REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Problemy z występowaniem uciążliwych i często niekorzystnie wpływających na zdrowie insektów czy gryzoni mogą występować nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też zakładach pracy czy biurach. Proces ich eliminacji może wówczas zakłócać codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale jest to zabieg konieczny. W Warszawie deratyzację, dezynsekcję i dezynfekcję najlepiej zlecać firmom lokalnym, ponieważ gwarantują szybszy czas reakcji. Czego jednak należy się spodziewać przed, w trakcie i po zakończeniu działań? 

  Dezynsekcja Warszawa – przygotowanie biura i innych pomieszczeń służbowych

  Przed wykonaniem przez daną firmę z Warszawy dezynfekcji, deratyzacji czy właśnie dezynsekcji, trzeba odpowiednio przygotować miejsce pracy. Etap ten umożliwia skuteczne dotarcie wykorzystywanych substancji do wszystkich zakamarków. W biurach i innych pomieszczeniach służbowych znajdują się często komputery i inne urządzenia elektroniczne, a nawet specjalistyczne maszyny (hale produkcyjne). Konieczne jest więc ich zabezpieczenie (przede wszystkim odłączenie od gniazdek, aby nie spowodować zwarcia). Należy też odsunąć od ścian wszystkie szafki i biurka (tam najczęściej chowają się insekty). Dla bezpieczeństwa najlepiej także schować leżące na wierzchu dokumenty i prywatne rzeczy pracowników. Pomocne w szybkim działaniu może być też wstępne znalezienie głównego miejsca osiedlenia się insektów.

  Dezynsekcja Warszawa – jakie metody w zakładach pracy?

  Wykonywanie dezynsekcji w miejscach pracy zasadniczo nie różni się od innych miejsc pod względem dostępności metod – również do wyboru są trzy najbardziej popularne. Należą do nich:

  • metoda żelowa,
  • metoda opryskowa,
  • metoda ULV zamgławianie.

  Jeśli problem jest naprawdę duży, zwykle zaleca się zamgławianie ULV, ponieważ pozwala ono na rozpylenie środka biobójczego w sposób równomierny na całej powierzchni.  Nie zawsze jednak warunki pozwalają na wybór danej metody, więc decyzja podejmowana jest po rozpoznaniu terenu.

  Szukasz specjalistów do walki z insektami? Sprawdź – dezynsekcja Warszawa

  Praca w budynkach służbowych – dezynsekcja Warszawa a działanie firmy

  Jeśli przestrzeń została odpowiednio przygotowana i po konsultacji z firmą udało się też wybrać najlepszą metodę, to rozpoczyna się zasadnicza faza dezynsekcji. W przypadku pomieszczeń, takich jak biura, szatnie czy hale produkcyjne muszą być one w pełni dostępne. Nie powinny znajdować się żadne osoby prócz osoby wykonującej zabieg. Trzeba więc dokładnie rozplanować działanie firmy w dniu dezynsekcji, ponieważ po zakończeniu zabiegu. Nie należy zapominać również o wietrzeniu minimum przez 3h. Aby można na nowo korzystać z wszystkich pomieszczeń objętych zabiegiem, należy przetrzeć biurka, blaty, szafki itp.

  Artykuł załadowany: 0.3991 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022