REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2020, 00:37

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Chociaż lubimy myśleć, że nasz organizm jest niezawodny i że nigdy nie przydarzy się nam nic złego, praktyka pokazuje inaczej. Nasze zdolności regeneracji bywają ograniczone, kiedy przyjdzie do poważniejszych stłuczeń i kontuzji; z kolei w przypadku zmożenia przewlekłą chorobą i przykucia do łóżka będziemy musieli znaleźć miejsce, w którym łatwiej będzie nam wrócić do utraconej przecież formy. Jednak ta sama regeneracja może zostać pobudzona, bo każdy z nas ma potencjał.

  Rehabilitacja - Warszawa stanowi miasto stołeczne, w związku z czym znajdziemy tam niejeden gabinet - jest podstawą powrotu do zdrowia po traumach fizycznych. Nasze ciało ma ograniczoną zdolność regeneracji podczas choroby, a zaniedbanie będzie powodować powstawanie kolejnych dolegliwości. Same odleżyny potrafią być już problemem, z którym musimy pójść do lekarza, a przecież kłopotów po kontuzji możemy mieć znacznie więcej.

  Drobne stłuczenie? Tylko ci się wydaje!

  Skomplikowane złamanie ręki, skręcenie kostki, stłuczenie - trzy te rzeczy można pogrupować od najpoważniejszych do najmniej poważnych. Nie wydaje się nam jednak, byśmy z każdym z nich musieli od razu biec do gabinetu rehabilitacyjnego, bowiem kość się zrośnie, ścięgno nastawi, a po stłuczeniu zostanie siniak.

  Tymczasem urazy działają jak bomba z opóźnionym zapłonem. Jeżeli nasza złamana ręka długo pozostaje w bezruchu, to pewne jej funkcje ulegają swoistemu zanikowi, degeneracji. Problemów z tym związanych może być później całe mnóstwo. Ręka potrafi w trakcie brzydkiej aury pogodowej zacząć boleć, czujemy, że jest słabsza i mniej sprawna. Dlaczego się tak dzieje? Po pierwsze, złamanie ją uszkodziło, po drugie, nie poszliśmy na rehabilitację po zrośnięciu się kości.

  Co prawda drobne stłuczenia nie kwalifikują się do rehabilitacji, nie zmienia to jednak faktu, że lubimy takim stwierdzeniem nazywać wszystko, z czym nie chcemy iść do lekarza - nawet, jeśli wszystko wskazuje na to, że owe stłuczenie wcale nie jest drobnostką.

  Rehabilitacja gwarantuje powrót do zdrowia

  Rehabilitacja oznacza ciężką pracę nad swoim ciałem i z tego względu nie wszyscy lubią przychodzić na nią do lekarza - trzeba przecież ćwiczyć. Wysiłek fizyczny jest jednak bardzo wskazany w momencie, kiedy nasz organizm jest zastany, zmęczony długą chorobą, kiedy ze względu na traumy i urazy nie mogliśmy się ruszać. Nigdy nie wrócimy do formy, jeżeli będziemy unikać gabinetu fizjoterapeuty. Bardzo ważna jest sama rehabilitacja - Katowice i inne miasta Śląska mają dużo do zaoferowania pod względem pomocy, co można sprawdzić w sieci.

  Tymczasem sprawdzony fizjoterapeuta sprawi, że nasze ciało wzmoży swoje zdolności regeneracyjne - tę ogromną siłę, która pozwoli nam podjąć walkę z efektami choroby. Reasumując, każdy z nas ma potencjał do tego, by wyzdrowieć i poczuć się lepiej, fizjoterapeuta bardzo nam w tym pomoże. To tylko od nas zależy, czy owej pomocy poszukamy i czy będziemy chcieli stosować się do zaleceń. Nasze zdrowie w większości przypadków jest w naszych rękach!

  Artykuł załadowany: 0.2989 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020