REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ostatnie pozostałości po dawnym blaszaku hipermarketu na Kabatach

  Ostatnie pozostałości po dawnym blaszaku hipermarketu na Kabatach (mat. prasowe)

  Zakończyła się rozbiórka blaszaka po Tesco na Kabatach. Deweloper kończy też budowę fundamentów pod przyszłe apartamenty. Echo Investment pochwaliło się, że to najbardziej ekologiczna inwestycja w jego portfolio.

  Rozbiórka hali Tesco na Kabatach ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. Po 22 latach funkcjonowania mieszkańcy pożegnali ten kultowy w wielu kręgach całodobowy sklep. W jego miejscu wyrośnie apartamentowiec z 288 mieszkaniami.

  - Zakończyła się budowa fundamentów. Obecnie przeprowadzane są roboty przy wznoszeniu konstrukcji żelbetowej, a na pierwszej klatce Apartamentów Rytm na Kabatach wykonujemy już strop nad parterem - pochwalił się deweloper.

  W trakcie rozbiórki hipermarketu Echo Investment na miejscu odzyskiwało stal, gruz betonowy i odkrusz betonowy. Materiał porozbiórkowy został posegregowany i ponownie wykorzystany. W ubiegłym roku, dzięki takiemu podejściu, aż 96,4% odpadów z budów dewelopera zostało posegregowane i nie trafiło na wysypisko.

  Jeszcze w tym tygodniu pracę na terenie budowy zakończy kruszarka. Żeby zminimalizować pylenie, hałda była oblewana nieustannie wodą w trakcie trwania prac kruszarki, przez 8-10 godzin na dobę.

  - Wykonawca rozbiórek zadeklarował, że hałda gruzu zniknie najpóźniej we wrześniu - mówi Weronika Ukleja-Sałak, rzecznik prasowy Echo Investment.

  Budowa na 4 z plusem

  Projekt na Kabatach to jak dotąd najbardziej proekologiczne przedsięwzięcie dewelopera znanego m.in. z zabudowy kwartału Browarów Warszawskich. Ursynowskie Apartamenty Rytm otrzymały 70 punktów na 100 możliwych do zdobycia w standardzie Eko Echo, co w sześciostopniowej skali ocen, która nawiązuje do systemu stosowanego w polskich szkołach, daje ocenę 4+.

  Standard Eko Echo wypracowany został przez architektów, inżynierów budownictwa i specjalistów BHP. Firma zadbała o to, by oceny projektów były przeprowadzane rzetelnie.

  Jak wygląda ocenianie? W stupunktowej skali 20 punktów projekt może dostać za rozwiązania ekologiczne (powierzchnie terenów zieleni, wpływ na bioróżnorodność, wybór technologii ogrzewania), 20 za prozdrowotne (za elementy inwestycji, które mają pozytywny wpływ na bezpieczeństwo oraz zdrowie fizyczne i psychiczne mieszkańców, m.in. przestrzenie do integracji lub wypoczynku, rozwiązania gwarantujące optymalne nasłonecznienie czy monitorujące jakość powietrza), kolejne 20 punktów w kategorii „odpowiedzialne prowadzenie budowy” (ograniczanie śladu węglowego dzięki odpowiedniej organizacji dostaw, za jakość materiałów, segregowanie odpadów itp.) oraz 40 pkt za udogodnienia dla mieszkańców i sąsiadów (np. lokalizacja, smart technologie, wspólne przestrzenie).

  - Jako deweloper i twórca całych miejskich kwartałów, jesteśmy świadomi wpływu, jaki mamy na środowisko i lokalną społeczność - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży Echo Investment.

  Staramy się planować naszą pracę i projektować nasze budynki w sposób nie tyle ograniczający szkodliwe aspekty naszej działalności, a wręcz wykluczający je kiedy tylko to możliwe.

  Na Kabatach zmienimy betonowy plac w przyjazną i otwartą przestrzeń. Teren osiedla pozostanie ogólnodostępny – dzięki uniesieniu budynku na filarach, okoliczni mieszkańcy nadal będą mogli korzystać ze skrótu do metra, szkoły czy Lasu Kabackiego.

  Dodatkowo w przestrzeni wspólnej zadbamy o wiele udogodnień, takich jak np.: Paczkomat InPost czy komfortowe meble miejskie, które umilą spędzanie czasu na świeżym powietrzu

  - dodaje przedstawiciel dewelopera.

  Apartamenty Rytm na Kabatach

  Uciążliwe dla mieszkańców okolicy roboty jeszcze trochę potrwają, ale efekt powinien zadowolić sąsiadów z Kabat. Deweloper, aby ograniczyć te najbardziej hałaśliwe prace, zdecydował się budować cały apartamentowiec w jednym etapie. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2023 roku.

  Ogród linearny i miejsce na sąsiedzkie kino w plenerze

  Apartamenty Rytm na Kabatach wyróżniają się spośród innych inwestycji nie tylko doskonałą lokalizacją tuż przy stacji metra, ale też rozwiązaniami zastosowanymi po raz pierwszy na Ursynowie.

