REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Na ten moment czekało wielu małych mieszkańców Ursynowa. Największy plac zabaw w dzielnicy w końcu został ponownie otwarty. Rodzice zwracają jednak uwagę na niedoróbki i są zawiedzeni stanem Parku Jurajskiego, który był remontowany od początku wakacji. Są też elementy, które zagrażają bezpieczeństwu dzieci.

  Wyremontowany plac zabaw przy osiedlu Jary działa od tygodnia. Otwarto go po wymianie nawierzchni. Zdaniem rodziców nie wszystko jednak poszło jak trzeba. Na placu zabaw straszą metalowe rurki i niezabezpieczone pozostałości po zdemontowanych zabawkach.

  - Cieszy mnie, że wymieniono nawierzchnię, od dawna się o to prosiła, ale zniszczone zabawki dalej są zniszczone, a to, co najbardziej mnie zmroziło to wystające pośrodku placu metalowe elementy. Czy zostaną usunięte dopiero, gdy dojdzie do tragedii? Czy taki plac zabaw powinien być oddany do użytku? Wątpię - mówi pani Basia, mieszkanka, która zaalarmowała naszą redakcję.

  Poza wystającymi elementami rodzice zwracają również uwagę na nieprzyjemny zapach nowej nawierzchni i brak wielu zabaw, które przed remontem wyjątkowo cieszyły ich dzieci: gra w klasy, twister, labirynt, alfabecik i ślady łap. 

  - Zostały zastosowane jakieś materiały strasznie smoliste, z których śmierdzi. Jak się nagrzewa nawierzchnia, to czuć te opary najbardziej. Ciężko dziecko tu puścić, bo ono cały czas to wdycha. Ta powierzchnia była wcześniej integralną częścią, a część jej elementów wciąż tu jest np. koło do twistera i nie wiadomo do czego ma służyć. Pod tyrolką była „rzeka”, która dawała dodatkowe wrażenia. Zamiast dzwoneczków są jakieś dwa kikuty, o które można się przewrócić, łącznie z kręciołkiem. Według mnie to fuszerka i plac zabaw nie jest przygotowany dla dzieci - mówi inna matka.

  Udana interwencja

  Zgłosiliśmy problem do ursynowskiego ratusza, powołując się na głosy zmartwionych rodziców. Urzędnicy postanowili przyjrzeć się sprawie. Okazało się, że zabawki są remontowane, a groźne "kikuty" zostały początkowo zabezpieczone.

  - Wystające elementy po demontażu zabawek były pierwotnie zabezpieczone. Podejrzewamy, że ktoś zerwał zabezpieczenia. Zabawki wrócą na miejsce, jak tylko zostaną odświeżone i naprawione - informuje dzielnica.

  Firma, która remontuje zabawki ma jak najszybciej zabezpieczyć niebezpieczne elementy. Również wzbudzająca zastrzeżenia nawierzchnia nie powinna martwić rodziców. Według zapewnień ratusza przeszła odpowiednie badania i jest przystosowana do stosowania na placach zabaw.

  Nawierzchnia jest fabrycznie nowa, może więc przez jakiś czas wydzielać zapach. Została wykonana z atestowanego materiału i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa - dodaje ursynowski ratusz.

  Wymiana nawierzchni na placu zabaw to efekt zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego „Jurajski Plac Zabaw – niech dinozaury dalej cieszą dzieci. Modernizacja nawierzchni placu zabaw”, który otrzymał poparcie 1923 mieszkańców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Legionista 8 17 dni temuocena: 100% 

   W ogóle niezrozumiałe jest to żeby takie rzeczy jak remont placu zabaw szło z budżetu partycypacyjnego. Przecież ten plac zabaw jest w zarządzie Urzędu Dzielnicy Ursynów. Czyli gdyby projekt obywatelski nie wygrał to plac zabaw nie zostałby wyremontowany ???

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Człowiek 7 18 dni temuocena: 88% 

   Błagam dofinansujcie pogotowie. Ludzie umierają.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 18 dni temuocena: 62% 

   Ale dlaczego piszesz to tutaj? Za pogotowie odpowiada rząd.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dick 5 18 dni temuocena: 88% 

   Rurki? Popatrzcie na te ławki z ostrym kantem akurat na wysokości dziecięcej głowy.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bezpieczeństwo 4 18 dni temuocena: 90% 

   Tradycyjnie pracownicy Ratusza nie mają sobie nic do zarzucenia- pozazdrościć takiego samozadowolenia z fuszerki

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Buk 3 18 dni temuocena: 35% 

   Najważniejsze żeby kamery działały. To tej pory były tylko atrapy. Przydadzą się dla policji zeby weryfikowali zachowanie dzieci ( blondynów ze szkoły na ul. Teligi).

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 18 dni temuocena: 100% 

   Proste rozwiązanie skomplikowanego problemu: zamknąć plac zabaw dopóki nie wrócą wszystkie remontowane elementy i wywietrzeje nawierzchnia.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Berry 1 17 dni temuocena: 100% 

   Proste i nie proste. Byłam tam 3 tygodnie temu, na otwartej części przeznaczonej dla mniejszych dzieci. Furtki do drugiej części pozamykane na łańcuchy - co robili rodzice? Przesadzali dzieci przez ogrodzenie, żeby mogły się pobawić! I jeszcze byli zbulwersowani, że są zamknięte furtki. O wchodzeniu przez dziurę w płocie zastawioną paletą nie wspominam nawet. Także takie rozwiązania to nie w Polsce :)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2846 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021