REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 stycznia 2017, 14:30 komentarzy 127

  (AR)

  REKLAMA

  Na Dereniowej kierowca mercedesa potrącił dwie dziewczynki wracające ze szkoły. Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy KFC.

  Do zdarzenia doszło ok. 13:30. - 11- i 12-letnia dzewczynka wracały ze szkoły, zostały potrącone na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej - powiedziała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

  Jedna z dziewczynek została zabrana do szpitala, ale nie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ma ogólne obrażenia i potłuczenia. Drugiej dziewczynce nic się nie stało. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

  Obie dziewczynki to uczennice Szkoły Podstawowej nr 323 przy Hirszfelda. Przez kilkadziesiąt minut ruch na zwężonej Dereniowej był zablokowany. W kolejce stały autobusy komunikacji miejskiej. Ulica była nieprzejezdna, bo brakuje tam drugiego pasa do wymijania.

  Na przejściu dla pieszych na wysokości KFC przed laty dochodziło już do potrąceń dzieci. W 2013 roku doszło tu do poważnego wypadku - potrącony został uczeń SP 323, który po wielu operacjach, przez rok dochodził do zdrowia. Po tym zdarzeniu rodzice apelowali do dzielnicy o ustawienie aktywnych znaków i progów zwalniajacych. Były też postulaty postawienia świateł.

  Dziś, gdy Dereniowa została zwężona do jednego pasa ruchu, kierowcy już nie rozpędzają się na tym odcinku. Prawdopodobnie miało to znaczenie w dzisiejszym zdarzeniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  127Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bolek 127 ponad rok temuocena: 36% 

   Wytłumaczcie mi proszę, dlaczego do zakutych łebkow radykalnych przeciwników poprawy bezpieczeństwa pieszych nie dociera fakt, że to Urząd Dzielnicy weryfikuje, opiniuje i przyklepuje projekty do bp?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam 126 ponad rok temuocena: 0% 

   Bolek, rozumiem że chcesz powiedzieć że za obecne zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców powstałe w wyniku zwężenia ulic odpowiada Urząd Dzielnicy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 125 ponad rok temuocena: 83% 

   Bolek organizację ruchu opiniuje urząd dzielnicy a zatwierdza Inżynier Ruchu. W przypadku BP IR ma związane ręce i jak sami rowerzyści to przyznają po prostu jeżeli się na coś nie zgodzi to go zmusza bo to projekt BP... a teraz powiedz w jaki sposób projekt ten poprawia bezpieczeństwo pieszych? Bo jakoś wyjaśnić tego nie potrafisz...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 124 ponad rok temuocena: 25% 

   Bardziej precyzyjnie - projekty do BP weryfikuje urząd dzielnicy w uzgodnieniu z ZDM, BDiK-IR i WRD KSP. Szkoda, że radykalni przeciwnicy poprawy bezpieczeństwa pieszych nie mogą przyswoić :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 123 ponad rok temuocena: 40% 

   Odpowiadając na Twoje pytanko adamm - w bardzo prosty sposób - fizycznie zmusza kierowców do organiczenia prędkości.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 122 ponad rok temuocena: 80% 

   Bolek: WRD to opiniuje ale od dróg powiatowych - to jest tylko potwierdzenie tego że nie do końca masz o tym pojęcie... Co do zmuszania do zredukowania prędkości pojazdów to uważasz że pasy rowerowe to złoty środek? Otóż nie! Są inne lepsze do tego metody ale WY rowerzyści postawiliście sobie jeden cel: pod przykrywką poprawy bezpieczeństwa pieszych chcecie jeździć po asfalcie oddzielnie od pieszych którzy przechodzą przez drogi rowerowe a nawet po nich czasami spacerują matki z dziećmi w wózkach co znacznie ogranicza waszą prędkość. To jest właśnie Wasz cel. Nie poprawa bezpieczeństwa pieszych ale możliwość szybkiej jazdy pomimo tego że piesi jak i kierowcy mają się stosować do wszelakich przepisów i ustępować Wam drogi. Powiedz mi że tak nie jest? Szkoda tylko że jak to mówisz RADYKALNI PRZECIWNICY BEZPIECZEŃSTWA są za tym aby BUDOWAĆ DLA WAS NOWE DROGI ROWEROWE i jednocześnie znaleźć kompromis pomiędzy płynnym ale bezpiecznym ruchem aut na wybranych ulicach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 121 ponad rok temuocena: 80% 

   To co zrobiliście chociażby na Dereniowej w żaden sposób nie poprawia mojego bezpieczeństwa jako pieszego idącego z małym dzieckiem a jako kierowcy utrudnia możliwość płynnego poruszania się autem ze względu na korkowanie ulicy nie wspominając o zwiększonej emisji spalin aut czekających w korku na zmianę świateł. Mieliście gotowy projekt w dzielnicy drogi rowerowej ale wracamy do mojego posta powyżej o co wam tak naprawdę chodzi...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 120 ponad rok temuocena: 63% 

   Poniżej koszty pasów rowerowych ze strony zielonego mazowsza: Bartoka 0,6 km 48 000 zł Surowieckiego 1,1 km 88 000 zł Dereniowa 1,3 km 104 000 zł Stryjeńskich 1,4 km 112 000 zł Romera 1 km 80 000 zł Herbsta 0,8 km 64 000 zł Jastrzębowskiego 0,9 km 72 000 zł Kiedacza - Nugat 0,9 km 72 000 zł Cynamonowa 1,4 km 112 000 zł Gratuluje Panie Wałkuski! Oddaj nam nasze pieniądze które idą na tą Pana bzdurę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~12 119 ponad rok temuocena: 0% 

