REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Darmowe przejazdy komunikacją miejską w czasie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy - tego chcą dla mieszkańców działacze "Otwartego Ursynowa". Ze swoim pomysłem zamierzają zgłosić się do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Krytykują lokalny ratusz za brak polityki informacyjnej dotyczącej budowy tunelu na Ursynowie.

  Jak odkorkować Ursynów poczas budowy POW i sprawić, by więcej osób wybierało komunikację miejską? Społecznicy z "Otwartego Ursynowa" apelują do miasta o darmowe bilety dla mieszkańców naszej dzielnicy.

  - Budowa POW to jedno z nawiększych przedsięwzięć inwestycyjnych, po budowie pierwszej linii metra. Spowoduje wiele negatywnych skutków dla mieszkańców. Widzieliśmy to już w ostatni czwartek, gdy aleja Komisji Edukacji Narodowej się zakorkowała, podczas niedużych robót - mówi Piotr Skubiszewski z "Otwartego Ursynowa".

  Aby zapobiegać korkom, miasto - zdaniem społeczników - musi podejmować działania, które będą zachęcały do korzystania z komunikacji miejskiej. Dlatego proponują: bezpłatne bilety komunikacji miejskiej na czas budowy obwodnicy, częstsze kursowanie metra w tym okresie, uruchomienie linii autobusowej z Konstancina-Jeziornej na Kabaty, nowo budowaną ul. Rosnowskiego (ma zostać oddana do użytku w końcu sierpnia). Działacze "Otwartego Ursynowa" przypominają też miastu o parkingu publicznym na Kabatach.

  - Ten parking jest przewidziany w planie zagospodarowania przestrzennego z 2008 roku jako parking podziemny. Samochody nie parkowałyby na prywatnych parkingach i na parkingu Tesco - przekonuje Skubiszewski.

  Idea biletu bezpłatnego rekompensującego utrudnienia komunikacyjne na Ursynowie jest - zdaniem działaczy "OU" - jak najbardziej możliwa do spełnienia. 

  - Uprawnienie do takiego biletu mogą mieć osoby, które rozliczają się z podatku w urzedzie skarbowym Warszawa-Ursynów i które mieszkają na Ursynowie. Miasto w ostatnich miesiącach zmienia taryfę dla mieszkańców. Jesienią darmowe bilety będą dla uczniów podstawówek. Nie ma żadnego powodu, by tak nie mogło być również dla ursynowian - tłumaczą społecznicy.

  Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów będzie kosztowało urząd miasta ok. 13 mln złotych - z takiego biletu będzie korzystać ok. 150 tys. osób, tyle ile mniej więcej Ursynów ma zameldowanych mieszkańców.

  - W Warszawie nie było żadnej innej odkrywowej inwestycji, która przebiega przez środek dzielnicy. Przez Ursynów przejdzie cały tunel o długości 2,3 km. To będą duże utrudnienia, zwężenia ulic, korki, spóźnienia autobusów - przekonuje Piotr Gąsowski z "OU".

  Swój apel w sprawie biletów i zachęt do korzystania z komunikacji miejskiej przekażą prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek. 

  Lokalni działacze krytykują ursynowski ratusz za brak polityki informacyjnej i edukacyjnej w sprawie POW. - Mamy wrażenie, że przejęło to stowarzyszenie współrządzące Ursynowem, które promuje swoją nazwę i logo - mówi Piotr Skubiszewski. I domagają się od urzędu dzielnicy większego zaangażowania w ten proces.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  39Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Arturo 39 10 miesięcy temuocena: 100% 

   A jaki jest plan miasta na budowę POW? Jest plan awaryjny, gdsy coś pójdzie nie tak?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J23 38 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Po wybudowaniu autostrady zwanej POW należałoby drastycznie zmniejszyć czynsze ze względu na pogorszenie warunków mieszkalnych, bo kto by chciał mieszkać koło autostrady?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 37 9 miesięcy temuocena: 0% 

   To sprzedać i do np. Białej Podlaskiej. Tam czynsze też niższe bo nie remontują :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TylkoLegia - kbt 36 10 miesięcy temuocena: 21% 

   Skubiszewski komunista z towarzyszem Dominiakiem znowu szaleją i chcą rozdawać cudze pieniądze.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Lukasz 35 10 miesięcy temuocena: 48% 

