REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Fort Służew

  Fort Służew (SJ)

  Fort Służew ma szansę na rewitalizację. Deweloper, który kupił go wraz z przyległą działką, chce oddać teren dzielnicy.

  Kilka lat temu Fort Służew – zabytkowa zabudowa forteczna z 1883 roku - przeszedł w prywatne ręce. Deweloper kupił je wraz z działką, na której chce postawić budynki mieszkalne. Fort jest pod ochroną wojewódzkiego konserwatora zabytków, więc zburzyć go nie można. Po kilku latach, deweloper zorientował się, że zabudowa forteczna nie jest mu do niczego potrzebna, w związku z czym chce oddać fort w ręce dzielnicy. Nie wiadomo jednak, czy to się uda.

  Dzielnica chętnie przejmie fort, ale jest pewien warunek. Nie może za niego zapłacić. Teraz piłeczka leży po stronie dewelopera, a dzielnica już snuje plany...

  - Jeżeli się uda przejąć forty można by się postarać o pozyskanie środków na ich rewitalizację z zewnętrznych funduszy. Być może uda się utworzyć w tym miejscu kawiarnie i lokale gastronomiczne – mówi burmistrz Piotr Guział.

  Na razie nie wiadomo czy uda się dzielnicy pozyskać teren fortów. Burmistrz nie ukrywa, że na to liczy nawet jeszcze w tym roku.

  - W przyszłym roku moglibyśmy rozpocząć starania o zdobycie środków – dodaje Guział.

  Obecnie teren fortu jest niedostępny dla mieszkańców. Aby się tam dostać, trzeba przejść dzikim wejściem. Od strony Nowoursynowskiej, forty są zagrodzone metalowym płotem. Gdyby zostały poddane rewitalizacji i udostępnione mieszkańcom, mogłyby stać się sympatycznym zakątkiem z wielką historią w tle. A co Wy sądzicie na temat udostępnienia Fortu Służew dla mieszkańców Ursynowa? Czekamy na Wasze opinie.  

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3284 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020