   W związku z nagminnym korzystaniem ze smartfonów przez kierowców nie widzę szansy na poprawę. A jak ktoś tylko spojrzy czasem na drogę, to te wszystkie oznakowania przejścia mogą zasłaniają mu ofiarę. A w tym konkretnym miejscu wcześniej były tylko spowalniacze i wielu kierowców omijało je slalomem ignorując podwójną ciągłą, jak nieraz sam widziałem. Moim zdaniem tam powinny być światła jak w wielu innych miejscach, gdzie musiał ktoś zginąć, żeby powstały.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 118 ponad rok temuocena: 90% 

   Proszę aby redakcja Halo Ursynów umieściła film jak Dereniowa stoi rano w korkach a my mieszkańcy przez brak płynności ruchu spowodowany wyznaczeniem pasów rowerowych musimy wdychać zwiększoną emisję spalin.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 117 ponad rok temuocena: 5% 

   Zamiast marudzić to korzystaj czasami z komunikacji publicznej! Przyczynisz się w ten sposób do zmniejszenia emisji spalin :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 116 ponad rok temuocena: 97% 

   ~Bolec,kolec,stolec? Z przyjemnościa wsiadłem dziś do samochodu, przyczyniając się t ten sposób do zabicia 1.5 misia polarnego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 115 ponad rok temuocena: 100% 

   Bolek chętnie jak jadę na masowa imprezę lub podobne wydarzenie. W każdym innym przypadku przy moim trybie pracy komunikacja nie zdaje egzaminu i tracę zbyt dużo czasu. Poza tym cenię sobie komfort i prywatność jaką mam w swoim samochodzie czego komunikacja miejska mi nie zapewni. Jeżeli pracujesz w np centrum i Twój dzień wyglada tak dom-metro-biuro-metro-dom to możesz te swoje filozoficzne wywody pisać. W każdym innym przypadku popatrz na innych mieszkańców których w...w ogarnia na wasze durne pomysły.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 114 ponad rok temuocena: 100% 

   Widzisz Bolek, tak się składa, ze ja ostatnio kilka tygodni jeździłem komunikacją. Generalnie to przereklamowana. Ciekawy jestem gdzie Ty chcesz w godzinach szczytu wcisnąć tych wszystkich ludzi do metra albo skm? Ty chyba dawno w metrze nie byłeś, co? Co to za frajda stać ściśnięty jak sardynka, z jakims zasmarkańcem prychającym mi w twarz swoją grypa. Albo z kimś kto się nażarł czosnku albo przed chwilą jarał szlugi? Wychodze zgrzany na powierzchnię i marznę dla odmiany czekając na autobus. Ja już za stary na to jestem. Poza tym ja nie kupuję auta, zeby stało w garażu na wystawie. Może Ciebie stać na takie fanaberie. Mnie nie. I polecam wypowiedź pani z sanepidu. Poszukaj sobie w artykule "po trzecie zdrowie" http://wawalove.pl/Oni-nie-chc...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 113 ponad rok temuocena: 39% 

   Cebulą zawiało z tych Waszych komentów ;P Aż w oczy zaszczypało, auć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Dereniowej 112 ponad rok temuocena: 77% 

   Zwężenie Dereniowej przyniosło same problemy. Nie miała baba problemu kupiła sobie prosiaka (pas dla rowerzystów). Zwężenie to pomysł IDIOTYCZNY w każdym wymiarze. tj, SZEROKOŚCI (tłumaczyć nie trzeba) DŁUGOŚCI (zakorkowania całkiem drożnej ulicy, brak możliwości wymijania, pas dla rowerów nie wykorzystywany przez 9 miesięcy roku - MARNOTRAWSTWO ) WYSOKOŚCI (na różnych wysokościach źle zaplanowano skręty i zawężenia dla samochodów ciężarowych - co widać po skutkach powywracanych słupków typu U5 - po prostu jest za wąsko do wykonania manewru skrętu oraz zablokowano wyjazdy w lewo i w prawo z osiedlowych uliczek. CZASU - pomysł aby zwęzić ulicę przelotową na Kabaty kiedy będzie przebudowywana ul. Płaskowicka (a praktycznie zamknięta na TRZY LATA) oraz zamkniecie dostępu do nowo poszerzonej ul. Pileckiego i cały ruch z Puławskiej trafi na Dereniową uważam za specyficzny prezent od grupy piszącej projekty partycypacyjne dla mieszkańców Dereniowej Natolina i Kabat. A wystarczyły światła.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 111 ponad rok temuocena: 19% 

   Tylko, że głownie wirtualne problemy :) Piesi korzystający z nowych rozwiąń po prostu je sobie chwalą :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 110 ponad rok temuocena: 14% 

   Ładnie to się tak podszywać pod mieszkańca Dereniowej? ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 109 ponad rok temuocena: 36% 

   Radykalni przeciwny poprawy bezpieczeństwa na Ursynowie powinni przeczytać ostatnie zdanie i wziąć je sobie do serca - "Dziś, gdy Dereniowa została zwężona do jednego pasa ruchu, kierowcy już nie rozpędzają się na tym odcinku. Prawdopodobnie miało to znaczenie w dzisiejszym zdarzeniu."

