REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W dzisiejszych czasach praktycznie nie wyobrażamy sobie życia bez internetu, zarówno w komputerach stacjonarnych, a zwłaszcza w smartfonach, które są niemalże przedłużeniem naszej ręki. Zakupy, rozrywka, praca - praktycznie każdy aspekt naszego życia został dotknięty digitalizacją w taki, lub inny sposób. Z czasem będziemy dążyć do jeszcze większej cyfryzacji, co w zasadzie dzieje się na naszych oczach. Co ciekawe, pandemia wymusiła na wszystkich krajach dostosowanie się do zdalnego życia i przejście na cyfrowe załatwienie najważniejszych spraw, gdzie wcześniej opieszałość systemów rządowych nie pozwalała na tego typu rozwiązania. Okazuje się jednak, że da się zarówno uczyć zdalnie, jak i załatwiać sprawy urzędowe czy lekarza (choć to ostatnie nie obyło się bez kontrowersji). Aby jednak korzystać z sieci, nie narażając się na ataki, potrzebna jest skuteczna ochrona. Czy VPN jest tutaj dobrym rozwiązaniem? Przed czym chroni takie połączenie i co umożliwia? O tym w poniższym artykule.

  Ochrona podczas korzystania z publicznej sieci

  Z uwagi na intensywne korzystanie ze smartfonów, bardzo często nie starcza nam danych pakietowych, aby bez problemu przeglądać internet. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą sieci publiczne, dostępne zazwyczaj w galeriach, restauracjach, czy biurowcach. Ale korzyści z otwartej sieci publicznej niosą za sobą również ryzyko. Takie sieci nie są w żaden sposób zabezpieczone. Pomóc tutaj może właśnie sieć VPN, taka jak chociażby Surfshark. Podczas uruchamiania aplikacji VPN, łączymy się poprzez połączenie zabezpieczone, dzięki któremu złośliwe oprogramowania czy hakerzy nie będą mieli dostępu do naszych smartfonów, tym samym chroniąc nas chociażby przed kradzieżą haseł czy danych osobowych. W dobie tak zaawansowanej cyfryzacji, nasze dane osobowe są niesamowicie ważne, z uwagi na to, jak wiele za pomocą nich można załatwić. Szybka pożyczka, zakupy, czy dosłowne opróżnienie konta - na to mogą wykorzystać nasze dane hakerzy.

  Sposób na rejonizację filmów czy seriali

  Widziałeś zapowiedź świetnego serialu, ale okazuje się niedostępny w twojej lokalizacji? Oto, co pomoże VPN w takiej sytuacji:

  • poprzez wybranie lokalizacji, w której dany film lub serial jest dostępny, umożliwia takie połączenie, aby móc odblokować dany kontent. Działa to poprzez ustawienie adresu IP pod konkretne państwo, na którym odblokowana jest treść, która nas interesuje.
  • umożliwia oglądanie praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi - niezależnie od tego gdzie jesteś. Jeśli wyjechałeś na wakacje, ale nie masz dostępu do najnowszych informacji ze swojego kraju klasycznym połączeniem sieciowym, połączenie VPN umożliwia ci dostęp do wiadomości z twojego kraju, nawet gdy jesteś poza nim.

  Ochrona przed wyciekiem danych, rozmów, maili

  Oprócz ochrony danych osobowych, VPN poprzez swoje połączenie może szyfrować twoje wiadomości w taki sposób, żeby nie wyciekły poza twoje grono odbiorców. Dodatkowo, blokuje on przychodzące połączenia, maile czy wiadomości, jeśli ma podejrzenie złośliwego działania, jak choćby phishing, czy innych zabiegów, mających na celu zainfekowanie telefonu lub wykradzenie danych do logowania i haseł.

  Dodatkowa ochrona haseł

  Niektóre VPN oferują dodatkowe opcje, takie jak na przykład narzędzia do zarządzania hasłami. Takie narzędzia mogą na przykład ostrzegać użytkownika, jeśli jakieś hasło jest za słabe i proponuje mocniejsze, które automatycznie zapamiętuje, albo na przykład natychmiast blokuje hasło w przypadku zagrożenia wyciekiem, o czym poinformuje również użytkownika, z prośbą o zmianę hasła w trybie natychmiastowym.

  Podsumowanie

  Świat cyfrowy przyniósł ze sobą dużo pozytywnych zmian, ale z drugiej strony pokazał, jak niewiele trzeba, by całe firmy lub nawet całe rynki światowe stanęły w miejscu - wystarczy jeden wirus, żeby realnie mieć wpływ na gospodarkę światową. Dlatego tak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo zarówno w pracy, jak i w domu, korzystając ze swojej sieci domowej, przeglądając wiadomości na smartfonie, czy grając w ulubione gry po sieci. Programy antywirusowe i sieci VPN mogą się wzajemnie uzupełniać, aby stanowić pełnoprawną ochronę twoją i twoich bliskich przed zagrożeniami sieciowymi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.367 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021