REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2019, 06:18 komentarzy 2
  ul. Dereniowa 5

  ul. Dereniowa 5 (nadesłane)

  Ursynów ponownie znalazł się na radarach złodziei. W ostatni weekend mieszkanie przy ul. Dereniowej 5 zostało dosłownie złupione. Złodziej (lub złodzieje) wszedł przez balkon. Ukradł biżuterię, zegarki i drogi sprzęt. Poszkodowana jest zdruzgotana, jednak to nie straty materialne są według niej najdotkliwsze.

  Nasza czytelniczka mieszka na co dzień przy ul. Dereniowej 5, jednak ostatni weekend spędziła poza Warszawą.

  - Wyjechaliśmy w piątek przed szesnastą, a wróciliśmy w niedzielę późnym wieczorem. Drzwi do domu zastałam otwarte - mówi Klaudia, której mieszkanie zostało ograbione.

  Czy włamywacze sforsowali frontowe drzwi i w ten sposób dostali się do mieszkania? Okazuje się, że ich plan był bardziej zuchwały.

  - Sprawcy dostali się do mieszkania na pierwszym piętrze przez drzwi balkonowe, które wyważyli. Wyszli natomiast przez główne drzwi wejściowe, które otworzyli za pomocą znalezionego w środku klucza - mówi sierż. szt. Karol Gruda z mokotowskiej komendy policji.

  Klaudia podejrzewa jak mogło wyglądać włamanie. - Najpewniej dostali się do nas po kracie sąsiada, który mieszka na parterze. Podważyli drzwi i weszli do środka - dodaje poszkodowana mieszkanka.

  Łupem włamywacza padły zegarki, biżuteria i wartościowy sprzęt fotograficzny. - Myślę, że szukali pieniędzy i małych, ale wartościowych przedmiotów, które można łatwo schować i przenieść bez wysiłku - kontynuuje Klaudia.

  (Włamywacze dostali się do mieszkania przy Dereniowej przez balkon)

  Nie ma świadków, nie ma też nagrań monitoringu z okolicy, które pomogłyby stwierdzić, kiedy do włamania doszło. Wiadomo jedynie, że złodziej dostał się do mieszkania przy ul. Dereniowej w weekend - między 11 a 13 października.

  - Może to przypadek, że wybrali właśnie nasze mieszkanie. Bliżej mi jednak do stwierdzenia, że musieli nas obserwować. Mamy dwa psy, więc kiedy jesteśmy w pracy, to one pilnują domu. Ktoś widocznie widział, że wyjeżdżamy na dłużej i zabieramy je ze sobą - wnioskuje Klaudia.

  Policja rozpoczęła typowe w takich sprawach czynności. - Technicy zabezpieczyli ślady, które udało się znaleźć. Sprawa jest jeszcze świeża, więc procesowo nie zdążyła na dobre ruszyć - dodaje sierż. szt. Karol Gruda.

  Klaudia apeluje do sąsiadów z Ursynowa o większą czujność i wrażliwość na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

  - Bądźmy uważni, bo wokół nas dzieje się tak dużo. Informujmy sąsiadów, że wyjeżdżamy. Dziś to ja jestem poszkodowana, ale prawda jest taka, że już jutro to może być każdy - kończy Klaudia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 79

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~trumpek 2 8 miesięcy temuocena: 67% 

   na "wadzę" niech nie liczy, wykrywalność włamań to 10 %

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wojak 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Burmistrz powinien za to odpowiedzieć!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3189 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020