REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 czerwca 2020, 11:48

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Mogłoby się wydawać, że największym zainteresowaniem osób chcących zamieszkać w Warszawie cieszy się Śródmieście. Tymczasem w rankingach popularności dzielnic stolicy pierwsze miejsce już od jakiegoś czasu zajmuje Mokotów. Dlaczego warto zamieszkać właśnie w tej części miasta?

  Doskonała lokalizacja

  Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę, kupując mieszkanie, jest z całą pewnością dobra lokalizacja. Mokotów znajduje się blisko Śródmieścia, a dodatkowo jest dobrze skomunikowany z innymi częściami stolicy. Jego mieszkańcy bez trudu dostaną się więc nie tylko do centrum, ale też do innych dzielnic miasta. Wysokie miejsca we wspomnianych wyżej rankingach Mokotów zawdzięcza z pewnością także spokojnemu charakterowi okolicy. Bogata historia tej części Warszawy, zabytkowe budynki oraz świetna lokalizacja i bliskość Łazienek Królewskich, a także miejskich ogrodów wpływa na prestiż dzielnicy i jednocześnie sprawia, że po prostu mieszka się tu dobrze zarówno osobom młodym, jak i seniorom. Oprócz terenów zieleni Mokotów ma do zaoferowania również bogatą ofertę kulturalną.

  Piękna architektura i nowe inwestycje

  Na Mokotowie znajduje się wiele zabytkowych kamienic, które zachwycają pięknem i przyciągają uwagę nie tylko miłośników architektury. Warto jednak wiedzieć, że lokale mieszkalne w tej części miasta można nabyć nie tylko na rynku wtórnym. Nowe inwestycje na Mokotowie pozwalają na zakup nieruchomości prosto od dewelopera. Dzięki temu nabywcy mogą dowolnie zaaranżować mieszkanie, a tym samym dostosować wystrój do indywidualnych preferencji. Zakup lokalu z rynku pierwotnego ma również inne zalety. Deweloperzy starają się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby mieszkańców dużych miast, dlatego nowe inwestycje wyposażane są standardowo w windy oraz podziemne parkingi, aby zapewnić klientom pełną wygodę i komfort. W otoczeniu nowo budowanych obiektów mieszkalnych nie brakuje również miejsc do spacerowania i zieleni, a same budynki projektowane są w taki sposób, aby wpisywały się harmonijnie w klimat dzielnicy. Bryły nawiązujące designem do zabytkowych kamienic na Mokotowie oferują więc wszystkie zalety nowoczesnego budownictwa, a jednocześnie stanowią spójny element architektoniczny dzielnicy.

  Mieszkanie jako inwestycja

  Niektórzy kupują nieruchomości w celach mieszkaniowych, inni zaś traktują taką transakcję jak inwestycję. Zarówno w przypadku osób planujących kupić lokal z zamiarem jego wynajęcia, jak i nabywców chcących po kilku latach użytkowania sprzedać go z zyskiem, dobra lokalizacja ma szczególne znaczenie. Mieszkanie usytuowane w atrakcyjnej dzielnicy na pewno znajdzie lokatorów chętnych je wynająć lub kupca gotowego do sfinalizowania transakcji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji oczywiście należy sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego i upewnić się, że w pobliżu kupionej nieruchomości nie pojawią się inwestycje uciążliwe dla mieszkańców, które mogą obniżyć wartość lokalu lub jego atrakcyjność dla najemców.

  Źródła:

  1. https://www.morizon.pl/blog/ranking-dzielnic-warszawy-2019/
  2. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Warszawiacy-chca-mieszkac-na-Mokotowie-3164168.html
  3. https://nowawarszawa.pl/mieszkania-mokotow-warszawa-zalety-mieszkania-na-warszawskim-mokotowie/
  Artykuł załadowany: 0.2678 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020