REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2021, 18:15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Współczesny świat zalała fala tanich produktów: począwszy od odzieży i butów, a skończywszy na akcesoriach kuchennych i narzędziach. Wiele z nas przywykło do takich wyborów, zapominając o tym, co tracimy na oszczędzaniu - często pozornym. Przyjrzyjmy się branży dostarczającej produkty, z których korzystamy każdego dnia. Temat przewodni to buty - ze skóry naturalnej i syntetycznej. Dlaczego warto wybierać te pierwsze?

  Skąpy płaci podwójnie. Czy na pewno oszczędzasz, kupując tanie buty?

  Wspaniałe buty skórzane damskie, elegancki płaszczyk, błyszcząca torebka - zdarza się, że taki widok napawa nas pesymistycznymi myślami. Jakość i szyk często kojarzą się z ogromnymi wydatkami. Rzeczywiście, odzież i obuwie wykonane z dobrych materiałów są droższe, ale zapominamy o najważniejszym, czyli o jakości.

  Znane powiedzenie mówi: chytry dwa razy traci. Być może miałaś okazję kupić tanie buty, które po krótkim czasie nadawały się już tylko do wyrzucenia. Gdybyś podliczyła koszty poniesione na takie nieprzemyślane zakupy, prawdopodobnie okazałoby się, że przepłaciłaś - a mogłabyś nadal mieć w szafie dobre buty skórzane damskie

  Zanim kupisz towar wyprodukowany w Chinach, który kosztuje kilkadziesiąt złotych, zastanów się również nad jego pochodzeniem. Czy nie lepiej byłoby wesprzeć rodaków i sięgnąć po polskie buty skórzane? Zadowolenie będzie po obu stronach! Jeśli obawiasz się, że przestaną Ci się podobać, postaw na klasykę - zamiast awangardowych modeli wybieraj stonowane, ponadczasowe barwy i fasony.

  Komfort użytkowania. Wygoda jest najważniejsza!

  Skóra ekologiczna ma swoje zalety, jednak z pewnością nie dorówna skórze naturalnej - choćby przez wzgląd na oddychalność. Kiedy nosimy tworzywa sztuczne, nasze ciała szybciej się męczą i pocą. Łatwiej przy tym o odparzenia i nieprzyjemne zapachy. Buty ze skóry naturalnej na bieżąco odprowadzają wilgoć, a do tego nie zawierają szkodliwych substancji i nie wywołują alergii.

  Są też elastyczne i miękkie. Choć pierwsze dni w takich butach bywają nieprzyjemne, po pewnym czasie stają się drugą skórą - są znacznie wygodniejsze niż sztywna skóra ekologiczna. Łatwo też zauważyć, że nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu - z kolei przechadzanie się między regałami z tanim obuwiem potrafi wręcz dusić.

  Zdrowie Twoich stóp i nie tylko. Pozwól skórze oddychać i poruszaj się prawidłowo

  Nie każdy zdaje sobie sprawę, że noszenie nieodpowiednich butów ma niebagatelny wpływ na zdrowie i sprawność fizyczną. Po pierwsze, chodzi tu o wspomnianą wcześniej przewiewność. Jeśli Twoje stopy nie mogą swobodnie oddychać, w obuwiu szybciej namnażają się bakterie i grzyby. Kiedykolwiek miałeś problem z grzybicą lub nie możesz poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem stóp? Wybierz buty ze skóry, a na pewno poczujesz różnicę.

  Drugim aspektem zdrowotnym związanym z doborem obuwia jest sprawność poruszania się. Stawianie stopy ogromnie wpływa na postawę sylwetki - może być przyczyną bólu kolan, bioder i kręgosłupa. Dobre buty skórzane damskie lub męskie potrafią dopasować się do kształtu stopy, zapobiegając tworzeniu się odcisków, haluksów oraz innych schorzeń wynikających z nieprawidłowych wzorców ruchowych.

  Jeśli już dziś cierpisz na tego rodzaju dolegliwości, skontaktuj się ze specjalistą. Pomocna może okazać się wizyta u dobrego fizjoterapeuty, a także podologa. A przede wszystkim - zmień niewygodne, obcierające buty na dopasowane buty ze skóry.

  Kupuj polskie buty skórzane - wspieraj rodzimych producentów

  Wybór dobrego obuwia to przede wszystkim korzyści dla Ciebie, jednak możesz też wziąć pod uwagę swoje otoczenie. Jeśli chcesz wspierać naszą gospodarkę, wybieraj polskie buty skórzane. Często są to produkty wytwarzane ręcznie, z zachowaniem tradycyjnych zasad sztuki szewskiej.

  Pamiętaj również, że więcej wyrzuconych tanich butów oznacza większą ilość odpadów. Nawet wśród obrońców praw zwierząt nie brakuje zwolenników buty ze skóry naturalnej - możliwość noszenia jednej pary przez długi czas jest bardziej przyjazne środowisku niż wielokrotne kupowanie produktów z tworzywa.

  Artykuł załadowany: 0.3437 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021