   Otwarty Ursynów to jedyna wiarygodna obecnie formacja. Skandalem jest budowa Nowokabackiej bez budowy parkingu publicznego na Kabatach. Dobrze, że OU o tym mówi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lena 34 10 miesięcy temuocena: 42% 

   Bardzo dobry pomysł. Kiedyś ludzie nie wierzyli, że S-2 będzie budowana w tunelu, a jest. Kiedyś nie wierzyli w metro nocą, a metro nocą jeździ.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~007 33 10 miesięcy temuocena: 34% 

   Ten pan Piotr to ile ma lat i jak długo mieszka na Ursynowie. Panie Piotrze -PRZEZ PONAD 20 LAT PRZEZ SAM ŚRODEK URSYNOWA DOKŁADNIE NA CAŁEJ DŁUGOŚCI AL. KEN BYŁA ODKRYWKOWA INWESTYCJA. JAK PAN NIE WIE JAKA TO PODPOWIADAM - BUDOWANO METRO WARSZAWSKIE.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dubkispięte 32 10 miesięcy temuocena: 64% 

   Pacząc po komentarzach, peło i młodzieżówki (przystanek ursus i inicjatywa małych układów) ostro wydygane, że otwarty ursynów coś proponuje sensownego.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiem swoje 31 10 miesięcy temuocena: 36% 

   Żal mi Skubiszewskiego, reprezentującego już jedynie swój poziom warcholstwa, nie mieszkańców inteligenckiego Ursynowa. Wielki obywatel małej wsi pod wieluniem i słoik sądzi, że na prawo i lewo może wydawać pieniądze warszawskiego podatnika dla swoich marnych celów politycznych... TEMU PANU JUŻ DZIĘKUJEMY!!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ola 30 10 miesięcy temuocena: 70% 

   Fajna inicjatywa i pomysł. Ciekawa jestem jak teraz władze Warszawy zareagują :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ŻABKA 29 10 miesięcy temuocena: 46% 

   ... a od kiedy jest coś za darmo ? Panie i Panowie populiści z OU ? ... chyba chcecie siłą zmuszać ludzi z Konstancina do jazdy autobusem ! ... częściej kursujące metro za czyje pieniądze ... i co dalej ? Zapiszcie się do partii Orła - On, tak jak Wy - też jest populistą - będziecie razem składać populistyczne petycje dla osiągnięcia własnych celów. Wstyd Panie Skubiszewski ... coraz niżej Pan sięga. Ma Pan potencjał, który przekuwa Pan w upodobnienie się do Orła, szkoda, bo lubiłam Pana i szanowałam.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 28 10 miesięcy temuocena: 32% 

   Ja myślałem że większego populizmu niż "darmowe parkingi" Projektu Ursynów nie doczekam. Jak widać doczekałem. Teraz poza parkingami mają być "darmowe bilety". Polecam powiedzieć to mieszkańcom Rembertowa, Woli czy Targówka gdzie teraz odbywają się znacznie bardziej uciążliwe budowy. Ciekawe że wszyscy proponują kolejną "darmochę" - czy oni naprawdę myślą że lud ciemny wszystko kupi? Ludzie na Ursynowie są inteligentni i wiedzą że darmochy nie ma - koniec końców zawsze ktoś za to zapłaci.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 27 10 miesięcy temuocena: 44% 

   Następne psudo ugrupowanie po projekcie coś tam grające na emocjach mieszkanców i chcące wypłynąć na fali popullistycznych haseł, wiedząc ze są niemożliwe do realizowania, Buowa P+R ma uchronić przed korkami, związanymi z budową POW, która ma się zakończyć w 2020 roku. Czyli inaczej, mówiąc, Panowie chcą budowy P+R w ciągu najbliższych 3 lat. HAHAHAHA. A gdzie na to jest miejsce, wykupy gruntów, kasa, plany, etc........ To nie jest inwestycja za 100 tysięcy, do zrealizowania w najbliższej pęciolatce, chociaż baaaardzo potrzebna. Pomysł totalnie populistyczny patrzą przez pryzmat realiów, które są znane tym panom. Litości

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka 26 10 miesięcy temuocena: 46% 