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 108 ponad rok temuocena: 67% 

   Bolek powiedz mi kim jesteś że tak to oceniasz (pytam o zawód)? Jakoś nie zauważyłem aby którykolwiek z Was rowerzystów miał jakiekolwiek wykształcenie w zakresie projektowania drogowego baaa nie wspominając że nie macie uprawnień do projektowania które aby otrzymać należy zdać egzamin z zakresu znajomości przepisów prawa i posiadania wiedzy praktycznej z możliwością jej zastosowania... ale w zakresie inżynierii ruchu pewnie wiecie wszystko bo tego uczą na pedagogice albo innym pokrewnym kierunku studiów (zaznaczam że moim zamiarem nie jest obrażanie kogokolwiek). Zakładam jednak że jesteś wybitnym specjalistą w zakresie projektowania że tak się na tym forum wypowiadasz a w dodatku obrażasz innych...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 107 ponad rok temuocena: 14% 

   adamm piętnowanie głupoty i wsteczniactwa to nie jest obrażanie innych, ale jeśli poczułeś się obrażony to przepraszam :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 106 ponad rok temuocena: 81% 

   Bolek: czemu wsteczniactwa i głupoty? Możesz to wyjaśnić?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 105 ponad rok temuocena: 0% 

   adamm: ale co?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 104 ponad rok temuocena: 100% 

   Bolek pisać umiesz. A czytać?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 103 ponad rok temuocena: 14% 

   Nie Boguś, nie umiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 102 ponad rok temuocena: 100% 

   Bolek chyba mnie z kimś wyraźnie mylisz. A jak pytam o wyjaśnienia to zmieniasz temat. Typowe dla pseudo rowerzystów którzy zwiedzili cały świat i wiedzą jak go urządzać. Odpowiedz na pytania albo nie marnuj naszego czasu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 101 ponad rok temuocena: 17% 

   Widocznie mylę Cię z którymś z populistów z projektu urynów, ale jakie jest pytanie drogi adamie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 100 ponad rok temuocena: 100% 

   Bolek: skoro czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną powtórzę: twierdzisz że mówimy głupoty i jesteśmy zacofani. Rozwiń ten wątek i oświeć nas swoimi mądrościami

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 99 ponad rok temuocena: 56% 

   ale po co skoro to fanatyków/radykałów nie trafiają racjonalne argumenty?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 98 ponad rok temuocena: 29% 

   O, widzisz, i pierwszy raz napisałeś coś z sensem :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 97 ponad rok temuocena: 100% 

   Bolek argumenty to najpierw trzeba mieć a Tobie ich brakuje i wynika to z braku jakiejkolwiek wiedzy. Jak do tej pory z twojej strony nie padły żadne konkrety wiec radykałem i to rowerowym jesteś ty. Zero dyskusji i jakichkowiek argumentów prawda jest po naszej stronie - typowe dla rowerzystów. Nawet na pytania nie potrafisz odpowiedzieć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bol3k 96 ponad rok temuocena: 0% 

   Prawda jest po Waszej stronie? Czyli Twojej i głosów w Twojej głowie? Czy czyjej? Bo chyba nie wypowiadasz się w imieniu wszystkich radykalnych przeciwników poprawy bezpieczeństwa pieszych? Czy jednak ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 95 ponad rok temuocena: 100% 

   Jeżeli poprawicie moje bezpieczeństwo jako pieszego nie będę miał żadnych uwag ale jak na razie przejść przez Dereniową jest 10 razy trudniej niż wcześniej. Poza tym ja wypowiadam się wyłącznie w swoim imieniu za to wy rowerowi gamonie macie z gimnazjum nawyk ja=wszyscy i tak ma być. A jeżeli słyszysz głosy w głowie to się zgłoś do specjalisty.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 94 ponad rok temuocena: 70% 

   Rowerzyści są bardzo czuli na komentarze - nawet HU już zgłaszają do usunięcia...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 93 ponad rok temuocena: 29% 

   I dobrze, że zgłaszają :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 92 ponad rok temuocena: 76% 

   Bo prawda jest tylko jedna? Rowerowa? Nie ośmieszaj sie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 91 ponad rok temuocena: 21% 

   Nie adaś! Zgłaszają bo serio nie mogą czytać tych Twoich mądrości :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 90 ponad rok temuocena: 89% 

   Na zdjęciu nawet pod śniegiem widać kuriozalnie szeroki trawnik. Tam powinni wetknąć te cholerne pasy rowerowe, a nie zwężać jezdnię!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 89 ponad rok temuocena: 81% 

   Podziękuj Walkuskiemu i Nawrockiemu - mesjaszom Ursynowa.... jako że rowerzyści skutecznie zgłaszają moje posty do usunięcia to znaczy że prawda w oczy kole...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 88 ponad rok temuocena: 24% 

   Nie adamm, to nie rowerzyści zgłaszają Twoje posty, tylko zwykli mieszkańcy dostają raka oczu od czytania tej Twojej prawdy objawionej co tak kole te oczka, że one tak krwawią i krawią :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 87 ponad rok temuocena: 11% 

   adamm ale ja cię proszę już nie kuj oczków

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 86 ponad rok temuocena: 94% 

   _bolec Zwykli mieszkańcy, to zdaje się dali wam siarczystego kopa w d.... na Stryjeńskich. I dadzą ponownie, na Bartoka

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boleq 85 ponad rok temuocena: 11% 

   kamil tak Ci powiedział?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam 84 ponad rok temuocena: 91% 

   Panie Burmistrzu, żądamy przywrócenia bezpieczeństwa na zawężonych ulicach naszej dzielnicy! Jak widać wprowadzone "Rewolucje" nie sprawdzają się. Obecnie w sytuacjach kryzysowych służby nie mają jak dojechać na miejsce wypadku!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 83 ponad rok temuocena: 86% 

   Popieram!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 82 ponad rok temuocena: 25% 

   Kamil Orzeł/Maciej Antosiuk - nie potraficie się porozumiewać z burmistrzem inaczej niż za pośrednictwem trollkomentów adama/kuby?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J23 81 ponad rok temuocena: 31% 

   czyżby w Polsce pasy stanowiły dekoracją ulic? Dlaczego nikt nie przestrzega pierwszeństwa pieszych na pasach, tym bardziej oznaczonego specjalnym znakiem drogowym? A moze to zwykła nieznajomość przepisów ruchu drogowego i z tego wynika ryzyko przechodzenia jezdni w Polsce...? Na zachodzie, za najechanie na pasach na pieszego zbiera się prawo jadny i wsadza do pierdla, Panowie! Czas by i w Polsce pieszy przestał być zwierzyną łowną... Pieszy, to bowiem nie kanarek i górą nie przeleci...!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 80 ponad rok temuocena: 17% 

