REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  W sobotę kolejna zbiórka krwi pod urzędem dzielnicy. Jej organizatorem - jak zawsze - będzie nieoceniony Klub Honorowych Dawców Krwi – "Krewki Ursynów".

  Krew to bezcenny dar, który można oddawać nawet co dwa miesiące. Wystarczy małe ukłucie, kilka minut na fotelu, aby uratować czyjeś życie. Okazją do tego gestu mogą być comiesięczne zbiórki organizowane przez "Krewki Ursynów"", czyli nasz dzielnicowy klub honorowych dawców krwi.

  Klub od samego początku działa bardzo prężnie. Widać, że był potrzebny, ponieważ frekwencja podczas każdej zbiórki jest bardzo duża. Zawsze pod urzędem gromadzi się ok. 50 osób - mówi prezes "Krewkiego Ursynowa" Tomasz Mazur.

  W każdą ostatnią sobotę miesiąca dawcy spotykają się pod urzędem dzielnicy. Nie inaczej będzie 21 maja. O godz. 9 na przystanek autobusowy "Metro Imielin 04" pod ratuszem podjedzie specjalny ambulans. Zanim jednak chętni oddać krew, wejdą do pojazdu, będą musieli wypełnić formularz w środku urzędu. Zbiórka potrwa do godziny 14. W przypadku pierwszego dawstwa proces rejestracji może potrwać nieco dłużej - warto więc przyjść trochę wcześniej. 

  Oddawanie krwi jest bezpieczne

  Podczas jednorazowej akcji od krwiodawcy pobierane jest 450 ml krwi - to niewiele biorąc pod uwagę, że w naszym organizmie krąży ponad 5 litrów krwi. Mężczyźni mogą oddawać krew co dwa miesiące, a kobiety co trzy.  Oddawanie krwi jest bezpieczne i nie szkodzi zdrowiu. Jeśli istnieje jakiekolwiek podejrzenie, że oddanie krwi może spowodować jakiekolwiek niedogodności u krwiodawcy, wtedy taka osoba nie może oddać krwi. Wszystkie przeciwwskazania weryfikuje ankieta i wstępne badania.

  Organizatorzy przypominają - na zbiórkę nie powinny przychodzić osoby z objawami infekcji lub po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Zbiórki klubu "Krewki Ursynów" odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godz. 9-14. Kolejne zaplanowane są na: 25 czerwca, 30 lipca, 27 sierpnia, 24 września, 29 października oraz 26 listopada.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4669 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022