   Jako mieszkance dzielnicy wstyd mi za pomysły pana Skubłaszewskiego. Ja codziennie tkwię w korkach i jakoś nikt mi nie proponuje darmowego biletu. Czemu koniecznie chcą robić z ludzi lepszych i gorszych?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 25 10 miesięcy temuocena: 52% 

   Prostackie są to poniższe komentarze. Wszyscy uczepili się darmowych przejazdów, choć na kartkach trzymanych przez działaczy jest przygotowana wersja dla tych, co nie rozumieją dłuższego tekstu niż ostrzeżenie na paczce papierosów. A z tych kartek widać, że to jest w miarę kompleksowy pomysł na zachęcenie ludzi do komunikacji publicznej w trakcie budowy tunelu. Bilet za free (i to nie jako rozdawnictwo , tylko kreowanie postaw mieszkańców) jest tylko jednym z elementów tego pomysłu. Tak ja to widzę. Brawo, bo ktoś wreszcie składa poważne pomysły do dyskusji, a nie czysty populizm a'la Kempa&Orzeł.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 24 10 miesięcy temuocena: 51% 

   Lolek - większej bzdury nie mogłeś napisać. Czy Ty naprawdę uważasz że darmowym biletem przekonasz ludzi do komunikacji? Może jeszcze lepiej kupić całej dzielnicy po rowerku aby można było między koparkami bez korków śmigać? Poza tym jakoś OU nie był taki otwarty na chociażby dodatkowe miejsca na Kabatach aby ludzie mogli do tej komunikacji się przesiąść...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 23 10 miesięcy temuocena: 54% 

   -adamm Powtórzę, że nie rozumiesz tego, co czytasz: "Bilet za free jest tylko jednym z elementów tego pomysłu.". Jeśli wszystkie punkty zaproponowane przez OU (a może jeszcze jakieś dodatkowe wymyślone przez innych) udałoby się zrealizować, to przynajmniej jakaś cześć ludzi przesiałaby się do komunikacji ZTM. Jaka część? 10-15% to byłoby już odczuwalne na ulicach. Nierealne? A może jednak realne!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 22 10 miesięcy temuocena: 49% 

   Lolek - zastanawiam się czy wierzysz w to co sam piszesz. Chcesz ludzi zachęcić do komunikacji to na pewno nie tędy droga... lato 30 stopni w cieniu i zatłoczony autobus bez włączonej klimy to marzenie każdego pasażera... bilety, P+R itp - tanie populistyczne hasła w wykonaniu OU nic poza tym. Mamy już kilka P+R na Ursynowie i powiedz w jakim stopniu są wykorzystywane? na Stokłosach pewnie w 5%... o czym to świadczy?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trampek 21 10 miesięcy temuocena: 79% 

   Co to będzie jak się zaczenie prawdziwa budowa? Ursynów utonie w morzu samochodów. Tylko metro może pomóc.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radzio 20 10 miesięcy temuocena: 58% 

   To co się działo w czwartek to przedsmak korków. Mam wrażenie, że miasto nic nie robi. Czeka. Ale na co? Mam nadzieje, że ta inicjatywa Otwartego Ursynowa zachęci miasto do myślenia. Pomysły są warte rozważenia.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karol 19 10 miesięcy temuocena: 58% 

   Fajnie by było gdyby miasto chociaż zniżkę dało na bilety. Otwarty Ursynów ma cały czas fajne akcje: przedepty, bezpieczeństwo na drogach i teraz to. Bomba.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darmowy bilet 18 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Czytam i nie wieżę jak inne stowarzyszenia nie mogą przeżyć pomysłu jakiegoś rozwiązania. Jakim trzeba być matołemem żeby pisać ze ktoś będzie płacił za czyjś bilet. Jak nie chce ktoś płacić to niech rozlicza się z Urzędem Skarbowym na Ursynowie wtedy nie będzie płacił za czyjś bilet ponieważ będzie miał darmowy. Anonimowe osoby które piszą to nikt inny jak PU i NU. Panowie wstydzicie się swoich nazwisk? Brawo chowacie się jak tchórze. Potraficie tylko krytykować. Jak wam się nie podoba na Ursynowie to ul. Puławska prowadzi do waszych chałup na wsi. PA,PA,PA.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 17 10 miesięcy temuocena: 48% 