   Zgadzam się, problem w tym, że posłowie nie mają odwagi uchwalić dla pieszych pierwszeństwa na pasach!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alek 79 ponad rok temuocena: 100% 

   To jest bardzo szeroki problem. Dotyczy m.in. szkolenia kierowców, kultury jazdy, infrastruktury, zachowania pieszych itd. Nikt nie chce przejechać człowieka - wszystko jedno czy na pasach czy nie. Najważniejsze problemy: 1. Fatalne oświetlenie przejść dla pieszych i ich okolic. Kierowca musi widzieć co się dzieje przed przejściem, zanim pieszy wchodzi na jezdnię. Nie rozumiem dlaczego inwestuje się w wielu miejscach w różne dziwne kolorowe światełka, (które jeszcze bardziej ograniczają widoczność w nocy) zamiast systematycznie instalować oświetlenie LEDowe. 2. Wyprzedzanie na pasach - to jest jakaś plaga. Powinni za to odbierać prawo jazdy na jakiś czas i oddawać po przejściu dodatkowego szkolenia w tym zakresie. Ludzie często nie wiedzą, że robią źle - za każdym razem dziwią się jak im zwracam uwagę. Nie wiedzą o jakie wyprzedzanie mi chodzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alek 78 ponad rok temuocena: 100% 

   3. Tam gdzie są 3 pasy ruchu i ograniczenie 70 km/h nie może być przejść bez sygnalizacji. (np. Puławska w stronę Piaseczna). To jest po prostu niebezpieczne. W Niemczech np. zakazane prawnie. 4. Piesi też nie są bez winy. Nie znają przepisów, nie rozumieją, że kierowca może w pewnych warunkach ich nie widzieć. Większość ofiar wśród pieszych, to ludzie bez prawa jazdy. Myślą, że skoro oni widzą samochód, to kierowca ich też. Na dodatek dużo osób ubiera się na czarno, nie mają żadnych elementów odblaskowych (wracamy do pkt 1)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 77 ponad rok temuocena: 15% 

   Potrącone przez Mercedesa... a jakże, kierowca ślepy czy zbyt potrzebujący przyszpanować swoim wozem? Toć złote lamborghini to to nie jest. Idioci.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alek 76 ponad rok temuocena: 81% 

   Brawa za najgłupszy komentarz. Co to ma do rzeczy? Chodzi o kierowcę, reszta nie ma znaczenia. Lepiej być potrąconym przez Lamborghini? Naprawdę? Kierowcy powinni przechodzić okresowe badania. Jeśli nie wszyscy, to koniecznie po przekroczeniu 60-65 lat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B. 75 ponad rok temuocena: 11% 

   Jakimś dziwnym trafem najbardziej chamowato po ulicach jeżdżą właśnie kierowcy samochodów "luksusowych". Uważają, że są panami Wszechświata, bo mają Merdecesy, BMW, Lamborghini itp. i że wszyscy będą im ustępować, bo oni mają wóz. Jakoś nie dziwi mnie jeden z tutejszych komentarzy, że kierowcy bardziej było szkoda lusterka niż dziecka, które potrącił. Bo przecież zepsute lusterko w Mercedesie to tragedia o wiele większej rangi niż zdrowie i życie. Chore

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 74 ponad rok temuocena: 17% 

   Gdyby nie nowa reorganizacja ruchu na Dereniowej mogło zakończyć się dużo bardziej tragicznie! Kiedy to wreszcie dotrze do tych zakutych łbów, które walczą z poprawą bezpieczeństwa pieszych???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 73 ponad rok temuocena: 85% 

   Zluzuj lajkry, Bolek, bo chyba coś uciska :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 72 ponad rok temuocena: 97% 

   w jaki sposób nowa reorganizacja na to wpłynęła?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alek 71 ponad rok temuocena: 73% 

   Sam jesteś zakuty łeb! Jaka to niby poprawa? Cała ulica zakorkowana, policja i pogotowie nie może dojechać na miejsce wypadku, ponieważ wszystko stoi i jest tylko jeden pas. A jak ktoś jeździ jak pierdoła, to i tak spowoduje wypadek. Jaka to różnica, że obok Mercedesa nie jechały samochody na sąsiednim pasie? Ktoś obok hamuje, a Mercedes nie. Dalej ten sam wypadek. Niebezpieczne jest przejście bez świateł, a w szczególności koło szkoły. Tyle w temacie. Zamiast wywalać 700 tys zł w durne pomysły ekoterrorystów. Wystarczy zainwestować w oświetlenie led na przejściu i sygnalizację na żądanie. Prędzej pierdoła z Merca zauważy czerwone światło, niż 2 dzieci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 70 ponad rok temuocena: 73% 

   Gdyby nie nowa organizacja ruchu karetka nie stała by w korku...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 69 ponad rok temuocena: 65% 

   Bolek jakbyś chciał bezpieczeństwa pieszych jak piszesz to byś chciał tutaj świateł a nie pasów rowerowych. Nie pisz wiec bzdur że dzięki zmianom nic się nie stało - otóż stało się to co ostatnio kilkukrotnie stało się na cynamonowej czyli potrącenie pieszych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 68 ponad rok temuocena: 30% 

   Światła nie gwarantują 100procentowego bezpieczeństwa, ale do zakutych łbów to też niestety nie trafia :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 67 ponad rok temuocena: 61% 

   Bolek a kim jesteś z wykształcenia "zakuty łbie" jak to określasz innych?? Jesteś Projektantem drogowym i masz uprawnienia w tym zakresie czy twoja wiedza opiera się wyłącznie na wymyślonych stwierdzeniach?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 66 ponad rok temuocena: 23% 

