REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KZ)

  REKLAMA

  Na razie droga zastępcza, a jeszcze w tym roku szeroka jezdnia z chodnikami i dodatkowe miejsca parkingowe. Po proteście mieszkańców, deweloper wziął się za naprawę szkód związanych z budową "Zakątka Cybisa". I obiecuje, że powstanie coś z czego sąsiedzi będą zadowoleni.

  Sąsiedzi "Zakątka Cybisa" od blisko trzech lat narzekają na niszczone przez pracowników budowy ulice. Wszędzie jest błoto, dziury, brakuje miejsc parkingowych. Ulicami trudno przejechać i przejść, ponieważ są rozjeżdżane przez ciężki sprzęt budowlany. Lokatorzy chodzą w kaloszach lub ochraniaczach, a ich auta mają uszkodzone podwozia, bo ulica to dziura na dziurze, wielu sąsiadów ulic Dunikowskiego i Cybisa zdewastowane miejsce po prostu... omija. 

  Sąsiedzi domagali się interwencji dzielnicy, która jest właścicielem ciągu pieszo-jezdnego i wydzierżawia go "Jarom". Dwa tygodnie temu mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami ratusza i swojej spółdzielni. Kilka dni później deweloper poprawił drogę. Uzupełniono ubytki betonem, zasypano dziury. 

  - Czy betonowe "zlewki" można nazwać drogą? - komentuje Danuta Frączek, mieszkanka osiedla. - Ale dobrze, że po spotkaniu urzędników i SMB "Jary" deweloper zaczyna coś robić na zdewastowanej przez siebie ulicy. Pojawiły się również spowalniacze, a chwiejące się na wszystkie strony ogrodzenie zostało zabezpieczone.

  Z kolei budowlańcy zapewniają, że to rozwiazanie tylko "na chwilę". - Naprawa drogi wykonana kilka dni temu ma charakter tymczasowy - mówi Jerzy Szymański, prezes zarządu Włodarzewska S.A. - W razie potrzeby będziemy na bieżąco poprawiać stan nawierzchni. 

  Być może "droga przez mękę" już w tym roku zamieni się w jezdnię z prawdziwego zdarzenia. Zgodnie z zapowiedziami dewelopera jeszcze w tym roku zakończ się prace związane z przebudową sieci podziemnych. Wtedy ma powstać droga "lepsza niż spodziewają się mieszkańcy". 

  Początkowo Włodarzewska planowała budowę 4,5 metrowej drogi bez wydzielonych chodników i miejsc postojowych. Teraz obiecuje jezdnię szeroką na 5,5 metra, chodnik oraz 80 miejsc dla aut.

  - Znaczna część instalacji podziemnej, znajdującej się pod wspominaną drogą, została już wykonana - mówi prezes Włodarzewskiej. - Instalacja pochodziła z lat 80. XX wieku i służyła również sąsiednim budynkom. Ze względu na długoletnią eksploatację instalacja wymagała modernizacji, która została dokonana całkowicie na koszt inwestora - chwali się.

  - Dziękujemy za remont, czekamy na spełnienie obietnic i na to, aż ta budowa wreszcie się skończy! A my będziemy mogli zdjąć kalosze - kwitują sąsiedzi "Zakątka Cybisa". 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~azd 6 ponad rok temuocena: 100% 

   W decyzji o warunkach zabudowy 139 z 23.03.2007 roku prezydenta m. st. Warszawy dla inwestycji na Dunikowskiego – Cybisa określono warunki obsługi w zakresie komunikacji wskazując, iż projektowana obsługa komunikacyjna inwestycji od ul. Janowskiego (Barwnej) będzie ciągiem pieszo-jezdnym przewidzianym do rozbudowy. Rozbudowa drogi polegać będzie na realizacji ciągu drogowego o szerokości 5 m i nawierzchni utwardzonej z kostki BAUMA na podłożu wzmocnionym stosownie do przewidywanego natężenia i charakteru ruchu kołowego, z jednostronnym chodnikiem o szerokości min. 2 m i zatokami parkingowymi po stronie przeciwnej - zgodnie z pismem burmistrza Ursynowa, znak WIR. W.J. 7331. 1002-6345/06/07 z dnia 09.01.2007 roku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 5 ponad rok temu

   To tylko obietnice, nie wiadomo skąd ta szerokość drogi – chyba, że zniwelują nam górkę. Poza tym ta naprawa to żart i kpina; łącznie z przewracającym się płotem – przy większej wichurze/

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rysa 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy Pan Prezes Szymański, przed podjęciem prac nad nową,"lepszą niż spodziewają się mieszkańcy" drogą, zechciał spotkać się z tymi mieszkańcami w celu skonsultowania projektu tego zamierzenia. Mam obawy, że nowa droga skończy się przy wjeździe do garażu podziemnego, a resztę będzie musiała zrobić spółdzielnia. Ta nibynaprawa też sięga tylko do bramy wjazdowej na budowę, a zniszczenia sięgają aż do szóstki. Mam również pytanie o te 80 miejsc parkingowych: gdzie zostaną zlokalizowane, bo tych ok. 60-ciu, które zostały zabrane pod budowę nijak nie da się odtworzyć na starym miejscu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agata 3 ponad rok temuocena: 100% 

   błąd droga redakcjo !!! - ciąg pieszo jezdny jest tylko w częsci wydzierżawiony Jarom ( od str Sosnowskiego ) Ciąg Cybisa - Dunikowskiego został wydzierzawiony Włodarzewskiej , po tym jak Jary( Rzada Nadzorcza , Prezes ??? ) cichaczem z tej dzierżawy zrezygnowały , dzięi temu Włodarzewska dysponowała drogą dojazdową do swojej działki i mogła dostać pozwolenie na budowę . Szerokość drogi określona jest też w pozwoleniu na budowę i i z tego wynika a nie z dobrej woli dewelopera .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szok 2 ponad rok temu

   Niestety Wlodarzewska finansuje te inwestycje z innych przychodow, gdy wplaty juz chyba dawno przejadla albo nie ma szczescia do wykonawcow ;( stad taki dlugi czas budowy. Kilku wykonawcow juz zeszlo z budowy co chyba nie jest zaskoczeniem dla okolicznych mieszkancow. Pojawili sie nowi, byly przestoje, kazdy bedzie zwalac wine na poprzedniego etc. Jedyna iskierka nadziei jest taka ze jednak buduja - wolno bo wolno ale troche jednak posuwaja sie do przodu, inaczej sasiedzi zostaliby z masa upadlosciowa i rozkopana budowa i chyba mieliby deja vu z lat 80tych kiedy biegali po rusztowaniach bawiac sie w chowanego.... wiec nie dokuczajcie zbytnio :) A obietnice.... no coz o ile dobrze pamietam I-szy etap obiecywali oddac juz w 2015 r. .. droge tez moga obiecac :) Szkoda mi tylko ludzi ktorzy sa w pulapce i oprocz aneksow nie moga zbytnio nic zrobic... Nad ta budowa ciazy chyba fatum....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał 1 ponad rok temu

   Niestety od początku mieszkańcy ostrzegali, że to miejsce to niewypał. Nie wiem jak szeroka droga musi tam powstać by obsłużyć planowaną ilość mieszkańców Zakątka. A ludzie, którzy kupili tam mieszkania sami są sobie winni. Kupowanie dziury w ziemi od dawna jest ryzykiem. Nie życzę dobrze deweloperowi a mieszkańcom okolicy życzę żeby cała ta inwestycja w końcu upadła i niech tam znów będzie park.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0738 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018