   Czyli darmowy bilet wg Ciebie to nie jest populizm? Już widzę jak ludzie z Rembertowa biegną na Ursynów po darmowy bilet... za to zaraz nam powiedzą że oni metra nie mają i to oni chcą bilety za darmo... i co? Akcja darmowego biletu dla całej Warszawy pokazuje bardzo dobrze jaki odsetek ludzi wsiada w komunikację tego dnia...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 16 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Zastanawiające że anonimowe osoby piszą pozytywne komentarze, to nikt inny jak tylko Skubiszewski, Ławrynowicz i ich pomagierzy. Panowie - wstydzicie się swoich nazwisk?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andzia 15 10 miesięcy temuocena: 62% 

   Zdecydowanie popieram. Super propozycja. Jaki jest inny sposób na odkorkowanie Ursynowa? Nie słyszałam żadnego. Jest tylko tani populizm w wykonaniu Projektu Ursynów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasia 14 10 miesięcy temuocena: 62% 

   W końcu ktoś coś proponuje. Miasto zupełnie zignorowało mieszkańców i potrzeby Ursynowa. Kiedyś metro nocą też było niemożliwe, a później zrobili. Czas na darmowy bilet lub na zniżkę.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Katarzyna, Ursynów 13 10 miesięcy temuocena: 44% 

   Nie no, tego już za wiele. Wszystko za darmo. Czyli na koszt pracujących i odprowadzających uczciwie podatni. Stanowcze NIE temu pomysłowi!!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 12 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Najlepszą zachętą do korzystania z komunikacji miejskiej będą nie darmowe bilety ale: duże utrudnienia, zwężenia ulic i korki. Niby dlaczego mam płacić posiadaczom samochodów za to, że raczą przesiąść się do transportu miejskiego. Już dawno powinni to zrobić. Poza tym, p. Piotrze, zarzuca Pan jednemu ze stowarzyszeń, że się promuje, a Pan niby co robi?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czar 11 10 miesięcy temuocena: 42% 

   niestety skubiszewski & spółka zapomnieli, że Ursynów to dzielnica inteligencka... nikt nie pójdzie do urn głosować na nich za darmowy bilecik za 1,7 zł :) pudło, ale i podłość tak przekupywać ludzi pustymi obietnicami bez pokrycia

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jego interes 10 10 miesięcy temuocena: 47% 

   pan skubiszewski specjalizuje się już w mamieniu wyborców nierealnymi obitnicami... znamy to już z wyborów

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogdan 9 10 miesięcy temuocena: 50% 

   a ja sądzę, że to populizm pełną gembą

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anna 8 10 miesięcy temuocena: 48% 

   obiecać wszystko, byle by być u władzy...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 7 10 miesięcy temuocena: 55% 

   pseudo-lokalna rozdawnicza bandyterka! wszystko za darmo! może wygramy w ten sposób wybory! brawo!!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Julian Ursyn 6 10 miesięcy temuocena: 37% 

   nie wiem dlaczego zaimportowana z SLD i SdPL partyzantka Obdartego Ursynowa czuje się upowazniona do szastania moimi i nas wszystkich pieniedzmi - proponuje, by bilety te kupil w akcie dobrej woli pan Skubiszewski... byl u wladzy dlugimi latami, na pewno cos tam w kieszeniach wyniosl

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zawiedziony wyborca 5 10 miesięcy temuocena: 38% 

   pan Skubłaszewski sięgnął już zenit populizmu, przekupuje sobie ludzi darmochą na koszt podatnika... brawo, POPULIZM większy od 500+!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arx 4 10 miesięcy temuocena: 37% 

   co to za pajace z kartkami

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żaneta 3 10 miesięcy temuocena: 40% 

   Co za poroniony pomysł!!! A ja poproszę w tym czasie zakupy do domu za darmo, bo nie będę miała jak przywieźć. I stracony czas do odzyskania w SPA.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marks 2 10 miesięcy temuocena: 39% 

   Socjalizm twórz! Niech żyje sojusz chłopo - robotniczy!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karola 1 10 miesięcy temuocena: 63% 

   Super pomysł.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1295 sekundy
  REKLAMA