REKLAMAA1-DZIELNICA-BO-02-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lipca 2019, 14:44 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Nikt z nas nie lubi być pogryziony przez komary. Nie lubimy także, kiedy do domu wleci osa lub mucha. Każdy chciałby mieć mieszkanie wolne od insektów. Dlatego też szukamy różnych metod, aby z nimi walczyć. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest blokada mechaniczna w postaci moskitiery okiennej. W artykule wyjaśniamy, dlaczego moskitiery są najlepszym rozwiązaniem.

  Moskitiera jako mechaniczna blokada przed owadami

  Niezależnie od tego, czy potrzebujemy zabezpieczyć otwarty balkon, czy okno możemy z powodzeniem zastosować moskitierę. Moskitiera drzwiowa charakteryzuje się dosyć grubym profilem oraz poprzeczna belka na 3/4 wysokości. Taka konstrukcja gwarantuje prawidłowe napięcie siatki oraz prawidłowe działanie moskitiery. Tego typu siatka na owady wyposażona jest w zawiasy, sprężynę oraz magnesy. Jednak opcja moskitiery drzwiowej na zawiasach wchodzi w grę jedynie, jeżeli mamy tarasy lub duży balkon. W przypadku balkonów 1 m × 1.5 m, które to są popularne w starym budownictwie, musimy zadowolić się moskitiera rolowana lub moskitierami okiennymi. Jednak moskitiery drzwiowe to wydatek kilkunastu złotych, zdecydowanie nie jest to najtańsze rozwiązanie.

  Moskitiery okienne to skuteczne a dodatkowo stosunkowo tanie rozwiązanie. Ceny wahają się w granicach 20 - 30 zł za 1 mb obwodu. W wersji podstawowej, czyli biały profil i szara lub czarna siatka.

  W sprzedaży dostępne są siatki mocowane na rzep i taśmę dwustronną. Cena takich moskitier jest różna i mieści się w granicach 15 -25 zł za sztukę. Jednak rozwiązanie to jest niezbyt trwałe i ogranicza możliwość umycia okna. Taka siatka raz zamontowana nie nadaje się do wielokrotnego montażu i demontażu na oknie.

  Ceny moskitier

  Moskitiera drzwiowa na zawiasach zamykana na magnesy to koszt w przedziale od 400 do około 1000 zł w zależności od miejscowości oraz koloru profilu czy producenta. Moskitiery rolowane drzwiowe to podobny koszt co otwierane. Moskitiera rolowana może wyjść nieco taniej, jednak nie będzie to znaczna różnica w cenie. Moskitiera okienna o wymiarach 60 cm x 120 cm będzie kosztowała w granicach 72 - 108 zł.

  Inne dostępne sposoby na komary

  Środki zapachowe odstraszające komary. Fumigatory - preparaty wydzielające gaz, który powoduje śmierć konarów. Wszystkie te preparaty nie gwarantują, że komar nie wleci nam do mieszkania. Poza tym wszystkie te preparaty ograniczają się do ochrony przed komarami. Uciążliwe są także inne owady, których obecność na suficie czy przy żyrandolu nie napawa optymizmem.

  Moskitiera ma tę zaletę, że zabezpiecza przed wszystkimi owadami bez różnicy czy jest to osa, szerszeń, komar, ćma czy nawet nietoperz.

  Artykuł załadowany: 0.1782 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019