REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Żagiel na placu przy Pala Telekiego na Kabatach

  Żagiel na placu przy Pala Telekiego na Kabatach (SK)

  Największy i najpopularniejszy plac zabaw na Ursynowie - "Dinozaury" na Olkówce - doczeka się żagla osłaniającego dzieci przed słońcem oraz poidełka. - Dlaczego dopiero po wakacjach, a nie przed latem? - zastanawiają się rodzice.

  Jurajski plac zabaw przy Puszczyka do końca września zyska zadaszenie przed słońcem. Żagiel z odpornej na promienie słoneczne tkaniny, o szerokości ponad 5 metrów, zostanie rozpostarty na czterech drewnianych wspornikach na wysokości ponad trzech metrów. Podobne zadaszenia są już w innych popularnych miejscach zabaw dzieci z Ursynowa - w parku Przy Bażantarni, na placu zabaw przy ul. Pala Telekiego.

  - Dla małych dzieci osłonięcie piaskownicy jest wręcz koniecznością, mogą bawić się bez obaw. Mamy, z pewnością nie martwią się o to, czy ich dziecko nie dostanie udaru słonecznego. W dzisiejszych czasach, gdy gorących dni jest coraz więcej, to bardzo istotne - mówi pani Małgorzata, mama czterolatka, którą spotykamy na placu przy przedszkolu na Kabatach.

  Znów projekt z poślizgiem

  Budowa zadaszeń to projekt z budżetu obywatelskiego na 2019 rok autorstwa Krzysztofa Olędzkiego, na który zagłosowało prawie 800 osób. Przewiduje nie tylko budowę żagla osłaniającego przed słońcem, ale także postawienie poidełka z wodą pitną.

  Urzędnicy niespecjalnie spieszyli się z realizacją projektu. Najpierw trwała budowa przyłącza wodociągowego, a potem czekano na przygotowanie projektów budowlanych i ich zatwierdzenie. I wreszcie na to, aż miejska jednostka odpowiedzialna za poidełka (kilka z nich stanęło w Warszawie w ubiegłym roku) zdecyduje czy sama postawi poidełko na Ursynowie czy też odda projekt dzielnicy. Nie udał się też lipcowy konkurs na wykonawcę inwestycji.

  W ostatnich dniach dzielnica wreszcie doszła do finału urzędniczych zmagań z materią. Opublikowała kolejne zapytanie ofertowe skierowane do firm zainteresowanych pracami na Olkówce. Jeśli do środy zgłoszą się chętni, to do końca września przy "Dinozaurach" stanie zarówno pierwsze na Ursynowie poidełko - miniaturka słynnej "Grubej Kaśki" - jak i zadaszenie.

  - Bardzo fajna rzecz. Szkoda tylko, że pojawi się dopiero po wakacjach. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze skorzystać - mówi pani Aleksandra, bywalczyni "Dinozaurów", mama 5-latka.

  Opóźnienia w realizacji projektów z budżetu obywatelskiego mają na Ursynowie długą tradycję. Po wakacjach montowano w ubiegłym roku także zadaszenie piaskownicy w parku Przy Bażantarni. Z umowy wycofał się wówczas wykonawca, trzeba było szukać następnego.

  Tak będzie wyglądało poidełko przy Dinozaurach - źródło: UM Warszawa/R.Motyl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Coyot 6 26 dni temu

   Trasa od parku JP II aż po Strumyk Ursynowski, czyli os połączonych parków, od lat prosi się o kilka poidełek. Jest to trasa biegowa, spacerów z psami czy wycieczek z dziećmi. Od wiosny do jesieni brak wody jest bardzo odczuwalny. Aż dziw, że sam urząd nie podjął dotąd decyzji o postawieniu poidełek tylko czeka na projekty mieszkańców. To świadczy jak mało urzędnicy wiedzą o potrzebach mieszkańców.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~slawek 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   W moim projekcie z 2017 były trzy źródełka - przy boisku w parku JP2, obok Dinozaurów i w parku Kozłowskiego niedaleko drążków. Projekt wygrał, został przekazany do jakiejś ogólnej puli budowy źródełek w Warszawie i słuch o nim zaginął... Może wreszcie coś ruszy, bo to trochę niepoważne biorąc pod uwagę, że w zasadach budżetu był roczny czas na realizację projektów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~r6 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   A można gdzieś znaleźć informację kiedy już zbudowane poidełka będą działać? Te postawione w 2019, w 2020 w ogóle się nie pojawiły.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luisa 3 2 miesiące temuocena: 40% 

   Ludzie, przecież te zadaszenie nie jest na jeden sezon. Powstanie we wrześniu, ale będzie służyć przez wiele kolejnych lat.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Taaaa bedzie trwać jak tężnia Maciejka, Wilcza górka, nasadzenia drzew i zlikwidowane przedepty, czy recyclomat.. Byle wydać kasę i zapomnieć. No i oczywiście selfie se przy okazji na fejsa wrzucić...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tu Pandemia 1 2 miesiące temuocena: 33% 

   a tam poidełko, ręce opadają haha. Może jeszcze saturatory i wspólne lody wielorazowe. Paranoja

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3668 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020