   Nie mój drogi. Moja wiedza opiera się na ogólnie dostępnych danych i badaniach. Gdybyś je znał wiedziałbyś jak iluzorycznym w kw. poprawy bezpieczeństwa, a przy tym kosztownym rozwiązaniem jest sygnalizacja świetlna.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 65 ponad rok temuocena: 80% 

   Bolek jakbyś się znał i czytał to również byś wiedział chociażby to jaki jest ruch na Ursynowie co akurat jest tutaj rzeczą podstawową. Idąc Twoim tokiem rozumowania lepiej było wydać 700.000pln na połowę Dereniowej (pasy rowerowe) niż tą samą kwotę na budowę drogi rowerowej ma całym odcinku z sygnalizacją przy szkołach. BRAWO wiedza godna pożałowania. A i przestań czytać gazety typu "mój rower, moje ulice" a zacznij prawo budowlane i rozp dot dróg publicznych

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 64 ponad rok temuocena: 67% 

   To nie zwężenie ulicy Dereniowej sprzyja wypadkom samochodowym a brak świateł przy przejściu dla pieszych w miejscu gdzie zdarzyl się wypadek. O te światła, co należy podkreśić, przez wiele lat walczyli rodzice dzieci ze szkoły podstawowej 323. Mimo wielu petycji i próśb świateł do dzisiaj nie ma. Może o to należy zapytać pana burmistrza - dlaczego nie ma świateł skoro jest to stały szlak dzieci z/do szkoły? Czy doprawdy ruch samochodowy powinien mieć priorytet kosztem bezpieczeństwa dzieci??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 63 ponad rok temuocena: 0% 

   ze zdjęć wynika, ze to w biały dzień się stało. co w tej sytuacji po światłach?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 62 ponad rok temuocena: 93% 

   volta Swiatła działają i w dzień. Czerwone, zólte i zielone. Na czerwonym się stoi, na zielonym idzie, serio nie wiedziałaś?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 61 ponad rok temuocena: 33% 

   W tej sytuacji widzę dwie możliwości 1. Kompletnie ślepy kierowca, który nie zauważa przejścia dla pieszych i ludzi na nich. 2. Totalna nieuwaga dziewczynek, które wskakują wprost pod nadjeżdżający samochód (tu jest też wina kierowcy, ponieważ powinien być w stanie przewidzieć potencjalne zagrożenie i wcześniej zareagować) W obu przypadkach światłą by w niczym nie pomogły.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 60 ponad rok temuocena: 0% 

   ledy seba, świecą na czerwono? rzeczywiście nie wiedziałam, ale seba z bede mial wypadek mnie oświecił nomen omen:) dzięki seba

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alek 59 ponad rok temuocena: 84% 

   I co ekoterroryści? Zatkało kakao? Proponuję zlikwidować kolejny pas, przemalować wszystko na czerwono i zrobić ścieżkę rowerową na całej szerokości. A i zapomniałem, koniecznie więcej pomarańczowych światełek. Albo poszerzyć wysepki, żeby rowerzyści nie rozpędzali się za bardzo. Całe szczęście, że nie stało się nic poważnego...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 58 ponad rok temuocena: 89% 

   Poproszę redakcję Halo Ursynów aby zapytała Burmistrza/ZDM/Inżyniera Ruchu dlaczego są organizowane "po cichu" spotkania w sprawie zwężenia Stryjeńskich?? Z tego co wiem takie spotkanie odbyło się pod koniec roku i następne ma być wkrótce!!! Czy burmistrz ma zamiar złamać dane mieszkańcom słowo?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 57 ponad rok temuocena: 85% 

   No cóż, jak to ci od rowerow napisali, lepszego ' pelnomocnika' już pewnie nigdy nie będą mieli. Korzystają na maxa dopoki mogą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 56 ponad rok temuocena: 5% 

   Słowo to dano mieszkańcom, którzy zagłosowali na projekt pasów rowerowych na Stryjeńskich. Ci zostali przez burmistrza Kempę oszukani!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~p 55 ponad rok temuocena: 84% 

   nalezy zlikwidowac budzety partycypacyjne zeby pozbawic paru idiotow mozliwosci uszczesliwiania innych na sile , walkuski aktywisto z ... wziety, idz do jakiejs roboty., oszolom po filozofii, spolecznik ....y

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamazuzi 54 ponad rok temuocena: 31% 

   Drogi seba ja jestem matką dziewczynki potluczonej jak napisałeś nie życzę Ci byś kiedyś coś takiego przeżył widząc swoje dziecko we krwi leżące i brwi śnieżnej i czekające na karetkę która przyjechała po 20min A pan kierowca po 70 bardziej przejął się urwanie lusterkiem i pobity światłem niż życiem dziecka I nie jest to tylko potluczenie. ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 53 ponad rok temuocena: 84% 

   Bo pewnie wyskoczyła sama pod samochód, jeżdzę często tamtędy i wiem jak dzieciaki potrafią przebiegać przez jezdnię znienacka. A wtedy kierowca nawet przy 30km/h niec nie zrobi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa 52 ponad rok temuocena: 93% 

   Podziękuj Wałkuskiemu, że karetka przyjechała po 20 minutach. Jak miała dojechać, skoro CAŁA ZWĘŻONA przez niego ulica stała w korkach??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 51 ponad rok temuocena: 14% 

   seba, zastanów się co piszesz. Dzieci są jednak poszkodowane. Ewa, być może dzięki Panu Wałkuskiemu tym dzieciom nie stało się nic poważniejszego. Bez zwężenia kierowca na pewno jechałby szybciej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 50 ponad rok temuocena: 84% 

   Łukaszu, masz całkowitą rację. Jak są dwa pasy ruchu i progi, to kierowca przelatuje nad progami z prędkością 70 km/h albo i ze 130 km/h. A dopiero jak jest jeden pas ruchu i progi, no to dopiero wtedy to się jedzie po progach 10-20 km/h. Ufff, dziękujemy Wam za to zwężenie, bo przeciez wczesniej nawet tych progów nie czuliśmy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 49 ponad rok temuocena: 83% 

