REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2020, 11:00

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Sukces w poszukiwaniu nowej pracy zależy od kilku czynników. Osoby zajmujące się rekrutacją biorą pod uwagę wykształcenie, doświadczenie czy szczególne umiejętności, które czynią potencjalnego pracownika przydatnym w firmie. Dużo też zależy od tego, jak wypadniemy na rozmowie kwalifikacyjnej.

  Dlaczego w przypadku większości osób, które szukają pracy nie dochodzi nawet do etapu spotkania, na którym odbywa się rozmowa kwalifikacyjna? Przyczyną zwykle jest odrzucone na wstępie CV. Obecnie CV to coś więcej niż nudny spis kwalifikacji. Jest ono wizytówką każdej osoby, która stara się o pracę marzeń. W tworzeniu tego dokumentu mogą nam pomóc nowoczesne i profesjonalne wzory CV. O czym jeszcze należy pamiętać, by zwiększyć swoją szansę na pracę?

  Unikalna szata graficzna

  Należy brać pod uwagę, to, że podczas rekrutacji do firmy, na biurko osób odpowiedzialnych za nią trafiają dziesiątki czy też setki dokumentów. Rekruterzy przyjmują, że wszystkie osoby, które złożyły CV, spełniają wymagania na konkretne stanowisko, więc w pierwszej kolejności biorą pod uwagę co innego, a mianowicie, czy CV jest unikalne i czy przyciąga uwagę. Jeżeli tak jest, można się spodziewać, że kandydat jest kreatywnym i ciekawym człowiekiem. Tylko estetyczne, nietuzinkowe CV zostanie na biurku, a reszta trafi do niszczarki. Jak stworzyć idealne CV? Easy.pl to strona, na której można znaleźć odpowiedź na to pytanie.

  Personalizacja dokumentu - dlaczego tak istotna?

  Dawno minęły już czasy, kiedy jedno CV rozsyłane było hurtowo do setek firm. Dzisiaj to kardynalny błąd, który na samym początku spowoduje odrzucenie dokumentu. CV musi być spersonalizowane, czyli dopasowane do konkretnego stanowiska, na którym chcemy pracować. Firmy chcą mieć pewność, że zadaliśmy sobie choć trochę trudu, by zapoznać się z profilem działalności konkretnych działów przedsiębiorstwa i wiemy, co będziemy robić na danym stanowisku. Ponadto personalizacja CV świadczy o tym, że zależy nam na tym konkretnym stanowisku w danej firmie.

  Co zrobić, by rekruter zapoznał się z całym CV?

  Unikalność i personalizacja tego dokumentu to jeszcze nie wszystko, bowiem jeśli nawet łowca głów zacznie czytać CV i okaże się, że jest ono napisane niedbałym stylem, zawiera błędy gramatyczne czy też sformułowania potoczne, może on po prostu przerwać analizę danego dokumentu. Wymagania w stosunku do pracowników są dziś duże. Podobnie sprawa wygląda w kwestii samego CV. Na podstawie tych kilkunastu linijek tekstu dobry rekruter jest w stanie ocenić, czy warto zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną konkretnego kandydata, czy może będzie to strata czasu, Każdy błąd działa więc na naszą niekorzyść.

  Przed wysłaniem CV trzeba więc je dokładnie sprawdzić, a dodatkowo również poprosić o sprawdzenie kogoś, kto ma doświadczenie w kreowaniu takich dokumentów. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że CV faktycznie jest reprezentatywną wizytówką, która daje duże szanse na zdobycie wymarzonej pracy i rozwój kariery zawodowej.

  Artykuł załadowany: 0.2213 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020