  Mieszkańcy każdego lokalu będą mieli do dyspozycji własny taras lub balkon. W części apartamentów przewidziano po dwa balkony lub tarasy, wychodzące na różne strony świata. Odpowiednie doświetlenie zapewniają panoramiczne okna, a o bezpieczeństwo, komfort i oszczędność energii zadba system inteligentnego mieszkania Echo Smart. Zawiera on m.in.: centralę, która bezprzewodowo łączy ze sobą wszystkie urządzenia w jeden system oraz inteligentny głośnik. Dzięki nim, lokalem można sterować głosowo lub z poziomu aplikacji w telefonie.

  - informuje deweloper.

  Na otwartym dla wszystkich terenie z ogrodem linearnym nie zabraknie strefy do aktywnego spędzania wolnego czasu - m.in. podwieszanych ławek czy drabinek do ćwiczeń. Deweloper przewidział nawet... miejsce do organizacji kina plenerowego.

  Okolica apartamentowca - zgodnie z zapowiedziami - ma być pełna zieleni zainspirowanej poszyciem Lasu Kabackiego, wzrost roślin będzie regulowany lampami UV i nawadniany ekologicznym systemem z wykorzystaniem deszczówki.

  Na terenie Apartamentów Rytm na Kabatach znajdzie się także rowerownia, ładowarka do pojazdów elektrycznych czy wspólny taras na dachu. Miejsca, które do tej pory były otwierane domofonem (np. furtki, drzwi czy bramy), zostaną wyposażone w system automatycznego zwalniania zamków. Aby je odblokować lub przywołać windę, wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem z wgraną aplikacją.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 189

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 25
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 13
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 50
   WKURZONY
  • 66
   BRAK SŁÓW

  24Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Trzaskal 24 19 dni temuocena: 50% 

   Na terenie Tesco był olbrzymi parking. Na tym parkingu codziennie parkowali mieszkańcy z okolic Konstancina i Góry Kalwarii i dalej przesiadali się do metra. Teraz te samochody jadą dalej do Warszawy, generują większy ruch na ulicach miasta i zatruwają powietrze. Na spotkaniach z mieszkańcami władze miasta obiecywały że część parkingu zostanie przy nowych centrach handlowych. Władze miasta zgodziły się na zmianę planu zabudowy, deweloperka wykiwała wszystkich za przyzwoleniem władz miasta wybranych przez nas.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Warlord Konstancin 23 19 dni temuocena: 50% 

   Przecież gdzieś muszę zaparkować i wsiąść do metra !!! To i tak lepiej niż miałbym jechać moim bolidem na Śródmieście, gdzie pracuję. Na szczęście jest parking przy Ratuszu :-)

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~kabaty smród 22 2 miesiące temuocena: 67% 

   wszyscy wiemy ludzie z kabat przyjechali ze wsi i nigdy z niczego nie będą zadowoleni

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Kabaty44 21 2 miesiące temuocena: 57% 

   Na takiej atrakcyjnej działce tylko handel lub mieszkaniówka albo łączone funkcje. Szkoda ze nie będzie centrum handlowego. Ktoś kto pisze ze tam powinien być park (przy metrze!) na głowę upadł - niech zrobi park u siebie na działce!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby
  • ~U siebie na działce - możesz! 20 2 miesiące temuocena: 43% 

   W otulinie Lasu Kabackiego, który jest wyjątkowym terenem zielonym i "płucami Ursynowa", nie powinno być galerii handlowej ani multipleksu. Ktoś kto pisze, że tu powinno być centrum handlowe - niech zrobi sobie taką Galerię Handlową u siebie na działce!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby
  • ~issaa 19 2 miesiące temuocena: 64% 

   ~U siebie na działce - możesz! w tej "otulinie" już od przeszłó 20 lat stoją bloki! I całe osiedla mieszkaniowe! I po likwidacji Tesco nie ma mozliwości zrobienia zakupów. Jaki był taki był ale jednak duże zakupy mozna było tam zrobic, a nawet małe. Był tez pasaż z różnymi sklepami i punktami usługowymi. Galeria niewiele różniłaby sie od Tesco. Na dokladke zamykałaby swoje podwoje o 21.00, jak większość galerii. Teraz do dyspozycji mieszkańców są tylko małe i drogie sklepiki, ojcowe Żabki, z mało atrakcyjna ofertą. Zamiast tego będzie kilkuset nowych mieszkańców, generujacych hałas całą dobę. No ale tak zadecydowali mieszkańcy głównie Zaruby a nie "Kabat". Dajże już spokój z tą "otuliną", przedpol. Do lasu kabackiego jest stąd kilometr.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby
  • ~Granda 18 2 miesiące temuocena: 47% 

   Czy Burmistrz Robert Kępa nadal podtrzymuje swoje stanowisko, że na terenie po Tesco będzie strefa handlowa?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby
  • ~A po co? 17 2 miesiące temuocena: 79% 

   A po co? Przecież to nie burmistrz, tylko Plan zagospodarowania przestrzennego przesądza jakiego rodzaju zabudowa jest dopuszczona na danym terenie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby
  • ~P. 16 2 miesiące temuocena: 19% 

