REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2021, 11:40

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kuchnia to wnętrze do zadań specjalnych, stanowiące arenę dla kulinarnych zmagań, miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz ważny element aranżacyjny w projekcie domu lub mieszkania. Kuchnia powinna być równocześnie maksymalnie funkcjonalna i reprezentacyjna - wygoda użytkowania poszczególnych stref oraz łatwość utrzymania ich w czystości jest tutaj bowiem równie ważna, co rewelacyjny design. Jak osiągnąć taki kompromis? Wybierając najwyższej jakości meble oraz materiały wykończeniowe! Panele szklane do kuchni z nadrukiem to nowoczesna alternatywa dla wszystkich tradycyjnych sposobów na skuteczne zabezpieczenie ścian oraz wykreowanie pięknego wnętrza w dowolnym stylu. Sprawdzamy, jakie właściwości mają panele szklane i dlaczego warto w nie zainwestować?

  Panele szklane do kuchni - trwałe rozwiązanie na lata

  Najwyższej jakości panele szklane do kuchni, zamawiane u odpowiedzialnego producenta, to panele wykonane ze szkła hartowanego - ze szlifowanymi krawędziami, o grubości od 4 do 8 mm, spełniającego wymogi normy PN-EN 12150-1. Takie panele to gwarancja bezpieczeństwa i długoletniego, satysfakcjonującego użytkowania w kuchni. To również rozwiązanie, które daje nam pełną dowolność w sposobie wykończenia wnętrza. 

  Szkło hartowane jest odporne na charakterystyczne dla tego pomieszczenia skoki temperatur (m.in. gorące opary unoszące się nad garnkami czy parę wydobywającą się z czajnika), podwyższoną wilgotność oraz tłuste plamy i kontakt z produktami barwiącymi, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wybrany nadruk zawsze jest nanoszony na tylną stronę tafli szkła, dzięki czemu czyszczenie paneli szklanych jest bezproblemowe i w żaden sposób nie zagraża trwałości zdjęcia, grafiki czy motywu.

  Panele szklane a farba do kuchni

  Farby przeznaczone na kuchni najczęściej charakteryzują się hydrofobowością i plamoodpornością - teoretycznie możliwe jest usunięcie z niej zachlapań i zabrudzeń, w praktyce jednak... różnie z tym bywa. Nawet najwyższej jakości farba dedykowana do wnętrz kuchni i łazienek, będzie stopniowo traciła kolor (przede wszystkim w miejscach często mytych / oczyszczanych) i wymagała po maksymalnie 2-3 latach odświeżenia. Malowanie kuchni należy zaplanować i przeprowadzić przed montażem mebli i blatów.

  Panele szklane a płytki ceramiczne

  Płytki ceramiczne to tradycyjne rozwiązanie, które pozwala na estetyczne i ekonomiczne (w wersji podstawowej!) zaaranżowanie kuchennych ścian. Odpowiednio dobrane i położone płytki mogą być równocześnie ozdobą kuchni oraz solidnym zabezpieczeniem ścian. Minusem tego rozwiązania są... fugi, które dość szybko tracą swój pierwotny wygląd - utrzymanie ich w perfekcyjnej czystości jest zdecydowane trudniejsze niż utrzymanie w czystości samych płytek. W zależności od klasy ceramiki - po pewnym czasie, na powierzchni kafelków będą pojawiać się mikrouszkodzenia i szczeliny, które będą powodować ich stopniową degradację. Kładzenie płytek na kuchennej ścianie należy zaplanować i przeprowadzić przed montażem mebli i blatów.

  Panele szklane a lacobel do kuchni

  Lacobel to szkło jednostronnie lakierowane na jednolity kolor. Właściwości użytkowe lacobelu wykonanego na szkle hartowanym są identyczne, jak właściwości paneli szklanych. Wyłącznie panele szklane dają nam jednak możliwość bezpiecznego osłaniania kuchennych ścian za pomocą dowolnych zdjęć i grafik - lacobel to po prostu jednokolorowa szklana tafla. Zarówno lacobel, jak i panele szklane montuje się po zainstalowaniu wszystkich sprzętów i mebli kuchennych oraz blatów, dzięki czemu szklane tafle mogą być precyzyjnie dopracowane pod względem wielkości i kształtu oraz wykończenia przy krawędziach i na stykach z meblami.

