REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Tegoroczne opady deszczu w okresie letnim były wyjątkowo intensywne. Roślinność rosła w zawrotnym tempie, przez co dzielnica musiała zlecić dodatkowe koszenia traw. A jak było z podlewaniem drzew? Czy przydały się dodatkowo zakupione przez urząd worki do kropelkowego podlewania drzew?

  Worki do podlewania drzew metodą kropelkową to pomysł z Budżetu Obywatelskiego. Zakładał on regularne uzupełnianie wody w nowo posadzonych drzewach nawet trzy razy w tygodniu. Projekt o wartości ponad 200 tys. złotych poparło ponad dwa tysiące mieszkańców dzielnicy. Był to jeden z najpopularniejszych projektów wybieranych przez głosujących w 2020 roku.

  Urząd zakupił dodatkowe worki i rozstawił je przy drzewach znajdujących się przy dzielnicowych ulicach, w parkach czy na skwerkach. Na szczęście pogoda praktycznie wyręczyła człowieka. Deszczowe lato zmniejszyło wydatki na podlewanie aż pięciokrotnie.

  - W tym roku z uwagi na intensywne opady deszczu wydaliśmy na podlanie 889 drzew na terenach naszej dzielnicy 43,5 tys. złotych - mówi rzecznik ursynowskiego ratusza Kamila Terpiał.

  Co z resztą pieniędzy?

  Umowa na podlewanie drzewek zawarta przez dzielnicę z firmą zewnętrzną obowiązuje do 10 października. W założeniu woda miała być uzupełniana raz lub w krytycznych sytuacjach trzy razy w tygodniu. Do tej pory, od maja zlecono jedynie 7 napełnień worków o pojemności ok. 60 litrów. 

  Projekt z budżetu obywatelskiego powinien zostać zrealizowany do końca roku. Co w takim razie stanie się z funduszami, które udało się zaoszczędzić?

  - Rozliczamy się z miastem pod koniec umowy. Ciężko stwierdzić, na co zostaną przeznaczone, ponieważ taką decyzję pozostawiamy Radzie Warszawy. Zazwyczaj pieniądze są wykorzystywane na palące potrzeby, które da się zrealizować jeszcze w ciągu roku budżetowego - mówi wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Budżet, który został przewidziany na podlewanie drzew, nie zostanie więc przesunięty na ten sam cel w przyszłym roku. Ale dzielnica zapewnia, że również w przyszłym roku worki do podlewania kropelkowego zostaną zamontowane przy drzewach. To na wypadek, gdy lato będzie suche.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4324 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021