REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 czerwca 2021, 21:15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeżeli wyniki sprawdzenia układu wydechowego wykażą, że konwerter nie nadaje się do dalszego użytku, można go sprzedać. Nawet niedziałający stan danej części samochodowej nie jest powodem do jej wyrzucenia, ponieważ dużo kupujących są gotowi wykupić konwerter i zapłacić za niego kwotę, co stanie się znaczącą inwestycją w zakup nowych części zamiennych. Sprawdź cennik katalizatorów Mercedes-Benz: AutoCatalyst Market, aby dowiedzieć się jaka jest cena konkretnie twojego konwertera.

  W jaki sposób ustalić, że istnieją problemy z konwerterem?

  Właściciel samochodu, nawet z niewielkim doświadczeniem, może samodzielnie zrozumieć, że wystąpił problem z układem wydechowym. O tym, że katalizator jest uszkodzony, stwierdzi „zachowanie” samochodu i silnika:

  • Pojazd będzie „ciężko” nabierać prędkości. Awaria jest odczuwalna w pewnym momencie, na przykład, gdy konieczne jest przyspieszenie podczas jazdy po autostradzie, samochód powoli nabiera prędkości, jest to szczególnie zauważalne na niskim biegu. Po osiągnięciu prędkości samochód zaczyna jechać w standardowym, zwykłym trybie. Powolne przyspieszanie może kojarzyć się u kierowcy z poczuciem, że ciągnie  duży ładunek.
  • Jeżeli włączył się sygnał «Check Engine» na panelu. Jeśli stopień zabrudzenia konwertera jest dość duży, ECU samochodu odbiera tę informację jako usterkę silnika i wymaga sprawdzenia jego stanu. Może też zapalić się sygnał błąd P0420, co oznacza, że ​​są problemy z poprawną pracą silnika.
  • Brudny neutralizator zwiększa zużycie paliwa.

  Jeśli paliwo zaczyna się szybciej zużywać i  przyspieszenie staje się utrudnione, na pewno pojawiają się problemy z układem wydechowym. Takich sygnałów nie można zignorować, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia silnika, co pociągnie za sobą duże koszty  naprawy auta. Kiedy neutralizator jest bardzo zatkany lub uszkodzony, silnik może w ogóle się nie uruchomić lub zgaśnie po kilku minutach pracy.

  Co się stanie, jeśli nie zdemontujesz niesprawnego konwertera i będziesz kontynuować jazdę?

  Zatkany neutralizator może spowodować dalszą wymianę silnika spalinowego. Dzieje się tak w wielu przypadkach, gdy kierowcy nadal jeżdżą  pojazdem po awarii konwertera. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, ponieważ nie oczyszczone spaliny są szkodliwe dla środowiska, a także istnieje możliwość, że samochód po prostu nie uruchomi się w najbardziej nieodpowiednim do tego momencie. Rozkładając się, cząsteczki komórek neutralizatora dostają się do cylindrów, co dalej prowadzi do kapitalnej naprawy auta.

  Wymiana konwertera na nowy to w tym przypadku najwłaściwsza decyzja. Ale są też niedrogie rozwiązania alternatywne —  jest to instalacja specjalnego przerywacza płomienia. Ta opcja jest odpowiednia, jeśli samochód nie będzie jeździł po drogach UE.

  Nowoczesne samochody wyposażone są w system rozpoznawania usterek, nie ignorują sygnałów pojawiających się na panelu. W takich przypadkach od razu trzeba kontaktować się ze specjalistami warsztatu w celu ustalenia przyczyny awarii.

  Artykuł załadowany: 0.3709 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021