REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (www.pixabay.com)

  REKLAMA

  Od 10 do 25% kobiet w ciąży cierpi z powodu depresji. W okresie poporodowym zaburzenia nastroju znacznie wzrastają. Fundacja "Zobacz... Jestem" organizuje jesienną edycję warsztatów "Depresja w spódnicy, czyli mamo uśmiechnij się". Trwają zapisy.

  Smutek i przygnębienie po porodzie - tak zwany "baby blues" - powinien ustąpić po dwóch tygodniach po porodzie. Co jeśli tak się nie stanie? Objawy depresji i poczucie niezrozumienia mogą prowadzić do alienacji, zamykania się nawet przed najbliższymi.

  - Jednym z objawów depresji są myśli i zachowania samobójcze. 2 na 10 000 mam choruje na psychozę poporodową - bardzo poważne zaburzenie psychiczne, stanowiące zagrożenie dla życia matki i dziecka, wymagające pilnego rozpoznania i intensywnego leczenia - mówi Magdalena Foryś z fundacji "Zobacz... Jestem". - W przebiegu tej choroby 70-krotnie wzrasta ryzyko samobójstwa, a ok. 4% kobiet w tym stanie zabija swoje dziecko.

  W ramach projektu odbędą się:

  • WYKŁADY: Depresja w spódnicy, czyli edukacyjne na temat zaburzeń nastroju w okresie ciąży i połogu oraz depresji u rodziców małych dzieci. Terminy: 21 listopada, 12 grudnia, godz. 9.00-13.00, Słowo Daje, Pasaż Ursynowski 9/U3.
  • SPOTKANIA GRUPY WSPARCIA: Grupowe spotkania "Posmućmy się razem". Terminy rozmów umawiane są na bieżąco. Kontakt dla osób zainteresowanych: 533 300 401, Ciepło Zimno Bistro, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 49.
  • WARSZTATY I WYKŁADY WYCHOWAWCZE ORAZ ZABAWY DLA DZIECI: Terminy: 17 października, 5 grudnia, godz. 9.00-13.00. Ciepło Zimno Bistro, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 49.
  • KONSULTACJE INDYWIDUALNE I WIZYTY DOMOWE: Zapisy: 533 300 401, 883 337 883.

  Szczegóły: http://depresjawspodnicy.pl/ lub http://zobaczjestem.pl/Zapisy i informacje: Katarzyna Brzoza, tel: 533 300 401, 883 337 883, email: kontakt@zobaczjestem.pl.

  Projekt skierowany jest do mieszkańców M.St. Warszawa. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające na terenie dzielnicy Ursynów lub z nią związane. Projekt współfinansuje M.St. Warszawa – Dzielnica Ursynów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1464 sekundy
  REKLAMA