REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2022, 15:10 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UD)

  We wtorek i czwartek przed Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" ustawiały się gigantyczne kolejki. Pierwsze osoby ustawiały się o świcie. Wiadomo już, dlaczego.

  Jak poinformował urząd dzielnicy 26 i 28 lipca prowadzona była akcja pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wielu z nich to nowi imigranci, a część to osoby, które wciąż wymagają wsparcia, bo np. nie znaleźli pracy.

  Z pomocą imigrantom postanowił przyjść Zakon Ojców Kamilianów oraz Fundacja Tzu Chi z Tajwanu. 

  - Przez dwa dni, wraz z pracownikami ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” i Urzędu Dzielnicy Ursynów wolontariusze fundacji wydali we wtorek 537 i w czwartek 638 kart pomocowych - wyjaśnia Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.

  W sumie w Ursynowskim Centrum Kultury ,,Alternatywy" rozdano 1175 kart pomocowych Mastercard Sodexo, o wartości 500 złotych każda. Dzieci mogły korzystać z atrakcji, które pomogły zabić nudę podczas stania z rodzicami w długiej kolejce - zjeżdżalni i syntetycznego lodowiska oraz bajek wyświetlanych w budynku „Alternatyw”. Na miejscu był także beczkowóz z wodą dla oczekujących.

  Karty mogli otrzymać pełnoletni uchodźcy z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego 2022 roku i nie otrzymali dotąd takiej pomocy. Środki na karcie uchodźcy będą mogli wykorzystać przez 3 miesiące od dnia jej otrzymania.

  Ursynów nadal pomaga

  Mieszkańcy naszej dzielnicy wciąż są zaangażowani w niesieniu pomocy potrzebującym z Ukrainy. Przy Arenie Ursynów, gdzie miasto prowadzi placówkę recepcyjną, działa grupa sąsiadów zaopatrujących uchodźców w najbardziej potrzebne rzeczy.

  W siedzibie Stowarzyszenia Społeczników „Ariadna” przy ul. Dereniowej 4, uchodźcy z Ukrainy w dalszym ciągu mogą otrzymać wsparcie w formie paczek z artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Dary można odbierać w poniedziałki i piątki, w godz. 16-18.

  Szefowa stowarzyszenia, ursynowska społeczniczka Roma Łojewska zachęca darczyńców do wsparcia akcji. W punkcie przy Dereniowej 4 zbierana jest żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykuły chemiczne - w poniedziałki i piątki, w godz. 11-18 oraz w środy, w godz. 11-15:30.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 117

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 37
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.5401 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022