REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Trzeba się bardzo natrudzić, aby wyróżnić swoją firmę na tle konkurentów. Obsługa klienta, jakość produktów i usług, marketing to tylko niektóre pola, na których można się wyróżnić. Częstą praktyką, jaką stosują firmy motoryzacyjne, jest zastosowanie dedykowanych ramek rejestracyjnych.

  Czym są ramki rejestracyjne?

  Ramki rejestracyjne mają przede wszystkim zadanie praktyczne- chronią tablicę rejestracyjną przed uszkodzeniem, zagubieniem lub kradzieżą. Najczęściej ramki do tablic są w kolorze czarnym i nie ma na nich żadnych zdobień, napisów ani obrazków. Jednak niektóre firmy wykorzystują ten detal jako przestrzeń reklamową dla swoich usług. Mowa tutaj głównie o firmach motoryzacyjnych:

  • dealerach samochodowych,
  • warsztatach samochodowych,
  • serwisach samochodowych.

  Czy dedykowane ramki naprawdę działają?

  Można się zastanawiać, czy takie rozwiązanie ma sens i czy potencjalny klient w ogólne zwróci uwagę na ramkę rejestracyjną. Ramka do tablic jest subtelnym dodatkiem, który nie jest reklamą, a raczej ma pełnić funkcję informacyjną. Dzieje się tak, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Poza tym zwykle na samym aucie można przyczepić naklejki z nazwą firmy i sloganem lub innymi marketingowymi treściami, które lepiej spełnią funkcję promocyjną. 

  Rodzaje ramek rejestracyjnych

  Dedykowane ramki do tablic rejestracyjnych wykonuje na zamówienie. W zależności od potrzeb mogą się różnić materiałem wykonania (np. polistyren lub polipropylen), które charakteryzują się wysoką udarnością, dzięki której ramka jest bardzo wytrzymała i trudna do złamania lub uszkodzenia. Należy pamiętać, że ramki rejestracyjne można umieścić nie tylko na samochodach osobowych, ale także na samochodach ciężarówkach, motocyklach i innych pojazdach, które firma posiada. Sprawdź rodzaje na unital.com.pl/oferta/ramki-do-tablic-rejestracyjnych/

  Co umieścić na ramce?

  Najczęściej na ramkach umieszcza się dane kontaktowe firmy. Przede wszystkim nazwę, numer telefonu i adres firmy. Jeżeli firma posiada własną stronę internetową, to można również jej adres tam ulokować. Ciekawą praktyką jest pokazanie logo lub chociażby kolorów firmowych na ramce. 

  Jeżeli chcemy umieścić na ramce napis, to w produkcji dominują dwie metody: sitodruk (metoda tradycyjna) lub druk cyfrowy (nowa metoda). Druk cyfrowy pozwala na  jednoczesne drukowanie wszystkich elementów grafiki bezpośrednio na powierzchni ramki. Co nie tylko skraca czas wykonania, ale także wpływa na jakość uzyskanych kolorów.

  Podsumowanie

  Dedykowane ramki rejestracyjne dla firmy motoryzacyjnej to ciekawa forma pokazania podstawowych, ale jednocześnie kluczowych, informacji na temat firmy. Umożliwia klientowi natychmiastowy i bezpośredni kontakt, a jak wiadomo, należy kuć żelazo póki gorące.

  Artykuł załadowany: 0.3341 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020