REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2021, 10:34 komentarzy 2

  (pixabay.com)

  Korepetycje, pomoc w odrabianiu lekcji i nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami. To wszystko za darmo oferuje ursynowskim uczniom klas 0-8 Fundacja “Dzieci Rodzice Szkoła”. Rozpoczęły się zapisy na zajęcia, które rozpoczną się najwcześniej w połowie kwietnia. Jest też oferta dla nauczycieli.

  To już druga taka akcja Fundacji “Dzieci Rodzice Szkoła, z której korzystają ursynowscy uczniowie. We wrześniu ubiegłego roku przeprowadzono 230 godzin zajęć, podczas których dzieci otrzymały pomoc w odrabianiu lekcji oraz korepetycje przede wszystkim z takich przedmiotów jak : język polski, angielski, matematyka, chemia oraz fizyka. Na wsparcie mogli też liczyć najmłodsi z klas 0-3. 

  Zajęcia prowadzone w ramach godzin lekcyjnych w 55 klasach ursynowskich szkół dotyczyły też kontrolowania złości.

  - Dzieci uczyły się kształtowania prawidłowych postaw w obliczu niebezpiecznych i ryzykownych zachowań rówieśników oraz tego jak zachować się w kontakcie z osobą przejawiającą agresję lub skłonną do stosowania przemocy, cyberprzemocy. Uczyliśmy stawiania granic i asertywności - informuje Fundacja “Dzieci Rodzice Szkoła”.

  Liczą się potrzeby ucznia

  Kolejna edycja takich zajęć ruszy najwcześniej w połowie kwietnia. Wcześniej trzeba dziecko zapisać, podając jego dane, preferowany rodzaj zajęć (może być kilka) i podać uzasadnienie dlaczego pomoc jest potrzebna. Nie liczy się kolejność zgłoszeń, tylko aktualna sytuacja i potrzeby dziecka. 

  - Zajęcia przedmiotowe będą indywidualne, natomiast socjoterapeutyczne w większych grupach. W zależności od sytuacji pandemicznej stacjonarnie lun online - wyjaśnia Katarzyna Czaplicka, wiceprezes fundacji.

  W ramach tego projektu, poza pomocą i wsparciem dzieci jest również oferta dla nauczycieli z ursynowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Będą to warsztaty z zakresu budowania zaangażowania i poczucia sensu pracy w oparciu o metodę Job Crafting.

  Fundacja na bezpłatne zajęcia dla uczniów i nauczycieli zapisy przyjmuje do 10 kwietnia mailowo na adres info@fdrs.org.pl lub telefonicznie pod numerem 518 308 338.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Szczęka 2 15 dni temuocena: 40% 

   WOŚP ratuje polska opiekę zdrowotną, bo pisowy rząd sobie nie radzi. Fundacje muszą ratować ursynowską oświatę bo burmistrz i spółka nie dają rady. Ale ogólnie rządzący zadowoleni z siebie jak nigdy.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Należy to zweryfikować 1 14 dni temuocena: 90% 

   Trudno mówić o ratunku,jak to jest nieco ponad 150hjak podała redakcja. A poza tym warto napisać z jakich szkół są nauczyciele korepetytorzy- bo nie wyobrażam sobie,aby byli to ludzie bez udokumentowanego POZYTYWNEGO odbioru przez uczniów i rodziców- powołania ,którzy mieli przyjemność się z nimi spotkać na drodze edukacji. Warto uzupełnić te informacje ,zanim odda się dzieci pod czyjeś"skrzydła" nawet w tak min wymiarze czasowym

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3689 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021