   "..dzięki Panu Wałkuskiemu tym dzieciom nie stało się nic poważniejszego" Dokładnie! To nasz zbawca, nasz Mesjasz! A Nawrocki jest jego prorokiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 48 ponad rok temuocena: 74% 

   Mamo Zuzi widziałem to zdarzenie i nie pamietam lusterka. Może źle widziałem nie wiem nie oceniam czy piszesz prawdę ale mam nadzieję że Dziecku się nic nie stało. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na to że może warto w końcu zakończyć tą rowerową głupotę na naszych ulicach i zmusić w końcu burmistrza do zmian jakie są tu potrzebne (światła na przejściu)?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 47 ponad rok temuocena: 35% 

   Warto zakończyć wreszcie ten populistyczny rzyg samobrony radykalnych przeciwników wszelkich form poprawy bezpieczeństwa i zacząć rozmawiać merytorycznie. Nawet o tak wstecznych pomysłach i niegwarantujacych bezpieczeństwa jak światła na przejściu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 46 ponad rok temuocena: 58% 

   Bolek to zapraszam porozmawiamy merytorycznie. Światła nie poprawiają bezpieczeństwa ale chociażby brak trójkątów widoczności na zjazdach to gwarantuje... źle dobrane promienie skrętów też... i można tak wymieniać ale Ty o tym nie masz pojęcia dzieciaku

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 45 ponad rok temuocena: 0% 

   Zniżając się do Twojego poziomu adam - "dziadzie" :) Nigdzie nie napisałem, że reorganizacje na Cynamonowej czy Dereniowej są idealne, ale skoro "muzgi" w urzędzie nie umieją i nie chco się zajmować poprawianiem bezpieczeństwa to doceniam każdą próbę podjęta przez mieszkańców w tym temacie. Nawet jestem w stanie uszanować Twój postulat zrobienia świateł, mimo iż zaprzeszły, drogi i nie gwarantujący poprawy bezpieczeństwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 44 ponad rok temuocena: 100% 

   Bolek powiedz mi tylko gdzie Wałkuski poprawił bezpieczeństwo? Bo moim zdaniem jest więcej punktów kolizji niż było do tej pory a kierowców w godz szczytu w..w ogarnia i rzadziej zatrzymują się przed przejściami niż to było wcześniej. Do tego kwota jaką dołożysz w podatkach za te zmiany jest absurdalna i uwierz mi sygnalizacja byłaby tańsza. Pytanie tylko dlaczego m.in. ZDM stawia więcej sygnalizacji choć jest taka droga?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 43 ponad rok temuocena: 25% 

   Na Cynamonowej i Dereniowej, na Stryjeńskich nie wyszło bo oportuniści polityczni zablokowali. Nie wierzę Ci, że sygnalizacja była by tańsza, bo nie była by, ale to mniej istotne, bo na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Nie wiem dlaczego tak robi i znając Twoją skłonność do manipulacji faktami, to pewnie jest odwrotnie niż piszesz, ale nie przesądzam. Może to i łatwiej postawić światła niż przeorganizować całą ulicę i stąd takie coś, że idą po prostu na łatwiznę?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 42 ponad rok temuocena: 100% 

   Bolek mówisz że sporo czytasz i na tym opiera się Twoja wiedza. Dlaczego wiec uważasz że manipuluję faktami? Jako że od Ciebie żadnych faktów się nie dowiemy bo nie masz o tym żadnego pojęcia to proszę oficjalne dane M St Warszawy prezentowane m.in. przez ZDM w ogólnodostępnych folderach i publikacjach: zdarzenia na przejściach dla pieszych na odcinkach ulic (liczba wypadków) 1) z sygnalizacją - 7 2) brak sygnalizacji - 41. Podaję oczywiście fragment całość dostępna prawie wszędzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 41 ponad rok temuocena: 50% 

   Czytanie ze zrozumieniem ciągle średnio Ci wychodzi, ale w manipulowaniu faktami jesteś całkiem niezły :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 40 ponad rok temuocena: 100% 

   Podaj jakikolwiek fakt ze źródłem że się mylę? Aaa nie podasz bo ich nie masz ale za to na pewno zmienisz temat i nazwiesz mnie radykałem itp.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolekz 39 ponad rok temuocena: 50% 

   adamm ale Ty się mylisz generalnie w każdej wypowiedzi i zamiast kierować się merytorycznymi argumentami to kierujesz się emocjami i brakiem wiedzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 38 ponad rok temuocena: 50% 

   bolekz: HAHAHA przyjdź pogadamy merytorycznie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa 37 ponad rok temuocena: 70% 

   Wałkuski i Nawrocki powinni zostac obciążeni kosztami strat jakie poniesli ludzie stojący w gigantycznym korku, który ciągnął sie az od Indiry Gandhi. Ja spóźniłam się z mamą do lekarza, bo czekałam w autobusie który sterczał w korku i nie mógł nic zrobić. Sam kierowca przeklinał te zmiany i mówił, że oni sami mają tego dość.. Jak mozna nie dopuścic do zwężania kolejnych ulic przez tych " społeczników z bożej łaski" ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 36 ponad rok temuocena: 37% 

   A czy ten kierowca bez zwężenia ulicy jechałby szybciej czy wolniej. Co wtedy stałoby się tym dzieciom???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 35 ponad rok temuocena: 72% 

   Nie, na tym konkretnym przejściu ten kierowca bez zwężenia nie jechalby ani szybciej ani wolniej. Jechalby tak samo. Czy jechalem pasem wewnętrznym czy zewnętrznym jadę tak samo, bo moja prędkość ograniczały progi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 34 ponad rok temuocena: 28% 