  Szeroki wybór wzorów paneli szklanych

  Panele szklane do kuchni dają niemal nieograniczone możliwości kreowania wnętrza i tworzenia spójnej aranżacji, w której absolutnie wszystko jest na swoim miejscu. Panele szklane wykonane z krystalicznie czystego szkła optiwhite (bez domieszki tlenku żelaza, odpowiedzialnego za zielonkawą poświatę), dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii druku UV mogą odwzorowywać z perfekcyjną dokładnością nawet najbardziej szczegółowe zdjęcia, grafiki i wzory oraz wszystkie kolory.

  Za fotograficzną jakością wizualnie głębokiego i ostrego nadruku idzie optymalna trwałość oraz dbałość o naszą planetę. Technologia UV jest przyjazna dla środowiska naturalnego, a farby stosowane przez najlepszych producentów posiadają atesty dotyczące nietoksyczności.

  Zdjęcia, grafiki, motywy - do wyboru, do koloru

  Na panelach szklanych można wydrukować... właściwie wszystko! Jedyny warunek dotyczy rozdzielczości wybranego zdjęcia lub grafiki - powinna ona umożliwiać uzyskanie satysfakcjonującego efektu, czyli wyraźnego i ostrego odwzorowania motywu na szkle. Najlepsi producenci paneli szklanych do kuchni udostępniają swoim Klientom bazy zdjęć, grafik i motywów, w których można wybierać nawet spośród setek milionów propozycji!

  Spersonalizowane panele szklane do kuchni

  Panele szklane to unikatowa możliwość całkowitego spersonalizowania wnętrza, poprzez zamówienie nadruku na szkle własnego zdjęcia lub autorskiej grafiki, dowolnych napisów, szkiców, rysunków... Możliwości są nieograniczone, pod warunkiem zachowania zasady odpowiedniej rozdzielczości.

  Precyzyjne dopasowanie - panele szklane na wymiar

  Panele szklane do kuchni są montowane jako ostatni element aranżacji. Dokładny pomiar, uwzględniający np. otwory na kontakty, podwyższenia szkła w miejscu gdzie jest okap / pochłaniacz, a następnie montaż odbywają się po zainstalowaniu wszystkich sprzętów kuchennych, elementów mebli oraz blatów. Taka kolejność prac gwarantuje optymalne dopasowanie wielkości szklanej tafli / szklanych tafli do miejsca, w którym mają one osłaniać ścianę oraz precyzyjne rozmieszczenie wybranego zdjęcia czy grafiki na szkle. Panele szklane mogą być zadrukowywane w dużych arkuszach, o maksymalnej powierzchni dochodzącej nawet do 2100×3100 mm, a następnie montowane poprzez przyklejenie paneli bezpośrednio do ściany (klej nanosi się na tylną stronę szkła, gdzie jest nadruk) lub za pomocą ozdobnych śrub dystansowych (w zależności od indywidualnego projektu). Nie tylko grafika jest indywidualnie dopasowywana.

  Podsumowanie

  Panele szklane do kuchni to najnowocześniejsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie aranżacyjne, pozwalające na skuteczne ochronienie kuchennych ścian przed typowymi dla tego wnętrza zabrudzeniami. Panele szklane są maksymalnie łatwe do utrzymania w czystości, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto panele szklane do kuchni na wymiar umożliwiają optymalną personalizację wnętrza, poprzez wybranie dowolnych zdjęć, grafik, motywów i wzorów oraz dokładne pokrycie wybranych ścian - bez względu na ich rozmiar czy kształt. To solidne rozwiązanie na miarę potrzeb współczesnego człowieka.

  Za profesjonalną pomoc w napisaniu tekstu dziękujemy firmie D-POS, producentowi paneli szklanych do kuchni (i nie tylko!) - wykonywanych zawsze na zlecenie i na wymiar, bez żadnych ograniczeń co do wielkości i kształtu oraz sposobu czy kolorystyki zadruku. Sprawdź na stronie https://www.d-pos.pl/panele-szklane/p/do-kuchni/.

  Artykuł załadowany: 0.2701 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021