REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Nowy i hiphopowy - taki jest mural z okazji 45-lecia Ursynowa. W czwartek władze dzielnicy wraz z artystami oficjalnie zaprezentowali najnowszy malunek - na murze otaczającym podstawówkę przy Mandarynki. Upamiętni największych ursynowskich raperów.

  Jak obchodzić urodziny, to z przytupem. Niektórzy robią sobie z tej okazji tatuaż, a dzielnica jego wielkoformatowy odpowiednik - mural. Z okazji 45. rocznicy osiedli ursynowskich ratusz przygotował niezwykły mural. Mur boiska Szkoły Podstawowej nr 330 od strony Migdałowej zdobią najważniejsze rapowe krążki. 

  - Nie mogliśmy wybrać nikogo innego niż nasze hip-hopowe składy, które sławią nas od dobrych 30 lat. To będzie mural, którego nie trzeba zabezpieczać. Wszyscy będą przychodzić i go oglądać. Żaden wandal go nie dotknie, a gdyby jednak dotknął, to i tak odmalujemy - powiedział podczas uroczystego odsłonięcia muralu burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Podczas imprezy nie mogło zabraknąć bohaterów nowego malowidła. Ursynowscy raperzy wraz z rodzinami, znajomymi i niemałą grupą fanów świętowali odsłonięcie własnego "pomnika". Byli Dixoni, którzy od samego początku byli zaangażowani w tworzenie muralu.

  - Ursynów jest jedyną taką dzielnicą w całej Polsce. Stąd jest najwięcej rapowych, hip-hopowych artystów, najwięcej składów, stąd wyszło najwięcej muzyki. Jesteśmy dumni i dziękujemy, że zostaliśmy uhonorowani - podkreślał Kafar z Dixon 37.

  "Sentymentalna podróż"

  Oprócz Dixonów na muralu znajdziemy takich artystów i składy jak: Pezet i Onar (także jako Płomień 81), Małolat, Ajron, Pjus, Molesta Ewenement, TZWM czy Szybki Szmal. Wszyscy mieli swój wkład nie tylko w ursynowski rap. To artyści znani w całej Polsce. Wszyscy zostali uwiecznieni - a dokładniej okładki ich najważniejszych krążków - przez Daniela „Chazme718” Kalińskiego oraz Jakuba „BIKO” Bitkę.

  - Zamknęliśmy się w latach 1995-2005 i wybraliśmy składy, które były dla nas ważne. Też jestem z Ursynowa, więc temat jest mi znany. W literkach dorzuciliśmy jeszcze składy ekip graffiti oraz breakdance’owych. To taka sentymentalna podróż. Motywem spajającym są litery z neonu na Megasamie - opowiedział o swojej pracy Chazme. 

  Odsłonięcie nowego muralu było wstępem do czegoś znacznie większego. Już w piątek o godzinie 18 w Arenie Ursynów rozpocznie się prawdziwe rapowe święto - Nasz Hip-Hop Festiwal. Na scenie wystąpią legendy i największe gwiazdy polskiej rap sceny. Peja, Hemp Gru, Dixoni i wielu wielu innych dadzą czadu przed ursynowską publicznością.

  Gdyby komuś nie udało się zdobyć bezpłatnej wejściówki, to jeszcze nic straconego. Mamy dla Was jeszcze dziesięć wejściówek. Jak je zdobyć? Zaglądajcie dzisiaj na naszego Facebooka!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rumburak 10 2 miesiące temuocena: 75% 

   Dzielnica pozbywa się ostatnich nieruchomości i w co inwestuje? Nie ma pieniędzy na drogi, są pieniądze na murale. Kto tu jest wandalem?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Słuchacz 9 2 miesiące temuocena: 50% 

   Niepotrzebny Pezet, reszta spoko, inicjatywa bardzo fajna!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3.2.1... 8 2 miesiące temuocena: 82% 

   Burmistrz: żaden wandal go nie dotknie. Wandal: ja nie dotknę? Potrzymaj mi piwo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TZWM 7 2 miesiące temuocena: 37% 

   TZWM! Elo dla Dzielnicy Ursynów

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Za pieniądze podatników 6 2 miesiące temuocena: 65% 

   Hip hop to muzyka amerykańskich slumsów i patologicznych przedmieść. Władze Ursynowa za pieniądze podatników promują coś takiego? Niesłychane!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CHB 5 2 miesiące temuocena: 21% 

   Hip hop to kultura - uprzejmie rekomenduję uprzednie zapoznanie się z tematem. Ten mural nie został wykonany w celach promocyjnych - nie ma mowy o promowaniu czegokolwiek lub kogokolwiek. Poziom ignorancji wręcz niesłychany z Pana/Pani strony

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taka kultura 4 2 miesiące temuocena: 78% 

   do CHB: Hip hop to kultura? Wystarczy przeczytać teksty "piosenek" tych "kulturalnych wykonawców". Na przykład Szybki Szmal śpiewa: "mówię ch.j z tym", "rozp.....lić to je..ne coś", a Dixon rapuje: "je..ny bankomat". Taka to "kultura".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3.2.1... 3 2 miesiące temuocena: 57% 

   Niech te chip chopy kupią za swoje pieniądze hektar gruntu na wsi, za swoje pieniądze zbudują szkołę i mur wokół niej, a potem za swoje pieniądze malują na tym murze swoje bohomazy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 2 2 miesiące temuocena: 71% 

   Dajcie już z tym spokój.. czy nie można promować kultury i sztuki na jakimś poziomie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OlaHime 1 2 miesiące temuocena: 0% 

   Rap to nieraz sztuka na najwyższym poziomie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6043 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023