   Gdyby byly 2 pasy i żadnych progów ani spowalniaczy, czyli tak jak by chciały te wsteczniaki z projektu ursynów to z dziewczynek zostałaby mokra plama. A jak juz sie bierzemy za obciążanie ludzmi kosztami za straty, to naliczcie proszę w moim imieniu tego trolla co raz pisze jako ewa a raz jako seba, bo można dostać raka od czytania jego komentarzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 33 ponad rok temuocena: 56% 

   Bolek a co dają te niby progi? W takiej odległości od przejścia nic...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 32 ponad rok temuocena: 0% 

   Wydaje mi się, że jednak dają. Jeśli uważasz, że nic to nawet nie mam zamiaru Cię przekonywać, bo to większego sensu nie ma. A jesli uważasz, że są w zbyt dużej odległości od przejścia, albo że jest ich za mało - śmiało napisz w tej sprawie do wom-u! :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 31 ponad rok temuocena: 100% 

   Przyjdź na Dereniową i policz auta zwalniające przed progiem i te które są rozpędzone już na odcinku próg - przejście. Pomiń te które nie zwalniają to zobaczysz o czym mówię to może sam się przekonasz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 30 ponad rok temuocena: 33% 

   No to na co jeszcze czekasz adamm? Nie bądź tylko internetowym napinaczem i napisz do womu, to przesuną te progi!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 29 ponad rok temuocena: 67% 

   Jedynym kto się tu napina jesteś Ty. Już Ci napisali abyś zluzował lajkry...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boleks 28 ponad rok temuocena: 33% 

   Zluzować lajkry? Tak się w Lublinie mówi?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 27 ponad rok temuocena: 94% 

   Hahahaha macie efekty działań swoich oszolomów od zweżania wszystkiego. Cała ulica stała, autobusy nie jeździły. Co na to Wałkuski, Nawrocki i urząd dzielnicy???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 26 ponad rok temuocena: 91% 

   A jak myślisz? Oni rowerem mogli przecież przejechać...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam 25 ponad rok temuocena: 85% 

   Biedne dziewczynki. Zamiast wydawać pięniądze na projekty zawężania ulic wprowadzające niepotrzebny chaos, dzielnica powinna sfinansować sygnalizacje świetlną na przejściu dla pieszych połączoną z doświetleniem samego przejścia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 24 ponad rok temuocena: 87% 

   Popieram. Zamiast durnych pasów wystarczyłoby zlikwidować jedno przejście i wstawić sygnalizatory wzbudzane przyciskiem. Ale wtedy nie dałoby rady wydać 700.000pln...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 23 ponad rok temuocena: 20% 

   na pasach, na zielonym została rozjechana starsza pani przez pana K, męża Edzi. na napakowanych koksem i na ślepawych dziadków to też nie pomoże niestety....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 22 ponad rok temuocena: 88% 

   Volta, już lepiej się zamknij niż masz pisac głupoty. Porównujesz jazdę ćpuna do jazdy trzeźwego czlowieka, jak wiadomo ze naćpany i pijany ma zupełnie inną ocenę rofi i inny refleks. I skończ z tym obrażaniem starszych ludzi- Twoje dzieci ( o które tak drżysz) na swoich dziadków tez mówią " ślepawe dziady" ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 21 ponad rok temuocena: 8% 

   ach, seba w akcji tak, jak mnie ślepawy dziadek (nie dziad - ale rozumiem, że masz problem z za szybkim czytaniem, jak pewnie i z jeżdżeniem?) przewiózł na czerwonym - to już więcej się z nim nigdzie nie wybieram autem. przecież, ach, nic się nie stało.... rozumiem, że jak dziadek nie widział dziewczynek to nagle czerwone światełko by zobaczył? gabarytowo to się nie składa - średnio- 12 latka ma wzrost 150 cm, jak pozaśrenią to i 160 możę mieć. co tu rozkminiać. może miały nawet na głowach czerwone czapeczki. jak ci dzieciaka rozjedzie na pasach ślepawy dziadek to rozumiem, że to dla ciebie będzie mniejsza szkoda niż koksiarz. otóż - dla mnie nie będzie. rozjechany dzieciak, to rozjechany dzieciak, spytaj matki, jest w wątku powyżej, może ci to wytłumaczy? seba - zmień nicka, bo hasełkiem zamknij się doświadczalnie potwierdzasz, że z rozumkiem krucho, jak to u przecietnego seby.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 20 ponad rok temuocena: 95% 

   fatalna reorganizacja, ciasno, nic nie widać , ludzie wyskakują zza zaparkowanych samochodów w lato będzie jeszcze gorzej bo dojdzie kilku rowerzystów, oby już więcej takich zmian na Ursynowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Befsztyk 19 ponad rok temuocena: 97% 

   Ten artykul to celowa dezinformacja. Przez to niemozliwe, zeby po wymalowaniu calej tej kolorowej sieczki na drodze doszlo do wypadku. Kierowca lawirujacy pomiedzy tymi wszystkimi wzorkami nie moze zagrazac bezpieczenstwu. Z tego wniosek, ze poprawe bezpieczenstwa zapewnia wylacznie pasy rowerowe w poprzek drogi. Nalezy zlikwidowac przejscia dla pieszych, a w ich miejsce wymalowac pasy rowerowe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MonikaD 18 ponad rok temuocena: 96% 

   Mam nadzieję, że dzieciom nic nie będzie. Pewnie już się cieszyły z długiego weekendu...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drake 17 ponad rok temuocena: 81% 

   ja myślałem że jak są pasy rowerowe, to nie ma żadnych wypadków, taka magia

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 16 ponad rok temuocena: 7% 

   to nie myślałeś

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 15 ponad rok temuocena: 5% 

   to akurat cecha charakterystyczna wszystkich populistów projektu ursynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 14 ponad rok temuocena: 83% 