   Nie potrafię zrozumieć tych, co dalej narzekają. Park liniowy wzdłuż Sępa-Szarzyńskiego będzie szerszy o kilka lub kilkanaście metrów, na których będą nowe nasadzenia zieleni. Już teraz park dużo zyskał jak nie kończy się blaszaną ścianą TESCO. Pozostanie przejście do metra dla mieszkańców Kabat, bo nowe osiedle nie będzie zamknięte. Ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do ul. Kabackiej i będzie skręcać w stronę ul. Relaksowej. Cała okolica będzie zadbana i nie będzie wielkiej galerii handlowej z hałasem wentylatorów i innymi zanieczyszczeniami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby
  • ~Chodzi o zysk, anie jakieś tam "dobro mieszkańców" 15 2 miesiące temuocena: 88% 

   "Cała okolica będzie zadbana i nie będzie wielkiej galerii handlowej z hałasem wentylatorów i innymi zanieczyszczeniami" - tego akurat my, MIESZKAŃCY kabaty, nie wiemy. Otóż deweloper nie informuje, co zamierza wybudować na pozostałym wolnym terenie. Oczywiste jest tylko, że zbuduje to, co da mu największy zysk, a nie jakieś "dobro mieszkańców".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby
  • ~Boom 14 2 miesiące temuocena: 22% 

   Obserwując reakcję na artykuły dotyczące tej inwestycji to chyba najbardziej reaguje zmieniająca nicki konkurencja. Mieszkańcy mogę sobie pisać co chcą, ale inwestycja idzie do przodu i nic jej nie zatrzyma. To jak obserwowanie obszczekującego ratlerka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 25 wpisy tej osoby
  • ~Kronik 13 2 miesiące temuocena: 33% 

   ~ Właściciel firmy deweloperskiej ma dbać przede wszystkim o kondycję finansową swego przedsiębiorstwa i świadczyć wysoką jakość usług - z tego jest rozliczany. To jego działka i zabuduje ją zgodnie z MPZP. Dlaczego oczekujecie, że przejmie obowiązki miasta i stworzy tam park a nie mieszkania, z których sprzedaży ma zyski?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby
  • ~zKabat 12 2 miesiące temuocena: 23% 

   Mogłabyc galeria z miejskim placem i terenami zielonymi, będzie osiedle mieszkaniowe. Tak zdecydowali m.in. mieszkańcy okolic. Teraz już nie biadolcie. Cieszcie się, że to ładne bloki, niska zabudowa. Mieszkać gdzieś trzeba, ludzie chętnie kupią choćby z uwagi na idealną lokalizację

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 43 wpisy tej osoby
  • ~Paulo 11 2 miesiące temuocena: 89% 

   Bardzo się cieszymy, że powstał kolejny "gołębnik" z mieszkaniami "już od 18000 zł/m2". Najdroższe są po 22000 za metr.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 42 5 wpisy tej osoby
  • ~Kronik 10 2 miesiące temuocena: 8% 

   ~ tylko do kogo mieszkańcy Kabat mają teraz pretensje? czy bloki w których mieszkają to nie są takie same "gołębniki"?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby
  • ~Paulo 9 2 miesiące temuocena: 80% 

   ~Kronik, no niezupełnie. Przyjrzyj się "mrówkowcom" przy Górnośląskiej, tuż przy Wisłostradzie. Dokładnie taki sam trend PRL-owskiej myśli architektonicznej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  • ~jan 8 2 miesiące temuocena: 63% 

   jeszcze więcej ludzi, jeszcze mniej miejsc do parkowania i kolejne cztery żabki, super...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 17 wpisy tej osoby
  • ~Chcemy mniej ludzi i wiecej samochodów! 7 2 miesiące temuocena: 66% 

   Janie, przecież powinno być na odwrót, czyli mniej ludzi, a WIĘCEJ MIEJSC DO PARKOWANIA. Zresztą najlepiej by było, gdyby całe Kabaty zamienić w jeden wielki PARKING.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 10 wpisy tej osoby
  • ~kurzył na urwisku 6 2 miesiące temuocena: 41% 

   Ciekawe, że nikt już nie jojczy, że jest brud, że pyli, że hałas....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby
  • ~Daro 5 2 miesiące temuocena: 54% 

   A co z Netto i strefą handlową?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby
  • ~? 4 2 miesiące temuocena: 87% 

   Qué?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby
  • ~DobryPorucznik 3 2 miesiące temuocena: 61% 

   Wąwozowa utonie w korkach potrójnie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 17 wpisy tej osoby
  • ~Przesiądą się do metra albo będą sterczeć w korkach. 2 2 miesiące temuocena: 56% 

   I niech tonie! Jak KEN całkiem się zakorkuje, to przynajmniej część ludzi stojących codziennie w tych korkach pójdzie po rozum do głowy i przesiądzie się z samochodów do Metra.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby
  • ~issaa 1 2 miesiące temuocena: 80% 

   ~Przesiądą się do metra albo będą sterczeć w korkach. - metro nie wszędzie dojeżdża, dziwne co? póki co jest bardzo "skromne" jak na tak duże miasto i niestety, w takiej formie samochodu nie zastąpi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5272 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022