora.

  Nagrody – puchar oraz dyplom – otrzyma trzech najlepszych tancerzy. Ponadto uczniów podstawówek czeka dodatkowo wpis do świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Dzięki niemu zyskają dodatkowe punkty w klasyfikacji do szkoły średniej.

  Wielki konkurs - skromne początki

  Konkurs Dance Ma Sens w poprzednich latach gromadził wielu zawodników. Na początku nic nie zapowiadało takiego sukcesu projektu, którego początki były bardzo skromne.

  - Wszystko się zaczęło jako mały konkursik dla grupy 8 dziewcząt, której byłam opiekunem jeszcze w czasach, gdy istniały gimnazja. Konkurs był projektem edukacyjnym, który uczniowie musieli wykonać w czasie nauki w gimnazjum. Przyjechało wówczas kilka szkół, a z roku na rok pojawiało się coraz więcej chętnych, aż w 2018 było ich 180 – opowiada Agnieszka Zubrycka.

  Zawodników do konkursu zgłasza ich nauczyciel. Wystarczy do 16 kwietnia z adresu e-mail szkoły zgłoszonego w Systemie Informacji Oświatowej wysłać wypełniony formularz oraz zgodę rodzica na udział i wykorzystanie wizerunku dostępne na stronie regulaminu konkursu na adres: dancemasens2021@gmail.com.

  Występ zawodnika należy zamieścić w formie krótkiego filmu – ok. 1 min 30 s – 2 min – na platformie Flipgrid (I etap do 30 kwietnia, II etap do 21 maja). Film powinien być wykonany w jednym ujęciu. Przed rozpoczęciem występu należy pokazać do kamery wydrukowany obrazek z logiem Fundacji Primus oraz wypowiedzieć słowa „Dance Ma Sens”. Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować do Agnieszki Zubryckiej pod numerem telefonu 609 342 414. Czasu pozostało niewiele, dlatego warto się spieszyć. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.495 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021