REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 sierpnia 2022, 18:21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ból zęba może być wyjątkowo uciążliwy. Kiedy nie pomagają środki przeciwbólowe, natychmiastowa wizyta u dentysty może być koniecznością. Na szczęście są placówki, które dbając o komfort swoich pacjentów, są czynne również w niedziele i święta. W dalszej części tekstu przeczytasz, jak sprawdzić, którzy dentyści w Warszawie przyjmują również w dni wolne.

  Oferta gabinetów stomatologicznych

  Większość stomatologów w Warszawie ma kompleksową ofertę, która obejmuje: profilaktykę higieny jamy ustnej, stomatologię zachowawczą, endodoncję (leczenie kanałowe), ortodoncję, protetykę, oraz stomatologię estetyczną.

  Zanim jednak podejmiesz decyzję o skorzystaniu z usług konkretnego dentysty, upewnij się, czy na pewno wykonuje zabiegi, którego potrzebujesz. Warto pamiętać też o tym, że o ile większość dentystów w Warszawie leczy zarówno dorosłych, jak i dzieci, to jednak nie wszyscy zajmują się stomatologią dziecięcą. 

  Ile zarabia dentysta w Warszawie – od czego uzależnione są zarobki?

  Wg danych GUS średnia miesięcznych zarobków dentysty w roku 2020 to 5748,24 zł brutto. Dane te uwzględniają zarówno zarobki stomatologów z sektora publicznego, jak i prywatnego oraz dotyczą tylko dentystów, którzy pracują na podstawie umów o pracę. 

  W stomatologii częstą praktyką jest praca na podstawie kontraktów, dlatego też dane te należy traktować raczej poglądowo. Inne badania podają, że mediana zarobków dentysty to 7220 zł, a średnie zarobki mieszczą się w przedziale 6000-9960 zł, przy czym 25% specjalistów zarabia więcej.

  Zarobki dentystów są uzależnione od czynników takich jak:

  • staż pracy;
  • wykształcenie;
  • wielkość firmy;
  • województwo.

  Najważniejszym czynnikiem jest staż pracy, ponieważ wraz z nim rośnie doświadczenie lekarza. Ceny w tej branży, zresztą jak w każdej innej, są uzależnione od lokalizacji, czyli województwa i miasta, w jakim pracuje dentysta. Warszawa tutaj plasuje się dosyć wysoko ze względu na to, że jest to bardzo duży, konkurencyjny ośrodek miejski.

  Jaki dentysta w Warszawie przyjmuje w niedziele?

  Ból zęba, stany zapalne czy urazy nie wybierają dogodnego dla nas dnia. Pojawiają się nagle i wymagają szybkiej reakcji. Jeżeli dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe i nie jesteś w stanie czekać z wizytą u dentysty do poniedziałku, kiedy wszystkie gabinety są czynne, musisz znaleźć specjalistę, który przyjmuje w weekend. 

  Jak to zrobić? W bazie dentystów w serwisie ALEO.com znajdziesz informacje o gabinetach z danymi kontaktowymi takimi jak adres strony WWW. Wystarczy kliknąć link, aby się na niej znaleźć i sprawdzić, czy ten konkretny dentysta z Warszawy przyjmuje również w weekendy. 

  Czy dentysta może wystawić L4?

  Stomatolog, jak każdy inny lekarz może wystawić zwolnienie chorobowe, przy czym w tym przypadku konieczne jest, aby miał on podpisaną umowę z ZUS. Stomatolog, który nie ma umowy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, nie może wystawić zwolnienia. 

  Umowy takie podpisują zarówno dentyści działający w ramach NFZ, jak i prywatne gabinety. Przed umówieniem się na wizytę, wystarczy zapytać, czy wybrany lekarz dentysta ma taką możliwość. Niezależnie od tego, czy w gabinecie będziemy mieli wykonywany bardziej skomplikowany zabieg chirurgiczny, czy też ekstrakcję ósemki lub założenie plomby, możesz liczyć na L4, jeśli lekarz spełnia opisane wyżej warunki.

  Artykuł załadowany: 0.4257 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022