REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Przed południem piknik, po południu – koncerty i wieczorny pokaz sztucznych ogni. W sobotę pod Kopą Cwila oraz na "Olkówku" będzie można spędzić cały dzień i nawet przez chwilę się nie nudzić.

  Ale Dni Ursynowa to nie tylko koncerty, w sobotę od godziny 11:00, zarówno pod Kopą Cwila, jak i na łące przy „Dinozaurach” na mieszkańców będą czekały dziesiątki atrakcji. Będzie można poćwiczyć, poczytać, pojeść, a przede wszystkim – dobrze się bawić.

  Ursynowskie namioty

  Tradycyjnie, pod namiotami rozstawionymi u podnóża Kopy Cwila, będą tego dnia prezentowały się różne ursynowskie instytucje. ZOZ Warszawa-Ursynów zaprosi mieszkańców na bezpłatne badania, a Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza – na intelektualną ucztę. 

  Dla najmłodszych przygotowano animacje i spotkanie z wybitnym ilustratorem i grafikiem - Bohdanem Butenką. Odbędzie się także „Kiermasz Taniej Książki”, w tym roku uzupełniony z okazji 100-lecia Niepodległości o Kiermasz Książki Historycznej. Z tej okazji będzie również bita pamiątkowa moneta.

  Na stoisku Lasów Miejskich będą czekali edukatorzy i różnorodne zabawy o tematyce przyrodniczo–leśnej. Będą: leśne wykreślanki, krzyżówki, zgadywanki, tabliczki służące do rozpoznawania drzew i zwierząt leśnych, tropy zwierząt leśnych, tablice interaktywne z odgłosami lasu, leśne pluszaki i ptaszki z dźwiękiem.

  Nie zabraknie także zajęć sportowych - o kondycję mieszkańców zadbają Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz organizacje sportowe – kluby: Judo RYŚ, Lupus Kabaty, Hand to Hand, DRAFT.

  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentuje symulatory dachowania i zderzeń, trenażer czasu reakcji, alkogogle, mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz poprowadzi warsztaty pierwszej pomocy. A w ramach „Miasteczka Wojskowego” Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego dla mieszkańców zostaną udostępnione m.in. ścieżka saperska, wojskowy QUAD, symulator dachowania czy robot minerski.

  Swoje stoiska będą miały także osoby, które zgłosiły pomysły do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego oraz policja i straż miejska, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Metro Warszawskie, Zarząd Transportu Miejskiego, MPWiK "Warszawska Kranówka", ZUS i wiele innych instytucji.

  Strefa dzieci na "Olkówce"

  Tzw. mała scena zostanie ustawiona na terenie łąki przy placu zabaw „Park Jurajski”. Od godziny 11:00 do 17:00 na scenie będzie można obejrzeć występy wokalne i taneczne przygotowane przez przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea.

  Nie zabraknie także uwielbianych przez dzieci dmuchańców. Będą także: pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek i ścianka wspinaczkowa.  Przez żołądek…

  Dzielnica zapowiada, że przygotowała prawdziwą ucztę dla podniebienia. Na kulinarnym kiermaszu będzie można spróbować dań kuchni tatarskiej, indyjskiej, wietnamskiej czy arabskiej, nie zabraknie również przysmaków z grilla oraz słodkości.

  Dodatkową atrakcją będzie stoisko firmy "Prymat" i kulinarny TIR pod wodzą Roberta Sowy, przy którym odbędą się degustacje, pokazy kulinarne i konkursy. Będą także stoiska lokalnych producentów, którzy zaoferują gotowe przetwory i produkty oraz rzemieślników artystycznych i twórców rękodzieła.

  W czasie pikniku, w ramach realizacji projektu z BP, będą rozdawane sadzonki roślin. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą toreb ekologicznych w celu zapakowania roślin, gdyż sadzonki nie będą pakowane w torebki foliowe. Jedna osoba maksymalnie może otrzymać maksymalnie 4 rośliny (do wyczerpania zapasu sadzonek).

  W sobotę na trasie: Koncertowa – Metro Ursynów – Zaolziańska – Megasam – Koncertowa, będzie kursował bezpłatny zabytkowy autobus linii U.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2634 sekundy
  REKLAMA