REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2022, 17:34

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zmianę taryfy energetycznej warto rozważyć, ponieważ odpowiedni jej dobór może zaowocować oszczędnościami w domowym budżecie. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć wariant, który najlepiej wpisze się w Twoje bieżące potrzeby. Kiedy najlepiej postawić na taryfę G11, a kiedy na G12 czy G12w?

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o taryfie G11

  Taryfa G11 znajduje się w ofercie praktycznie każdego sprzedawcy prądu i jest jedną z podstawowych opcji przeznaczonych dla indywidualnych odbiorców. Wariant ten nie bez przyczyny zyskał miano uniwersalnego. Taryfę G11 charakteryzuje bowiem stała cena prądu niezależnie od godziny, w której korzystasz z energii elektrycznej. Bez znaczenia jest tu również dzień tygodnia. Taka opcja zwana jest rozliczeniem jednostrefowym.

  Co oznacza symbol taryfy?

  Z symbolu G11 możesz wyczytać wiele informacji na temat taryfy, którą reprezentuje. I tak:

  • Litera „G” wskazuje na grupę użytkowników, którą są gospodarstwa domowe.
  • Cyfra pierwsza, czyli 1, oznacza umowny limit mocy, który w przypadku tej taryfy wynosi maksymalnie 40 kW.
  • Druga 1 wskazuje, iż masz do czynienia z taryfą jednostrefową.

  Te wszystkie dane wskazują zatem, że taryfa G11 jest wyborem dobrym przede wszystkim dla indywidualnych odbiorców, którzy szukają prostego i uniwersalnego rozliczenia za prąd.

  Kiedy najlepiej wybrać taryfę G11?

  Nie jesteś w stanie zaplanować obowiązków domowych na konkretną godzinę? Cenisz sobie elastyczność i swobodę wyboru? W takim razie taryfa G11 sprawdzi się w Twoim przypadku. 

  Cena prądu jest tutaj stała: obojętnie czy korzystasz z energii w weekend, dzień powszedni, rano czy wieczorem. Dlatego też opcja ta chętnie jest wybierana przez osoby, które nie mogą przewidzieć, w jakich godzinach zużycie prądu w ich gospodarstwie domowym będzie największe. 

  Taryfa G12 - co to takiego?

  W tym przypadku symbol taryfy również wskazuje na to, iż dedykowana jest ona głównie gospodarstwom domowym. Cyfra 1 oznacza moc umowną, nieprzekraczającą 40 kW, natomiast 2 wskazuje, że jest to taryfa dwustrefowa. Istnieją tu dwie stawki za prąd: wyższa i niższa. Mniej za prąd płacisz zazwyczaj w nocy, od 22:00 do 6:00, oraz w danym przedziale godzinowym w ciągu dnia, np. od 13:00 do 15:00. 

  Dla kogo taryfa G12?

  Taryfa G12 to na pewno dobre rozwiązanie, jeżeli możesz dość swobodnie rozporządzać swoim czasem i obowiązkami. A może pracujesz na dwie zmiany, w związku z czym prace domowe często realizujesz przed 6:00 albo po 22:00? Poza tym jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać niższą stawkę za kilowatogodzinę, wybieraj do domu nowoczesne sprzęty AGD, których pracę możesz ustawić na konkretną godzinę. 

  Taryfa G12w bez tajemnic

  Litera „w” określa, iż jest to taryfa weekendowa, a tym samym inna cena za energię obowiązuje w dni powszednie, a inna w weekend (przeważnie od 22:00 w piątek do 6:00 w poniedziałek).

  Warto tutaj dodać, że w ofercie niektórych sprzedawców znajdziesz rozszerzoną wersję taryfy G12w, gdzie niższa cena obejmie także dni ustawowo wolne od pracy i świąteczne. 

  Kiedy sprawdzi się taryfa G12w?

  Taryfa weekendowa to dobry wybór, jeśli w Twoim gospodarstwie domowym największe zużycie energii elektrycznej przypada na piątek wieczór, sobotę i niedzielę. W tygodniu przebywasz praktycznie poza domem, a w weekendy sprzątasz i organizujesz filmowe wieczory z rodziną lub przyjaciółmi? W takim razie postaw na taryfę G12w.

  Jednak ta opcja to również korzystne rozwiązanie w domkach działkowych lub letniskowych, w których najczęściej wolny czas spędza się właśnie w weekend. 

  Dlaczego warto zmienić taryfę energetyczną?

  Zmiana taryfy energetycznej i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb mieszkańców danego gospodarstwa domowego może przyczynić się do oszczędności w domowym budżecie. Jest to więc prosta droga do tego, by zmniejszyć rachunki za prąd, co jest niezwykle cenne zwłaszcza w dobie, kiedy ceny za energię elektryczną szybują w górę. 

  Taryfę energetyczną najlepiej wybrać u zaufanego sprzedawcy prądu, jak choćby E.ON Polska (dawniej innogy Polska). Według danych URE pod koniec października 2021 roku firma obsługiwała 99 254 odbiorców indywidualnych, którzy skorzystali z prawa do zmiany sprzedawcy prądu, co pokazuje, jak dużym zaufaniem cieszy się na rynku.

  Artykuł załadowany: 0.3689 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022