REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KS "Karabela")

  Ruszają bezpłatne warsztaty z szermierki dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Potrwają od 23 lipca do 7 sierpnia w hali sportowej „Hawajska”. Wszystko w ramach akcji „Lato w mieście”.

  Wakacje to świetna okazja, by nauczyć się fechtunku oraz spędzić aktywnie czas. A nuż okaże się, że to początek dłuższej przygody z szermierką?

  „Lato w mieście” na sportowo

  Zajęcia z szermierki przy ul. Dereniowej 48 to jedna z wielu atrakcji w ofercie tegorocznego „Lata w mieście”. Warsztaty prowadzone będą przez Roberta Mrówczyńskiego, trenera z Klubu Sportowego „Karabela” na Ursynowie. W ich trakcie dzieci będą mogły zapoznać się z podstawami tej konkurencji obejmującymi m.in. kroki, zasłony czy cięcia.

  - Na zajęciach ćwiczyć będziemy koordynację, zaczniemy od podstaw posługiwania się szablą. Program nie jest jednodniowy. Tym, którzy przyjdą kilka razy będę stopniowo pokazywał coraz więcej - zapowiada Mrówczyński. – Pod koniec zajęć dzieci będą mogły spróbować swoich sił z rówieśnikami – dodaje.

  Rzecz jasna, w bezpiecznych warunkach. Szable będą plastikowe i gąbkowe, zaś uczestnicy przyodzieją maski ochronne na twarz. Zajęcia realizowane będą w grupach maksymalnie 15 osobowych. Rozpoczynają się od poniedziałku do piątku o 12:45, a kończą o 14:00. Przed treningiem sprzęt będzie dezynfekowany. Na zajęcia zgłaszać można się mailowo (robert@karabela.pl) lub bezpośrednio przed zajęciami odbywającymi się danego dnia. Przed rozpoczęciem udziału rodzic lub opiekun prawny musi podpisać formularz zgody na udział w zajęciach, który będzie dostępny u prowadzącego. Więcej informacji pod numerem pod numerem: 600 447 774. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.

  Szablą po medal

  Szermierka na Ursynowie rozwija się prężnie. Obecnie działają w naszej dzielnicy aż cztery szkoły fechtunku: ”D'artagnan Ursynów”, „Węgiersko – Polska Szkoła Szermierki Szablą”, „Aramis” i „Karabela”. W styczniu tego roku na ul. Tanecznej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. W hali sportowej szkoły nr 100 zmierzyło się ponad stu szermierzy z całego kraju. Wydarzenie organizował właśnie klub „Karabela”. Wówczas jego zawodnikom nie udało się sięgnąć po żaden medal. Inaczej było na Mistrzostwach Polski do lat 23. Tam rok temu w kwietniu szablistki z Ursynowa zdobyły złoty medal drużynowo, a jedna z nich sięgnęła po srebro w rywalizacji indywidualnej. Dziewczyny z klubu reprezentowały też Polskę na tegorocznych Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Porecu, w Chorwacji.

  - Mieliśmy też jechać na mistrzostwa Świata do USA w kwietniu, ale zostały one odwołane przez koronawirusa – mówi Robert Mrówczyński. – Od sierpnia jednak wznawiamy treningi i będziemy walczyć dalej – podsumowuje.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3731 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021