   Nie może być! Przecież ta ulica została "zrewitalizowana" i "uspokojona" wg. najlepszych wzorców Wałkuskiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 13 ponad rok temuocena: 21% 

   została jak widać, dzięki temu dzieciak przeżył, ma TYLKO potłuczenia, drugiej nic się nie stało. teraz sobie dodaj ze 30 km/h więcej gdyby ruch nie był uspokojony - i mamy albo kalekę do końca życia albo śmierć na pasach. szkoda że nie podano wieku kierowcy, obstawiam ślepawego dziadka...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 12 ponad rok temuocena: 10% 

   Dodając takie komentarze drogi populisto z projektu ursynów pokazujesz tylko jak jesteś ograniczony intelektualnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwertyy 11 ponad rok temuocena: 92% 

   Volta, dzieciak ma potłuczenia, bo tam są progi, a nie dlatego, że zwężona jest ulica.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 10 ponad rok temuocena: 93% 

   Panowie rowerzystów nie przekonacie. Jeżeli redakcja HU chce mogę udostępnić filmy i zdjęcia ulicy jak stoi cała zakorkowana autobusami dzięki temu że nie można nikogo wyminąć... a bym zapomniał - a co by było jakby w bloku obok wybuchł pożar? Jakby straż dojechała?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 41 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta 9 ponad rok temuocena: 16% 

   do Qwertyy: wiem że progi też tam są, bo jeżdżę tą ulicą 2x w tygodniu w godzinach szczytu. pomaga i jedno i drugie. nie mam dzieci w tej szkole, ale gdybym miała, to codziennie by mi wizja przekraczania tej ulicy przez moje dzieci skróciła życie o parę lat. bo jak widać - ani zwężenie ani światła ani progi niczego nie gwarantuję. moje przekaraczają Ken i też drżę, ale mimo wszystko - ulica szeroka, z niezłą widocznością i sporym ruchem pieszych na tym przejściu, bo i tak nie przeszkodziło nakoksowanemu ukraińcowi rozjechać nastolatki rok temu o tej porze... matka rannej dziewczynki potwierdziała moje obawy - ślepawy dziadek co było do przewidzenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa 8 ponad rok temuocena: 89% 

   Do Volta Tak pomogło zwężenie, ze matka dziecka zali się, że karetka przyjechała po 20 minutach- a jak miała dojechać, skoro cała ulica była zablokowana autobusami? " ślepawy dziadek"- skąd wiesz idiotko, że był " ślepawy" i skąd u Ciebie tyle pogardy dla starszych ludzi. Sama nigdy nie będziesz stara?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 7 ponad rok temuocena: 22% 

   droga ewo, żaden kierowca czy młody czy stary nie będzie miał u mnie szacunku za rozjeżdżanie dzieci na pasach. w biały dzień, na przejściu z progiem i jednym pasem (odpadło rozjechanie takie, jak dzieciaczka na kenie parę lat temu, w zasadzie 7 letnia Zosia też zdaje się na kabatach na kenie tak zostałą rozjechana - obie przez dziadków, rozumiem, że z sokolim wzrokiem i refleksem godnym seby z beemki) co do karetki? nie wiedziałam że mamy szpital po drugiej stronie ulicy i z powodu korka tylko nie mogła dojechać. może podasz adres, gdzie ten szpital, bo nie wiem, ale zawsze to w wątku można się czegoś ciekawego dowiedzieć...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 6 ponad rok temuocena: 70% 

   A może zamiast się kłócić lepiej przyjść na kolejne spotkanie ws pasów rowerowych i zablokować tą głupotę? Stary czy młody, ślepy czy nie to takie przypadki będą się zdarzać zawsze. Nikt mnie jednak nie przekona do tego że 2 przejścia obok siebie bez świateł będą bezpieczniejsze niż jedno z sygnalizacją wzbudzaną i wyniesionym przejściem. Codziennie odprowadzam dziecko do przedszkola przez to przejście i tylko 1 auto na 10 się zatrzyma i mnie przepuści. Kierowcy autobusów nigdy...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 5 ponad rok temuocena: 35% 

   Zamiast przychodzić na jakieś nudne spotkania to lepiej zacząć realnie działać by poprawić bezpieczeństwo. Np. zgłaszając projekty do BP :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 4 ponad rok temuocena: 70% 

   To już jeden o nazwisku Wałkuski nam durnotę zafundował pt. "Poprawa bezpieczeństwa..." Pytam gdzie ta poprawa? Bolek mieszkasz na Dereniowej że tak się wypowiadasz że jest tutaj lepiej? Otóż ja tu mieszkam i z całą stanowczością mogę stwierdzić że jest gorzej. Co do BP powiedz mi dlaczego pozwolono na pasy rowerowe skoro był zatwierdzony projekt drogi rowerowej wzdłuż chodnika z której korzystaliby WSZYSCY (w szczególności dzieci) a nie wybrana grupka ludzi która myśli tylko o sobie (może jeszcze nie założyli rodzin i nie mają dzieci)? Faktem jest ze projekt BP klepnął ten który z tym teraz walczy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 3 ponad rok temuocena: 15% 

   Ta durnota prawdopodobnie ocaliła życie i zdrowie tych dziewczynek... Co do Twoich pytań, to nie mieszkam przy Dereniowej, a przy Cynamonowej, a co do BP to w mojej ocenie gdyby dzielnicą rządzili kompetentni ludzie, a nie politycy i populiści to nie było by tyle syfu, dezinformacji i kontrowersji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 2 ponad rok temuocena: 93% 

   Bolek gdybać to sobie możemy nawet że wyprofilowanie maski mercedesa im pomogło. Za to z ostatnią częścią Twojego zdania się zgadzam.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 1 ponad rok temuocena: 67% 

   To przynajmniej w jednym się zgadzamy :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1482 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018