REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Zamek Królewski w Warszawie

  Zamek Królewski w Warszawie (pixabay.com)

  Już po raz ósmy będzie można odwiedzić największe rezydencje królewskie w Polsce całkowicie za darmo i sprawdzić jak mieszkali monarchowie. W ramach akcji "Darmowy listopad" będzie można zobaczyć Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum, Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Królewski splendor".

  Zamek Królewski w Warszawie

  Zwiedzanie ekspozycji stałych muzeum, m.in. Apartament Wielki i Apartament Królewski z Salą Wielką (Balową), Sypialnią, Salą Canaletta, Salą Senatorską, Pokojami Matejkowskimi oraz wystawę czasową „Poczet królów Polski. Wizerunki władców na monetach i medalach”. W drugiej połowie listopada za darmo będzie można zwiedzić Bibliotekę Królewską – jedyne ocalałe z pożogi wojennej oryginalne wnętrze, Piwnicę Więzienną, Galerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta oraz Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej. Wśród dodatkowych atrakcji, jakie Zamek Królewski szykuje w ramach akcji, znajdzie się Pokój zagadek. Na Dziedzińcu Wielkim Zamku stanie specjalny stylizowany namiot. Dostępny będzie od 14 do 21 listopada.

  Zamek czynny jest od wtorku do soboty w godz. 10.00–18.00; w piątki do 20.00; w niedziele – od 11.00 do 18.00. Arkady Kubickiego otwarte do 17.00; w piątki do 19.00; Ogród Dolny – do 20.00; Górny – do 18.00. Zamek nieczynny jest w poniedziałki. 11 listopada czynny do godz. 16.00. Ostatnie wejście na wszystkie ekspozycje – na godzinę przed zamknięciem.

  Zwiedzanie indywidualne. Obowiązują limity konserwatorskie – wstęp na podstawie biletów ewidencyjnych z konkretną porą zwiedzania. Możliwe jest zwiedzanie przez grupy po uiszczeniu opłaty za oprowadzanie  z przewodnikiem i skorzystaniu z systemu słuchawkowego We środy tylko zwiedzanie indywidualne.

  Łazienki Królewskie

  W ramach akcji "Darmowy listopad" w Łazienkach Królewskich będzie można zobaczyć Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz królewskimi apartamentami, Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim, Królewską Galerią Rzeźby i Galerią Rzeźby Polskiej, Pałac Myślewicki z apartamentami ks. Józefa Poniatowskiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa z ekspozycjami stałymi, takimi jak: polski salon myśliwski z XIX-XX w., zwierzęta leśne, ptaki i trofea egzotyczne. Głównym wydarzeniem „Darmowego listopada” w Łazienkach Królewskich jest wystawa czasowa „Virtuti Militari”, prezentowana w Podchorążówce.

  Obiekty otwarte będą od wtorku do czwartku w godz. 10.00-16.00, w piątek w godz. 10.00-18.00, zaś od soboty do niedzieli w godz. 10.00-16.00. Darmowe wejściówki należy odbierać w muzealnych kasach lub bezpośrednio w obiektach. Szczegóły listopadowej oferty na stronach muzeum.

  Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

  Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do zwiedzania: trasy II w pałacu, gdzie zobaczyć można Apartamenty Marszałkowej Lubomirskiej, nowo otwartą wystawę przed Pokojami Chińskimi z unikatowym stołem nanban, Pokoje Chińskie i Myśliwskie oraz Galerię Magazynową. Liczba biletów ograniczona ze względów konserwatorskich. Trasa I w pałacu jest w listopadzie zamknięta (ze względu na prace remontowe i przygotowania do wystawy „Leonardiana w zbiorach polskich”). 

  Darmowe zwiedzanie trasy II przez cały tydzień oprócz wtorków w godz. 9.00–16.00, parku - cały tydzień w godz. 9.00–15.00, wystawy czasowej „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy” w Oranżerii - 1–25 listopada, w godz. 9.00–15.00. Wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła w godz. 16.00–21.00 pozostaje płatny. Muzeum organizuje także spacery edukacyjne, o których więcej na jego stronie www.

  Zamek Królewski na Wawelu (Kraków)

  A w Zamku Królewskim na Wawelu w listopadzie zwiedzicie za darmo, m.in.: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię, wystawę „Wawel Zaginiony, Porcelana miśnieńska w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu”. Dodatkowo Dział Oświatowy zaprasza na bezpłatne lekcje muzealne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w następujących zagadnieniach: „Rycerz i kultura rycerska”, „Ceremonie”, „Romanizm i przedromanizm na Wawelu”, „Dzieje wzgórza wawelskiego”.

  Zwiedzanie wystaw:

  wtorek–sobota: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Wawel Zaginiony, Porcelana miśnieńska w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu - 9.30–16.00, ostatnie wejście o godz. 15.00
  niedziela: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Wawel Zaginiony, Porcelana miśnieńska w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu - 10.00-16.00, ostatnie wejście o godz. 15.00. W niedzielę zwiedzanie wyłącznie dla turystów indywidualnych, bez możliwości rezerwacji. Muzeum nieczynne: w poniedziałki oraz 11 listopada

  Zasady darmowego zwiedzania: zwiedzanie indywidualne na podstawie bezpłatnych biletów, bilety wydawane w kasie biletowej na określone godziny, kasa czynna (Centrum Promocji i Informacji): wtorek–sobota 9.00–14.45, niedziela 9.30–14.45; kasa przy Bramie Herbowej nieczynna, jedna osoba może pobrać bilety dla 5 zwiedzających, grupy obowiązuje rezerwacja, tel. 12 422-16-97 bot@wawel.org.pl, zwiedzanie od wtorku do soboty. Ze względów konserwatorskich obowiązują stałe limity dzienne wejść. Usługi przewodnickie oraz audioprzewodniki – płatne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3166 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020